Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kukurijek - Helleborus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kukurijek - Helleborus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 22:44
Jako volim kukurjeke. One klasične bijele preselila sam iz šume u moj vrt, dok one u drugim bojama uvijek želim kupiti...Lani sam naletila na jedan crveni u MBMu za 10kuna. Naravno da sam ga kupila i eto neki dan sam dočekala jedan cvijet..Baš me je razveselioBig smileBig smile.

Cure lijepi su vam kukurjeci...ClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 20:17
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 00:54
Kako je bogat i predivan!!!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 20:11
Prekrasan je !!!Thumbs Up Koliko mu treba da naraste u tako veliki grm? Ja ga imam 3 godine i samo jednu grančicu cvjetova.Unhappy
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 21:34
matilda, nisi napisala da li si ga odgojila iz sjemena ili korjenove reznice.
ako se odgaja iz sjemena, onda je normalno da procvjeta tek treću godinu jer u početku jako sporo raste.
puno bolje ga je razmnožiti korjenovim reznicama jer one već iduću godinu cvjetaju.
kukurijek na slici je dosta star i bio bi puno veći da ga svake godine ne smanjim za polovinu.
korjenovim reznicama se razmnožava nakon cvjetanja.
kukurijek je jako osjetljiv na presađivanje, zato ga treba posaditi na jedno mjesto i ne premještati često jer može i uginuti.
kod djeljenja korijena, treba štihačom odsjeći dio i paziti da se ostali djelovi što manje oštete.
moj savjet za bogatu cvatnju je puno sunca, iako za njega kažu da raste u polusjeni, orezivanje svih starih listova početkom jeseni i povremeno zalijevanje tokom velikih vručina.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 13:03
kukurijeci moje prijateljice




Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 07:23
Kukurijek je trajnica koja dugo cvjeta, pogotovo bijeli, kojemu su cvjetovi lijepi i više od dva mjeseca.
Na slici iz prošle godine, slikanoj početkom 5. mjeseca, se vidi koliko su mu cvjetovi još uvijek lijepi a procvjetao je početkom veljače.


crveni je lijep zbog svoje izražajne boje ali već ovih dana počinje blijediti


Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 12:15
Slavuj ove slike od tvoje prijateljice su fantastične. Koliki su samo.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 23:10
Nisam vjerovala da će kod mene preživjeti ljetne žege, ali on je svake godine sve veći. Kod mene procvjeta kasnije nego u unutrašnjosti, tek nedavno je procvjetao, volim ovu njegovu zeleno-bijelu boju

život je more
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2014 u 23:28
kukurijek nakon 2 mjeseca cvjetanja


od tučka su nastali tobolci sa sjemenom

Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 18:17
Prelijepi zdravi kukurijeci!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 21:09
I ja ih jako volim... Prema Slavujkinom savjetu režem starije listove... SlavujVK hvala na savjetu




 




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 23:43
Ovaj sam cvijet vidjela na e-bayu i toliko je predivan!! Ne mogu ga se nagledati... 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 12:11
Nineta smile79







Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 12:32
Predivni, u punom sjaju smile55
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 21:36
Da stvarno predivni. Kao da nisu preživjeli snijeg i zimu, za razliku od mojih koji izgledaju grozno. Povaljani skroz.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 01:35









Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 20:28



...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 07:27
Mislila sam da kukurijek ocvate preko ljeta, a sad stvara sjeme i baš je lijep.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 23:26









Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.