Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 94>
Korisnik
Poruka
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 23:29
od onih mojih pelcera pelargonije, dva su mi propala-doslovno su izagnjili
samo sam ih zabola u zemlju pomiješanu s malo pijeska
da ipak nabavim hormon za zakorjenjivanje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 00:26
Nije potrebno. Ni meni se 100% reznica ne ukorijeni, ali se ipak veliki dio ukorijeni.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 07:19
Sada nije pogodno vreme za zakorenjivanje pelargonija. U literaturi piše 7-9. meseca, ali može od proleća do jeseni. Proletos kada sam ih iznosio na terasu nekoliko grana se polomilo i ja ih posadio, primilo se skoro sve.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 23:01
to sam radila u 10. misec, negdi sam pročitala da je i tada ok
ništa, budem čekala proljeće...............
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 23:13
Najbolje vrijeme je ono kaj je naveo Voki.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 10:44
Imam jedno pitanje. Ne tice se direktno muskatli, ali nisam znala gde da ga smestim. A moze da pogodi i muskatle. Tice se svih biljaka koje sadimo u saksije/kaljeve/tegle/pitare/zardinjere… i drzimo leti vani, na balkonima ili terasama, a koje zimi treba zbrinuti, kako bismo ih imali i sledece godine.

Preporucuje se da te biljke prezime, zasticene od smrzavanja, u svetlim prostorijama na temperaturi koja se ne spusta ispod 5 stepeni C. Preporucuju se osvetljeni podrumi. Ali podrumi su najcesce u mraku, pa se ja pitam: da li se te biljke po obicaju zbrinjavaju u nus-prostorije, jer se pretpostavlja da za njih nemamo mesta u svojim domovima? Ili je njima zaista potrebno da zimu provedu na svetlim ali hladnim mestima.

Sta bi se desilo kada bih ja svoje unela u sobu, u kojoj se ne grije, ali je temperatura ipak mnogo visa nego sto je zimi u podrumima, supama, garazama?

Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 11:37
Mislim da bi im tamo jako pasalo. Ima puno ljudi koji ih drže u izlozima dućana i kao što sam primjetila te su puno ljepše nego moje koje zimuju na 5 stupnjeva. Osim toga, u proljeće i prije počinju sa cvatnjom. Vjerujem da im je temp. između 10 i 15 stupnjeva idealna.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 14:30
Da li ti, Kika, govoris o muskatlama? Ja nisam mislila bas na njih Muskatle sam vec odnela u podrum, pa kako im bude.

Da li ovo moze da vazi i za druge biljke koje zimi unosimo, a nisu sobne?
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 15:16
Govorim o muškatlama, ali se može i odnositi na ostale trajnice koje se sade u balkonske tegle a trebaju prezimiti na hladnijem (fuksije i sl.)
Na vrh
Tomislav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tomislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 11:30

ako se mogu ukljuciti u raspravu..pelaci mozes kada ti padne temperatura ispod 30..a sada ti je super,ali one sada moraju imati 25 stupnjeva,par puta na dan vlazi listove..pazi da ti zemlja bude vlazna.ali ne premokra jer ti bude izgnjilo...

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:07
cim pocnu kise i malo zatopli one ponovo krenu sa formiranjem cvjetova
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 12:13
Dalmax, držiš ih na otvorenom cijelu godinu ili ih unosiš u kuću kad zahladi?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 12:44
Alkemicar, drzim ih vani cjelu godinu jer nemam gdje s njhima, osim u vrtu stoje mi i u velikim zardinjerama s kojima nemam gdje-jako su teske za noasenje.
Zato ja imam svoju tehniku -ostavim ih tako do proljeca,naravno velika hladnoca ih smmrzne i onda u proljece sve podrezem do dna. I one krenu opet iznova.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 17:03
ja sam isto napravila ali sam za svaki slučar već prije uzela pelcere da se osiguram u slučaju velike zime
sve prošlo ok i sad ću ih ove godine imati duplo onda Wink
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 17:38
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Alkemicar, drzim ih vani cjelu godinu jer nemam gdje s njhima, osim u vrtu stoje mi i u velikim zardinjerama s kojima nemam gdje-jako su teske za noasenje.
Zato ja imam svoju tehniku -ostavim ih tako do proljeca,naravno velika hladnoca ih smmrzne i onda u proljece sve podrezem do dna. I one krenu opet iznova.


Blago vama na jugu, nema ovakvih scena u kući


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 17:38
Bez obzira na jacinu zime ja njih svake godine spasim i krenu iznova. Zato ih i ne sisam i ne diram do proljeca-mozda ih to i drzi da se korjenje skroz ne smrzne.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 18:10
WooW TeaK,krasno izgledaju.smile141
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:23
Teak svaka cast na trudu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:37
Ovo je slika od jeseni, sad situacija i nije tako lijepa, ali slikati ću. Htjela sam samo pokazati kako je svake godine od jeseni do proljeća gužva svuda po kući. Što kućno bilje, a  onda još i vanjsko koje moram sačuvati. No, nije mi teško jer me svake godine ponovno razveseli kd procvjeta.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 22:08
Moje prezimljavaju u hodniku, ali sve mislim kako ću ih stavit van na balkon, jer im je možda pretoplo, a valjda više neće smrzavat kod nas u Rijeci.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,282 sekundi.