Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 54>
Korisnik
Poruka
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 11:00

...
gredica koju sam napravila jesenas...i nju ću ograditi daskama...visina 0,5m...veličina...4m x 2m...planiram da tu zasadim krompir i još po nešto...
iz obližnjeg sumarka skupljam sitnog poluraspadnutog lišća...ima i šumskog komposta...
...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 11:09

...nabori koji se vide na zemlji, su ustvari podzemni tuneli slepog kučeta...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 11:12

...pitomi dren...posađen pre zime...iskreno se nadam da će preživeti...
zaštitila sam ga agril tekstilom i oko sadnice stavila plastično flašu...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 11:18
za kraj...




"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 11:59
Lijepo je pratiti s koliko radosti ulaziš u svoj arčilend. Svaki puta kada tu zavirim, dio radosti ponesem sa sobom smile113
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 12:26
moon,
...upravu si...prija mi čist vazduh...u arčilendu ga ima na pretek...možda preterujem, ali meni se čini da sunce tamo drugačije greje...uvek se zadržim, malo, kraj reke...juče sam videla rodu i male pačiće kako plivaju u reci...šteta što nisam imala aparat...

...
jutros sam ustala, išla do pošte i naravno u kratku šetnju do ranča...bilo je jako rano...najlepša su jutra...dvorište gde živim je malecno...kuće preblizu...a tamo...ma šta drugo da kažem, osim da je prelepo...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 12:39
JosipaNu,

...šta da ti kažem, osim da mi ta rezidba voćaka, nije jača strana...svako drvo je priča za sebe...bio prošle godine, jedan naš poznanik i malo mi pokazao...dok on priča i reže, meni jasno...kad otišo, ja opet isto...nisam sigurna...nisam, dosad, naišla na literaturu koja to lepo objašnjava, za totalne neznalice...
...gde su ti stručnjaci...mogli bi da naprave neki klip i okače ga na youtube...ovo što sam dosad gledala...slabo...površno...
može to bolje...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 23:54
Snijeg se otopio,sunce sja,a ti se baš razmahala...puna planova... Baš uživaš u svom ArčilenduHeart ,  a i mi zajedno s tobom!smile55
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2015 u 05:39
predivne uvjete imas...blago tebi..aja ti citam  iz papira pa neznam skuzim na tren pa opet neide...hahha...mislim da nikad shvatiti necu...smile64pa opet nesto izraste...sto mi nikako nije jasnoJezik
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 21:40
Miranda,
JosipaNu,

drage moje...izvinite što se nisam videla da ste mi bile u posetu...
...moram da se iskupim i pozovem vas na
...Miranda...brzo su prošlu oni prelepi dani...sad opet gacamo po blatu...kiša pada ceo dan i hladno je...Jedva čekam proleće...nestrpljiva sam da krenem sa setvom...danas, na primer uopšte nije moglo da se izađe iz kuće...imam čak i neku blagu glavobolju...
...to je valjda zato što sam navikla da idem svaki dan u šetnju, a danas...ceo dan lije...

JosipaNu...propadoh od gledanja klipova na youtube...valjda ću do marta ukapirati, kako da orežem voćnjak...vinovu lozu sam, kao...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 08:18
Nesto ces shvatiti samo nemoj kao ja...haha
..ja sam stvarno za to antitalent...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 14:59
Pratim redovito temu, samo se ne oglasim baš uvijek. Ova gredica koju si napravila za krumpir je odlična, podaskana će biti pravo toplo gnijezdo za krumpiriće. smile55 Svaka čast na trudu, inače sam pobornik svega prirodnog, poput malčiranja, eko gnojiva dobivenih od biljaka, kompostiranja... i da dalje ne nabrajam - zato volim uvijek prošetati tvojim Arčilendom. Heart Koliko znam, za orezivanje voćaka, svakako je vrlo bitno naučiti razlokovati prave grane i grane takozvane "vodopije" i njih redovito odstraniti jer iscrpe voćku. Big smile
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 21:38
bugiceza5,
...
gredicu još uvek pravim , svaki put kad odem, stavljam na nju sve što nađem, a da je organsko i polurazgrađeno...Jedan naš prijatelj ima pilanu i treba da mi spremi daske po meri...gredica će biti oko 0,5m visina...u stvari neće to biti daske, nego onaj deo koji je sa korom...tako će se uklopiti u okoliš...imam još konjskog đubriva...kompost će, valjda biti skoro prerađen...videćemo...
spremam se, ozbiljno za rezidbu voćki...već sam pisala, kako mi škripi ta oblast...ima tu raznih voćki...i po starosti su različite...ali...kako bude...prošle godine sam ja rezala vinovu lozu...ispalo da sam isekla one izdanke koji su trebali da rode, a ostavila one koji nisu rodni...desetkovala sam rod...opet...ni to nije ispalo loše...dala sam joj potrebno vreme da ojača i oporavi se...
MM me teši kako bi...da je rodilo, kako treba...ja ne bih znala šta da radim sa tim...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 21:38
danas nema ćišćenja...
nema više ni izležavanja...
išla sam malo da se rekreiram...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 22:10
Arčk gdje je snijeg, mi se ovamo ubišmo lopatajući?
Evo upravo se spremam lopatati trotoar oko kuće. Već sam dava puta danas + sinoć oko ponoći.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 22:30
...ja i MM...raščišćavamo, jedan deo u koji dosad nije moglo da se zađe...MM hoće tu da sadi godži sadnice...valjda se tako zove voćka...nemam pojima šta je to...ponudio mu neki prijatelj sadnice...kaže zdravo...

dobo, de...napravi mi poso...sva sam izgrebana...ko da su me mačke ganjale...

ima puno šipkovog trnja...

potpuno zaraslo...

MMM gleda gde je međa...ima tu negde metalnih kočića koji su postavljeni kod omeđivanja...
pre par godina kad nismo znali gde su međe, očistili smo komšiji jedno poveće parče...

nije baš povoljno vreme za ovakav rad...hladno...oblačno....

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 22:35
Arčik danas ostavljam trag

skoro svaki dan šetam tvojim arčilendom i divim se tvojem trudu koji ulažeš u njega i s kojom ljubavlju ti to radiš.....
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 22:48
drage moje...
smrcko,
@kaktus,

dobro da ste se javile...MM za malo, baš sad  da me klepne...onoliki ranč, a ja baš rešila u gustiš da sadim godži bobice...sve me boli od granja i one pavitine...to se uplelo i kao da se lancima vezalo za šikaru...
umesto da smo...
...ja mu smislila...
....
...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 22:57


Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Arčk gdje je snijeg, mi se ovamo ubišmo lopatajući?
Evo upravo se spremam lopatati trotoar oko kuće. Već sam dava puta danas + sinoć oko ponoći.


smrcko,
nema  snega...sinoć padala prava prolećna kiša...danas nije loše...malo hladno, ali moglo da se nešto radi...ja bila na pijacu i kupila novu motiku...spremam se da počnem sa okopavanjem vinograda...pošto je zatravljen, kopa se samo oko giže...
ima oko 1000 čokaota, moram da počnem na vreme...
da mi prošle godine MM nije pomogao, kopala bih ga do berbe.......
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 23:13
Malo sam setala i svasta dobro vidjela . Jako sam sokirana ponasanjem nekih tvojih "dobrih susjeda" !
Kako mogu biti tako bezobrazni ? Zar ih nije Boga strah ?
                                                                                                                  smile180
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.