Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 94>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2014 u 14:13
ag008 mislim da su ga napale razne nemani.savjetujem kupiti mospilan.on je sistemični insekticid možda on pomogne.mislim da to bez kemije neće ići.
nemoj ih previše polijevati,a jedan puta tjedno je dosta gnojiva.
biljke ti djeluju zdravo i trebalo bi biti u redu
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ag008 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ag008 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2014 u 22:08
Samo koliko vidim teško ga je nabaviti a najmanje pakiranje košta 70kn.
Što je s ovim "antenama" koje vire iz cvjetova, mogu li tu stabljiku cvijeta odrezati?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2014 u 22:48
Mosplilan je mala kesica košta svega 7 kn , ako hoćeš jaču otopinu ako je zahvaćeno više mješa se kesica na 5 l vode a ako je manje onda na 7 l, vode. Ovaj pipak slobodno otkini, zapravo zakini cvijelu stapku cvijeta, mada ne vidim razlog čemu bi to smetalo
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 01:39
ag008 ako dobro vidim onaj pipak bi moglo biti sjeme... probaj napraviti nešto novo... osuši ga, spremi i onda početkom nove godine posij...

lp i dobrodošao
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 12:25
moje šarenolisne sa kojima baš nisam oduševljena

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 12:08
Cure, prekrasne su vam...bravo, svake na svoj način, i ne znaš koje izdovojiti...smile55kako neka meteo predviđanja kažu da će ovo ljeto biti ugodno, ne prevruće, to bi njima trebalo pogodovati da bude prekrasne...
ja sa svojima ove godine i nisam nešto zadovoljna, jer mi nekako fali cvatnja..i već sam ih u par navrata spašavala od pepelnice...ali u globalu su ok...
Na vrh
ag008 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ag008 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 14:34
Kako ih spasiš od peplnice?
Ja nisam našao ništa djelotvorno ni neki dobar način za to.
Probati ću kupiti mospilan za mušice u zemlji.
Ne znam imaju li one veze s brzim truljenjem cvijeća kada izraste.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 11:50
URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/pelargonije/71675.aspx][/URL]

URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/pelargonije/71676.aspx][/URL]

Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 12:00
dvije žardinjere sam morala isčupati sve, dezinficirati i saditi nanovo...nekima sam očerupala vo lišće i rezala dio grana.....uglavnom, tretiane su cuprablaom par puta (3 x ) i nakon tog isto to sa antracolom ( moji su prskali vinograd ) pa je i meni poslužilo...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:16
Procvala crvena viseća, dvostruki cvat
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:17
I šatirana...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:18
Bijela, starinska se uspjela ožiliti Heart
Na vrh
ag008 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ag008 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2014 u 20:28
Mali update od mene.
Kupio sam mosiplan, smiješao manji dio tog plavog praha u bocu s 2L, zalio i par dana doista nisam vidio bijele crviće u zemlji.
No tako sam za oko 3-4 dana zalio cvijeće malo jače da je malo vode izašlo i u donji poklopac i u toj vodi su bili par crvića koji su se kretali.
Tako da taj otrov nije bio previše djelotvoran.

Također, primjetio sam da pri kraju dana listovi budu mlohavi, oslabe i na visećim i na samostojećim.
I neki listovi su počeli smeđiti/žutiti, ljuštiti se.

Imam i puno manje cvjetova na visećim, tjedan dana na onoj sa gustim laticama nije izašao ni jedan cvijet niti je u najavi.
A na standardnoj crvenoj ako cvijet i izađe često ovako posmeđi i uvene umjesto da naraste u lijepi i veliki cvjet.































Mogu li sada ponoviti postupak s mosipilanom, špricati i listove?
http://i.imgur.com/hRkMFqh.jpg
Ima tko kakav savjet?

Inače zalijevam jednom dnevno, ujutro. Pola litre vode u jednu i pola litre vode u drugu posudu dužine od oko poal metra. Nekada zalijem malo više pa koja kap padne u poklopac no ne znam je li to previše ili premalo, da li listovi oslabe, stanje se i padaju od nedostatka vode, od sunca ili čega...

Na vrh
ag008 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ag008 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2014 u 20:39
Kako se neki hvale slikama, evo mojeg od prije 2-3 tjedna;

sada zamislite isto to samo bez cvjetova
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 09:33
ag -teško mi je reći za posude koje imaju podložak.ja imam jako propusnu zemlju i bez podloška tako da ih polijevam svaki dan.ne previše obilno,ali dovoljno da im nije suha zemlja.previše vlage navlači razne bolesti i može ih ubiti.isto tako i presuho ih ubija.mospilan je očito djelovao,ali nije mogao odjednom.svakako pošpricaj još jedanput.jedan puta tjedno pognoji i čekaj.eventualno pošpricaj s kuprablau ili nečim drugim bakarnim preparatom.
zemlju pipni u dubinu,ako je previše vlažna ili ljepljivo nabita razrahli ju nekakvim štapićem da se posuši.ja nemam drugih savjeta možda netko tko je imao takvu situaciju bolje zna
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 14:21
Listovi su mlohavi jer ih iscrpi sunce. Svoje pelargonije zalijevam svaki dan, osim kad pada kiša. Kad su jake vrućine, pri tome mislim iznad 30 stupnjeva, zalijevam i ujutro i navečer jer ih držim na južnom balkonu. Podmetače ispod žardinjera nemam.

Imala sam isti slućaj kada žuti list na rubu, poprskala bordoškom juhom pa za petnaest dana ponovo i riješilo je slućaj. Problema sa crvićima nemam, shodno tome ne mogu dati nikakav savjet.

Viseće jednostrukog cvata mi non stop cvatu, nema prekida. Obavezno optrgavam ocvale stapke. Prihranjujem jednom tjedno kristalonom za cvijet i jednom tjedno Valentin gnojivom za balkonske cvatuće biljke. Viseće dvostrukog cvata još uvijek konstantno cvatu, no ponekad imaju prekid u cvatnji, unatoč redovitoj i istoj dohrani.

Nadam se da sam bar malo pomogla. Smile
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 19:26
Evo i mojih.....ove godine sam se odlicila za pelargonije jer mi se cine kao najmanje zahtjevne



Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 19:36
Divne su Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 20:01
bugic, jako su lijepe i bujne, roze su moje omiljene! Smile
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 10:28
bokić...malo da oživimo temu smile56kako napreduju vaše ljepotice ove godine?
Ja kako sam već pisala ranije, ove godine nemam razloga za veseliti se njihovom cvatu jer su baš jadne...od svih uspjele mi samo begonije smile43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.