Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 94>
Korisnik
Poruka
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 06:33
Pozdrav inesa! Nisi ti namjerno uništila svoje biljke nego si jednostavno primijenila savjet koji očito ne funkcionira. Internet je pun svega i svačega i vrlo često na vlastitom iskustvu naučimo što je ispravno. Ja sam npr. godinama primjenjivala sličan "recept" za sobne ciklame. U rano proljeće, kad ocvatu, prestati zalijevati skroz do jeseni i onda lagano početi. Zalijevala ja i čekala, ali ciklame ni makac. Naravno kad bi ih izvadila iz zemlje vidjela bi da je gomolj potpuno suh i neupotrebljiv i da nema iz čega rasti nova biljka. Smatrala sam se totalnim antitalentom za biljke dok nisam shvatila da samo primjenjujem recept koji nije točan.
Ako nemaš prostor za zimovanje odraslih pelargonija, možeš ih sama uzgojiti iz reznica. Krajem ljeta (kraj kolovoza) vršne reznice starih biljki zapikni u zemlju (npr. čaše od jogurta), držiš vani u hladu do mraza i onda ih uneseš unutra. Ne moraju biti u grijanom prostoru, ali da budu po mogućnosti na prozoru. Ovako ti recimo 10 biljki zauzima puno manje prostora od odraslih. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 16:04
Inesa, dobro nam došla. Smile Nema se tu puno za reći, a, kako kaže i rajski vrtovi, internet je pun svega i svačega, nađe se tu i namjernih sabotaža, krivih informacija i nedobronamjernih savjeta. Ne treba te ovo obeshrabriti, to je tako s cvjetićima. Ponekad se uz sav naš trud i brigu dogodi tako što. Zato si sad na ovom forumu gdje te sigurno nitko neće krivo informirati. 

Mislim da se pelargonije ne mogu tako čuvati, to mi izgleda prikladnije za lukovice koje u sebi spreme vodu. Međutim ovo je zaista vrijedna informacija i dobro je da si je s nama podijelila. Moje koje su bile povremeno zalijevane na divno osvjetljenom tavanu i prikladnoj temperaturi isto su krepucnule, prvi put otkad ih imam, a imam ih godinama. 
Na vrh
inesa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2016
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 18:36
Rajski vrtovi i Bugicaza5 hvala na dobrodoslici! Imala sam zelju i potrebu iznijeti svoje iskustvo, da druge postedim neugodnih iznenadjenja! Biljke su vam fenomenalne! Vidi se da je tu puno brige, ljubavi, ali i znanja. Mene je ovo eksperimentisanje dosta obeshrabrilo. Gledam prezivjele biljke, ima dosta pelcera,koji su tanani. Da li bih smjela skinuti te pelcere i posaditi ih? Nikad nisam pelcerala u proljece. Pa me strah da opet ne napravim gresku Wacko Saksije sam iznijela prije 7 dana na balkon u sjenu.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 19:50
Moje su prezimile u svijetlom i temperiranom prostoru i već cvjetaju
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 23:02
inesa oni koji su ti savjetovali bili su djelomično u pravu.ja sa mojim zonalkama napravim isto to samo ne u papirnatu kutiju već u plastičnu i po zimi ih 2-3 puta poškropim vodom.ove godine ih je češće trebalo škropiti jer je zima bila stvarno topla i isušile su se.ja ih držim na negrijanoj ,zatvorenoj terasi gdje držim i puzave i gdje je najmanja temp. iznad 0.ove godine je danima bilo i 17-18 stupnjeva,jer kad sunce prigrije kroz staklo temperatura se diže
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 09:15
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 13:51
Prelijep okupani cvijetTongue
     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 14:02
inesa Hug samo hrabro dalje i nemoj da te išta obeshrabri  ako uživaš u cvijeću. Svi mi i sadimo i bacamo, i divimo se i tugujemo za svakim cvijetkom. Ponekad ispadne sve perfektno, a ponekad i uz najbolji trud ode sve. Ali ipak ljubav za biljke je jača od svih neuspjeha i zato smo svi tu. Heart

Naravno da možeš i sad pelcati pelargonije. Pelceri su tanani zbog manjka svjetla zimi, a vjerojatno su i iz istog razloga bljedunjavi, izgube onu tamno zelenu boju. Uzmi vršnu reznicu, ostavi na njoj samo 2-3 lista na vrhu, ostalo ukloni i pikni u zemlju (bilo bi dobro zemlji dodati malo pijeska). U hladovinu s njima i umjereno zalijevaj.

Voljela bih kad bi ostala s nama i očekujem lijepe vijesti od tvojih pelargonija. smile78

en smile186
bugicaza5 smile186
neka ove sezone budu najljepše i najzdravije smile76
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 14:18
Hvala. Hug
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 14:54
Evo ja sliknula svoje Tongue. Malo zalijevam i uvijek dodajem  gnojiva (trenutno 15-15-15 + Me) ali u manjoj dozi od preporučene. Za sada su ok. Od 15 komada preživjelih, izgleda da su mi sve bijele i roza (nikad ne zapišem koja je boja kad pelcam Embarrassed) Znam da sam imala i crvenih, ali one su izgleda bile u ekipi koja je riknula zimus. 


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 16:42
Lijepo, super izgledaju, volim sve boje. smile127
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 22:59
Počela cvatnja pelargonija

     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 09:44
Evo jedne šatirane krasotice.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2016 u 13:34
Da samo je jedan cvijet makar ima pupova na svima...ipak je još malo rano da sve procvjeta Tongue
     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2016 u 14:43
A slijedi mraz.... smile204
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2016 u 19:12
Treba pratiti prognozu...fuksije svako veće pospremim (samo dvije žardinjere),pelargonije zasad držim vani...moje su zaklonjene zidom, ali ak još zahladi idu i one u garažu Unhappy
     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 08:51
Ja ću sve prekriti agrotekstilom jer imam previše žardinjera i tegli, a i nema me doma skoro cijeli dan.    Najviše me strah za begonije, pogotovo za tuberhybride, one ipak idu u kuću.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 14:40
za pelargonije nije dobro da su baš na direktnom mrazu,ali ova kratkotrajna hladnoća im ne bi trebala naštetiti.sve osjetljivo i egzotično mora se pospremiti.ako ih zima i ne ubije mogla bi im naštetiti u smislu da zakržljaju i zaostaju u rastu
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 21:53
Moje cvijeće je u velikim crnim zidarskim kantama od 50-tak litara i vlakići svaki dan idu van i u hodnik.
Ali što se mora mora. MM samo mrmlja i psuje, iako to ne nosi van i u nutra.
Kod nas je temperatura noću oko 0, a i dnevna je niska.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
inesa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2016
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2016 u 17:41
Hej cvjetno drustvo!smile113
Prekrasne su vam pelargonije! Moje su super, al ni priblizno kao vase! Ja sam zadovoljna.Dobro su izlistale, i jedan pup ima. Sve koje su prezimile u saksijama i skracene, pustile su nove pelcere. Jos planiram kupiti 3-4 da popunim saksije, ali i da podmladim ekipu!Tongue
One sto su u kutili zimovale nisu prezivjele. Cry Bile su u zemlji 2 sedmice , ali nikakvih znakova zivota. Sad sam ih povadila, i oprostila se s njima.
Smrcko jao potpuno te razumijem! Isto radim! Muz vec odavno zna da mi nisu sve na broju , al me stid komsija!LOL Ujutro prije posla iznesem saksije na balkon, pa cekam da padne noc da ih unosim u kucu , i tako svaki dan vec 10 dana smile173
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,360 sekundi.