Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 94>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 22:27
ova je kolko tolko dobra,ne vidi  se  na sliki kako listico dobijaju zute obrube

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 10:03
Originalno poslano od člana Fiorella Fiorella napisao:

Kad mi ih je vjetar bacio s balkona, neke grane su se polomile. Stavila sam ih u vodu, hoće li pustiti korijenje? Ili im nema spasa?



Ja ih piknem direktno u zemlju i jače zalijevam i većina se primi.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 20:48
pozdrav svima Smile
evo da vam predstavim i moje pelargonije čije sam tri sadnice kupila prije mjesec dana (dvije šatirane crvene i jednu bijelu). jako lijepo napreduju i vidim da im paše na mom sunčanom balkonu


Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 21:17
lijepe muskatle brunda...........
sutnja je zlato....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 11:59
[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/394c8247-IMG_0108.jpg[/IMG    ovo su moje ljepotice lani u jesen                                                                                                       
Na vrh
Cosmic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cosmic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 12:29
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

U pravlu pelegoniju zonale je najlkše uzgojiti, dovoljno sunca i zaljevanje ali tek kad se zemlja posuši, ne voli mokre noge. Predpostavljam da vaš problem u mokrom supstratu jer biljke ako nemaju dovoljno vlage ili pak imaju previše odbacuju najprije cvijet a tek onda list. Nisi napisala ništa o zaljevanju ili o pregnojavanju jer i to može biti uzrok jer se biljke prvih mjesec dana ne pregnojavaju.


gnojila ih još nisam jel je danas taman 2 tjedna od sadnje.

zaljevam ih kao i viseće jednostruke pelargonije,koje mi bujaju što lišćem,a sad su i  cvjetovi počeli otvarat.

ne znam što radim krivo.

imam bijelo-ružičaste,te su mi na zapadnom balkonu-bogat list,i kako je kiša jako padala,a gornji ,prvi otvoreni cvjetovi ,su mi počeli žutit.

na istočnom balkonu imam jarko ružiščaste-ljubičaste dok kod njih ima veoma malo lišća i jako puno cvjetnih stapki koje se brzo otvaraju,i ove prve se suše.

a sa istom takvom koja mi je na istočnoj strani ,uz ulaz u kuću,koja je više u sjeni,dobro napreduje.

baš sam zbunjena

Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 12:54
Aralija   
Ja pelargonije zaljevam svaki treći dan
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 13:29
Za sada je dovoljno zaljevati svaki peti dan je sunce nije jako, ja ne zaljevam nikako jer u Dalmaciji nikako da kiša stane. Cosmic ono što je kiša uništila slobodno otrgni, a ove koje imaju puno stapki prorijedi, možda s tim nešto pistigneš. Kažeš da ti na istočnoj strani dobro uspjevaju pa ja bih pokušala sve staviti malo u sjenu na možda dva tjedna pa onda pratiti rezultata
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 14:43
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 14:49
moje ljepotice lani
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 15:41
moje nikako da procjetaju od velike kise i ni malo suncanih dana,smile92
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:03
Ove godine i moje nikako da počnu rasti , mislim da će istruliti od tolike kiše!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:13
Neće istruliti ako im iz podloška izljevate vodu. Ovo su lanjske a ovogodišnje ću slikati kad mi majstori odu jer su jos na zamjenskim pozicijama i lijepo rastu iako su sve mlade sadnice.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:37
Aralija, kako ih čuvate preko zime? Jesu li mlade sadnice kupovne ili ste ih sami uzgojili? Ako ste sami uzgajali, kad ste ih zapelcali. Puno pitnja!!!

Uzgajala sam ih na razne načine. Kupovala sam u vrtnim centrima, pa u jesen uzimala reznice koje bih posadila, a onda čuvala u kući na prozoru. Stare sam nosila u podrum, pa što preživi. Slušala sam savjete drugih pa sam neko orezivala, neke ne. Uglavnom, nisam došla do zaključka što je najpametnije. Ove godine imam prošlogodišnje koje su opstale, ali još ne cvjetaju. Izgleda sam ih previše orezala u jesen. U jesen obično budu toliko lijepe da se ja izgubim pred nastupanje mraza. Žao mi ih baciti, kako čini moja prijateljica.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:47
Zribal evo savjeta. Ja prije nego unesem u podrum koji nije pretjerano svjetao potkratim sve na polovinu. Zaljevam dva puta mjesčno(moram priznati da nekad i zaboravim). Većina lišća odpadne ali to me ne zabrinjava. Krajem siječnja ili u veljači (zavisi od zime) iznosim ih na balkon naravno ispod trijema. Pokratim sve na 10 do 15 cm. U ožujku promjenim novi supstrat(već su dosta pustile mladih), neka te nije strah pokratiti dugačke žile. Zaljevanje na tri dana ako nema kiše. Što se više granaju a sunce sija zalijeviti svaka 2 dana ili kad je supstrat suh. One baš ne vole mokre noge podnose i blagu sušu. Stare prehranjujem svaki tjedan od svibnja i to kako sam negdje napisala prehranom za cvijet, jedan tjedan drugi tjedan za list a onda 2 tjedna za cvijet. U kolovozu ih prehranim kokošjim gnojivom (donesu mi kolegice sa sela) i to na 10 l jedna šaka. Njega najprije u recimo dvije l  vruće vode ofurim da ubije štetočine a zatim nalijem ostatak vode. Napominjem da je to zamjena za jedan cvjetni tjedan i još nešto važno nikad ne prehranjuj na suhi supstrat. Ja najprije uvečer zalijem (polovina od uobičajnog) a ujutro rano prehranim, može i obrnuto.Sretno!
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:50
    evo do lani
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:51
Hvala draga, super savjeti. Ove koje imam tako ću njegovati. Ne mogu im odoliti, mada više nemam kud s kaljevima.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:52
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:55
Oprosti napisala sam da vole mokre noge, a treba pisati ne vole mokre noge, zato kad se supstrat posuši zaljevaj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 22:21
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Prekrasnosmile64
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.