Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mali vrt rajskoga vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mali vrt rajskoga vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 21:44
Desert rose, hvala na posjeti i podršci, već ja guglam u glavi planove za proljeće a vrtovi sviju vas su mi neiscrpan izvor ideja;

JosipaNu, pratim tvoju temu jer je tvoj vrt tek u začetku tako da ću sigurno i od tebe ukrasti nekakvu ideju, hvala ti na posjeti;

Temzi draga, zaista mi je duša sretna zbog lijepih komentara a pošto sam ovdje otkrila neizmjernu ljepotu i raznolikost trajnica, mislim da su mom vrtu suđene "rekonstrukcije"

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 23:24
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

...kako je krenuo mislim da će mi doći do kreveta. 
 LOL
Kad bi bar moj tako napredovao!Smile
Vidiš kako je kaktus nagradio tvoje strpljenje! Cvijet mu je prekrasan! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 00:13
Evo mene opet k tebi ! Trave me fasciniraju ! Stvarno su jako lijepe !
Ja sam za njih dobila smisao tek kad su mi Anabistrica i Carol  moju
prvu travu poklonile ! Od onda ih i ja obozavam ! Dodjem ja opet    !
                                                                                                                           Pflanzen mini bilder
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 11:50
Ovo je moja prijateljica, ekspert za gaženje cvijeća. Trenutno je izronila ispod trave (tu se inače skriva od kiše). Sada bi se ona rado sunčala, ali.....  nažalost ništa od toga. Još malo pa će i ona u toplo. Inače postala je prava Slavonka, povrće ne jede, ribu i crviće  ...  tu i tamo, ali za svinjetinu svježu uvijek je spremna.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/kornjaca/73719.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/ukrasna_trava/73720.aspx -
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 13:22
Preslatku prijateljicu imaš i sigurno je da uživa u tvom vrtu. A što se njezine omiljene hrane tiče, dobro sam se nasmijala - mesa, mesa, koja zelenjava!?
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 13:33
ljepo...smile141
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 14:22

Evo i mene u tvom rajskom vrtu koji je po mom mišljenju opravdao svoje ime.
Dobro nam došla i baš se veselim kaj si nam pokazala slike svog vrta.
Jako mi se sviđa, pogotovo radi izbora biljaka koje su i moj prvi izbor.
Na ovom forumu buš puno toga naučila, samo moraš paziti da te previše ne ponese pa da ne napraviš istu grešku kao puno nas (htjeli mi to priznati ili ne).
Često se dogodi da nam se puno stvari sviđa, pa pretrpamo vrtove u želji da sve to i mi sami imamo.
To bi bila velika šteta jer se meni tvoj vrt jako sviđa baš ovakav kakav je i ne bi ga smjela puno mijenjati.
U očekivanju novih slika šaljem ti puno pozdrava  smile79 !


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 14:36
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moj_vrt/73654.aspx -

Ej draga pročitala sam što si mi odgovorila, mene je zainteresirala ova trava ili što je već?Tongue
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 14:54
Karli draga, to je iris (perunika) cvjeta u proljeće plave boje.  Moje su stare možda desetak godina, do prije dvije godine stvarno su obilato cvjetale, ali zadnje dvije godine nula. Ovo proljeće su bila samo dva cvijeta. Ne znam šta da im radim, jedino što bi moglo biti kako sam pročitala na netu da se moraju svakih nekoliko godina prorijediti rizomi.

Evo jedna slika sa neta.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/iris_pallida/73722.aspx -
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 14:58
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Evo i mene u tvom rajskom vrtu koji je po mom mišljenju opravdao svoje ime.
Dobro nam došla i baš se veselim kaj si nam pokazala slike svog vrta.
Jako mi se sviđa, pogotovo radi izbora biljaka koje su i moj prvi izbor.
Na ovom forumu buš puno toga naučila, samo moraš paziti da te previše ne ponese pa da ne napraviš istu grešku kao puno nas (htjeli mi to priznati ili ne).
Često se dogodi da nam se puno stvari sviđa, pa pretrpamo vrtove u želji da sve to i mi sami imamo.
To bi bila velika šteta jer se meni tvoj vrt jako sviđa baš ovakav kakav je i ne bi ga smjela puno mijenjati.
U očekivanju novih slika šaljem ti puno pozdrava  smile79 !





Hvala draga na lijepim riječima. Kao da si mi pročitala misli. Ja bih i ovo, i ovo, a možda bi mogla i ovo. Sva sreća pa nemam puno prostora inače bi vjerojatno ličilo na džunglu. Ali uvijek kad se tako zaletim, sjetim se one izreke "Manje je više !". Hvala ti još jednom.
Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 23:46
Za perunike sam pročitala da bi im se nakon 5 godina trebalo promijeniti mjesto u vrtu. Mojima je ovo peta godina na istom mjestu, odlično su cvale, ali sad kad ih budem orezivala malo ću ih ipak prorijediti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 22:51
i ja sam svoje preselila cvale su kao lude al imaju krupan korjen kad se duze drze na jednom mjestu...nismo  mogli ulazna vrata otvoriti do kraja od njih...sad su uz supu pa neka se sire...poz svima
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 06:59
Lijepo je u tvom rajskom vrtu, sviđa mi se kad vrt ima dušu, a po tvojim komentarima vidim da si uspjela utkati sebe u cvjetnu priču
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 09:01
...nakon onih riječi koje si napisala kod Slavujke u vrtu išla sam potražiti tvoju temu, vidim dvije strane i sretna sam, nemam puno nadoknađivati i istovremeno mi sijevne misao da će se sa takvim razmišljanjima koje ti imaš o životu i prirodi, ljudima i biljkama ove stranice brzo umnožavati jer će se istomišljenici prepoznati i brzo priključiti...srdačnu dobrodošlicu ti želim na ovaj forum i još ljepše druženjeSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 09:31
Draga Retriver Sara, nakon što sam pročitala tvoju poruku i jednu privatnu poruku od jednog dobrog anđela (prepoznat će se ona), nešto malo, mokro kliznulo mi je niz obraze. Nakon "kraće koncentracije" želim ti se od srca zahvaliti na posjeti i na lijepim riječima. Smatram da smo svi na ovom forumu takvi jer ne možeš istovremeno voljeti i mrziti, nečemu se diviti i nekoga prezirati. U srcu ima samo jedno mjesto na koje sam odlučuješ što ćeš smjestiti. Ja sam se odlučila za ljubav.

Postoji jedna predivna pjesma koja savršeno opisuje što čovjek je. Evo samo nekoliko stihova;

Ja nisam ni ego, ni razum, ni um, ni misao nisam;
Ne možeš me namirisati ili u riječi uobličiti, okom ili uhom uhvatiti;
U svjetlosti ili vjetru me ne možeš  naći, ni na nebu ni zemlji;
Svjesnost i sreća, Blaženstvo Blaženog Ja sam.   (Pjesma o duši)

Hvala Sara !
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 09:40
Lijepa okucnica, divne hoste i sarenolisne perunike.. Slavonka koja vili svinjetinu je preslatka..
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 12:49

Što je to što izaziva radost moga srca kada promatram spokojni cvijet ?

To je osmjeh Izvora koji se razlijeva iz njegovih nježnih latica i moja ga duša prepoznaje !

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/cvijet_ruze/73821.aspx -
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 18:53
ovakve slike i riječi unose radost u sve nas ljubitelje cvijeća i prirodeSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 19:23
predivno...daješ sve svoje iz dna dusš e...samo tako nastavi...bit ce uspjeha...onaj nas koji nas je darivao sa svim ovim blagoslovima neče dozvoliti da se razočaraš...sretno...i uživaj...pricčaj sa svojim cvijecem...i bit ce ga u izobilju...divna si imaš iskreno srce a takve Bog nikada ne napušta to znam iz vlestitig iskustva...kad sam mislila nema smisla više doslo je nešto poput ovog foruma sada...ispunjava me i to je srž života...da nas nešto ispuni...smile77
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2014 u 13:40
Ovo moje više liči na močvaru nego na vrt i izvukla sam samo nekoliko fotografija, ostalo je stvarno za ništa.






















"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.