Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bosanski  bor - Pinus heldreichii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bosanski bor - Pinus heldreichii

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bosanski bor - Pinus heldreichii
    Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 11:22

Bosanski  bor  - Pinus leucodermis  -  Pinus heldreichii . Krasan bor koji u prirodi raste na planinskim područjima  Balkana i južne Italije. Raste bolno sporo. Ovaj sa slike je kod mene evo 6tu godinu i nije baš nešto narastao. I kao mali je pun lijepih dekorativnih ljubičastih češera sa kojima konkurira  Korejskoj jeli  na izboru za "miss češera". Tongue

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 12:18
Ma ne čini mi se tako mali.. On tek sada kreće... Izrast mu je ove godine nekih 30 cm, zar ne? I svake će slijedeće godine biti veći... Očito se u ovih 6 godina prilagođavao terenu... Moj je pinjol ove godine izbacio grane preko 60 cm...

LP

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 18:04

Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

Ma ne čini mi se tako mali.. On tek sada kreće... Izrast mu je ove godine nekih 30 cm, zar ne? I svake će slijedeće godine biti veći... 
Prije bi rekao 15 cm ali vjerojatno si u pravu, on tek sada kreće.

Čak i ova thuja occidentalis golden globe koja je u stvari patuljasta četinjača je za sada veća od njega a da o orijentalki ne pričam. Za sada barem duplo brže raste od bora. 

Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

... Moj je pinjol ove godine izbacio grane preko 60 cm...
Mora da je to već dosta veliki bor.  Sjećam  se jedne velike pinus pinee ispod Krčata u M. Lošinju. Kao klinac sam se slastio  njezinim pinjolama. Kako je sa tvojom pineom ? Dali je počela rodit ?

Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 19:42
Gledala sam golubove i na temelju "pi puta oko" odmjerila... a naravno da u ovom društvu izgleda patuljasta ... Koliko je veliki pinjol, pa nekih 5 m, možda malo više... i da, zadnje dvije godine se prljamo i sladimoBig smile...

LP
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 11:33

Ovako slikan izbliza izgleda veći nego što je. Ali kao što kažeš NinettA njegovo vrijeme tek dolazi. Mislim da će ubrzo prerasti susjede.
orlovi sa prve slike su u stvari uigrana 11 članska ekipa tamanitelja puževa. Approve
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 11:53
LOL Prvo veličina izrasta, sada orlovi... Aloooo jel' ti mene "zekiš" Pinus??? Mislim da moram početi koristiti oćali već kad ih iman...

Glavno da je bor prekrasan i skladan... Prva ligaThumbs Up


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.