Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 94>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2016 u 11:15
admine hvala na ovim korisnim informacijama.ipak si ti profesionalac što se tiće izgoja pelargonija.

jedino me zanima što je sa prirodnim gnojivima - od koprive ili pilećeg izmeta
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2016 u 20:36
I ja sam se još malo informirala o uzgoju pelargonija. Definitivno ću miješati jedan dio pijeska sa kupovnom zemljom. To dosad nisam radila. Iako, ima informacija da su pelargonije zadovoljne u bilo kakvoj zemlji. Zalijevati ne treba pretjerano. Najbolje je zabosti prst u zemlju i zaliti kad je suha dva centimetra ispod površine. 

Dosad sam prihranjivala sa tekućim gnojivom za pelargonije. Prošle sezone koristila sam i kristalon i gnojivo u štapićima ali nisam vidjela nikakvu razliku. Sad sam kupila organsko gnojivo plantela organik i staviti ću ga pri samoj sadnji sadnica, a nastaviti prihranjivati s plantelom cvet koje je tekuće organsko gnojivo. Svakako javim rezultate.

Mislim da kopriva ne može škoditi, kao ni pileće gnojivo ali treba pažljivo dozirati, uostalom kao i svako drugo.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2016 u 17:44
Sve starinske uspravne uspješno su prezimile zimu, iako nagurane i u gužvi. Sad izgledaju ovako... molim iskusnije u uzgoju da mi kažu orezujem li ih i ako da, koliko? 

Donji dio stapki je poprilično gol, gore su bujnije. Nemam baš puno iskustva u njihovom uzgoju, uvijek imam viseće, a ove sam dobila ujesen na poklon od susjede jer ih nije željela baciti iz vrta, a nije ih imala gdje spremiti. Divne su, cvatu crveno i visoke su otprilike 40 cm. Planiram ih u skorije vrijeme posaditi u žardinjere u kojima će ljetovati. 


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2016 u 13:26
Budući da ti do sada nije odgovoreno na tvoje pitanje, evo ja ću ti reći svoje iskustvo tj. onako kako ja radim. Smile
Svoje zonalke ne čuvam preko zime jer nemam prostora za njih, već svake godine krajem ljeta pelcam si nove biljke (zauzimaju zimi puno manje prostora Wink). Evo upravo sam ih jučer posadila van.


Zimi sačuvam samo dva cvijetnjaka pelargonija friesdorf. Kada ih u jesen unosim u kuću, režem biljku otprilike 2/3. Kada sam čuvala cijelu biljku isto mi se događalo da joj donji dio ogoli (zbog pomanjkanja svjetlosti). Evo ovako izgledaju danas;


Može se vidjeti gdje je jesenas rezano (deblje grane) i koliko je ove zime naraslo.
Znači, ja svoje stare biljke orezujem ali u jesen. Nemam iskustvo sa rezanjem u proljeće. Da su ovo moje biljke sigurno bi jedan dio orezala, a drugi ostavila i tako bi bila sigurna što mogu u buduće očekivati. 

Znam da ti nisam puno pomogla, možda se još neko javi ! Hug

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2016 u 22:17
Evo ja isto zonalke u jesen kratim, ali ni sad nije kasno, Bugice ja bi sada odrezala svaku drugi granu na polovinu, na tom mjestu izbacit će nove izbojke i pokrit prazninu onih koji si ostavila, tako će grm izgledat visoko i bujno
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2016 u 07:54
Rajski, Aralija, hvala na odgovoru, već sam izgubila svaku nadu da će me tko posavjetovati. Ubuduće orezujem ujesen.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 12:19
nove uspravne


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 12:20
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 12:21
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2016 u 23:34
Bugice lijepe si pelargonije posadila smile127
     
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 09:46
Pelargonije su stvarno prekrasne biljke,ne znam koje su ljepse
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 09:48
Hvala, drage moje.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 14:46
moje puzave.slikane su odozdola pa baš se ne vidi u kom su stanju

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 14:48
bijela cvate po malo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 08:37
Vidim i jednu crvenkastu... sad će njih sunce namamiti na cvatnju, bit će pravi slapovi. Moje puzave prošlogodišnje nisu uspjele preživjeti zimu.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 14:45
Prošlogodišnje preživjele pelargonije od danas vani na "privikavanju"
     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 10:18
Lijepe su.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 13:20
Hvala Bugice...četiri žardinjere zonalki su preživjele...isto toliko običnih jednostrukih nažalost nije...

smile85
     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 14:02
Identično i kod mene. Ništa od jednostrukih rozih, sve se osušile.
Na vrh
inesa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2016
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 21:09
smile113 cvjetno drustvo! Dosta sam procitala sto ste tipkali, ali sam se vise divila slikama vasih pelargonija. Ja sam sa svojima napravila eksperiment i sad zalim! Na jesen sam ih imala jako puno, zonalki, i onda sam na netu naletila na savjet za cuvanje u papiru i kutiji preko zime. To mi je izgledalo fenomenalno, jer sam u jesen preselila u novi stan gdje nemam ni podrum, niti sl.prostor za zimovanje pelargonija. Samo jednu saksiju sa nekih 6 biljcica sam uobicajeno skratila i unijela u kucu na cuvanje. Ostale prekrasne biljke , raznih boja, sam pedantno sklonila da ne uhvati mraz, zatim cekala da se zemlja osusi u saksiji, te povadila na papir i ususkala u kartonsku kutiju. Kutija je bila u negrijanoj prostoriji. I onda u proljece sok! Kutija puno suhog granja. Naravno nada zadnje umire, pa sam sve uredno posadila u novu zemlju u 8 velikih saksija, ali nista. Mrtve.Cry  Bijlke koje sam skratila i ostavila u zemlji su super, zelene se i imaju puno novih listica.Jedna cak ima formirane pupove. Zao mi je jer su to bile prekrasne starinske pelargonije koje je moja mama njegovala nekih 20 godina. I ja sam ih uspjela unistiti! Cry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.