Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 54>
Korisnik
Poruka
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 22:30
ne znam šta reći...ovo je stvarno "početnička sreća"...Moja prijateljica sadi plastenik...godinama...nisam joj tražila presadnice, nije mi palo na pamet...ona sama donela 5 korena, zasađenih u saksijice...rekla mojoj mami, da su joj višak...moja mama, zasadila 2 presadnice u velike kante, a meni dala ostale 3...






 



"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 22:48


...ove 3 (mislim na presadnice), smestile se u arčilend...gde su pažene i mažene...
 
??? priroda je čudo...





"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 22:50
Evo mene opet u tvojoj maloj školi u prirodi! Ovdje se puno korisnog može naučiti.Smile
Nasmijao me čupkov lov na fazane!LOL  A ono drveće koje hoda,zbilja ne mogu prestat gledati... Vjerujem da ti nije baš svejedno po mraku tu prolaziti!smile68
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 23:30
Draga moja Miranda, dobro došla...smile79 ...potpuno si u pravu...jezivo je...ja luda...jurim svaki dan kući, s posla...od ćoške u mojoj ulici, počnem da skidam jaknu...torbu...šta misliš, zašto???? Da bih otišla u šetnju do arčilenda...Radim do 16h...Ne putujem puno.do ranča...biciklom, nekih, 10min, kolima 5min...Najčešće idem sa MM, ali ponekad i sama...kako se sat pomerio, mrak bude već u 16:30...toliko imam vremena, da odem i odmah da se vratim...mrkli mrak, ne vidi se prst pred nosom...ako ne vežem "čupavka", uopšte ga ne vidim u mraku...

Ima jedan izvor, kažu "lekovite vode", tu među tim drvećem (slikaću, da vam pokažem)...vrlo često neki putnik namernik dođe po vodu...možeš da zamisliš...trkanjac...smile68...moraću da se malo osokolim, pa...smile107...pa onda... smile42....

Ranije se nisam plašila...ali MM...moje prijateljice...naši prijatelji...često pitaju: Zar te nije strah...?
Jeste, strah me...ali zaražena sam arčilendom...To mi je ventil...pošto sam "kancelarijski pacov"...

Odoh ja daleko...Izvini...
Draga Miranda, dođi opet u šetnju...smile95...

Srećna sam, što imam sve vas...delimo istu ljubav...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 23:44
ova je poslednja iz ovog serijala...
izvinjavam se svima...malo sam bila dosadna...
paradajz...paradajz...
a možda sam se malo i hvalila...smile136,..zato poziv za sve na smile142...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2014 u 13:54
Nisi,nisi...Wink Paradajz,rajčica,poma,pomidora ili kako ih već zvali... Vooooolim ih i nikad ih dosta smile50
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2014 u 15:54
Stvarno su me nasmijale sličice tvojeg peseka i bliskog susreta sa fazanom...ova šumica mi je san snova, i sama često odlazim u šumu osjetiti taj mir, spokoj i ljepotu prirode.
A na tvoj paradajz mi cure sline, mi nismo imali sreće ove godine s njim, bilo je previše kiše...
Drago mi je da ti napreduju, a i veličina im je zavidna, u slast...
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2014 u 17:59
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Kako lijepo, ove slike (poslije slike s mostićem) podsjećaju me na divno, toplo, mirisno ljeto i na dobro poznati miris paradajza kad sunce zaprži. Hvala ti na njima! smile77


 bugiceza5 #love#dobrodošla , u pravu si lepo je gledati lepe slike kad malo zahladi...nisam neki fotograf i ne umem baš da uhvatim trenutak, pošto sam brzopleta #4*#...i samo škljocnem...tek kad odem kući i vidim šta sam i kako uslikala ja se razočaram :ljutka:.

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2014 u 18:10
Originalno poslano od člana Miranda Miranda napisao:

Nisi,nisi...Wink Paradajz,rajčica,poma,pomidora ili kako ih već zvali... Vooooolim ih i nikad ih dosta smile50

Miranda #kisic# #kisic# #kisic#, lepo si rekla, nije bitno kako se zovu, ali su preukusni...ja ih najviše volim sveže, malo posoljene, mada sam negde pročitala da su najzdraviji kada se malo uprže...ima jedna sorta, ja je zovem bezsemena...ima malo semena i nije vodenasta...kad se nareže, ona unutra nekako prazna...e ta sorta mi se najviše sviđa...:crvenko:  , pozdrav Miranda :skocko:...dođi mi opet...ako želiš #kafica# može odmah, upravo kuvam...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 21:35
[QUOTE=temzi]Stvarno su me nasmijale sličice tvojeg peseka i bliskog susreta sa fazanom...ova šumica mi je san snova, i sama često odlazim u šumu osjetiti taj mir, spokoj i ljepotu prirode.
A na tvoj paradajz mi cure sline, mi nismo imali sreće ove godine s njim, bilo je previše kiše...
Drago mi je da ti napreduju, a i veličina im je zavidna, u slast...

temzi  , u pravu si, čupko je mali blesavko ...samo da ga vidiš šta radi kad ugleda
...haos...pošto u arčilendu ima oko puno starih oraha, za male veverice hrane kolko hoćeš...(skupljaju orahe i kriju ih ispod lišća)...kad ih čupko ugleda...Angry...

vrbova šuma je na tridesetak metara od arčilenda...ranč se jednim delom spusta na samu obalu reke...nismo taj deo još rasčistili...taj deo je potpuno neprolazan...nekada je tu bio puteljak,( kozja staza),  koji se završava na prirodan izvor i mali potoćič, koji se uliva u samu reku...nisam ti lepo objasnila...ali ima potencijala, za urediti baš lep kutak za odmor...nema se vremena, a i puno košta...ja i MM to, kako bi se reklo pomoću "štapa i kanapa"...na "oruk"...#veseljak#

što se tiče paradajza, lepi su i zdravi...eksperiment uspeo...
pozz... dođi opet...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 22:19
  smile86smile86smile86
















"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 22:31
  radilo se puno...vreme za malo odmora...:zab7:... #cao#
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 23:31
Preslatka mala vrtlarica!  
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 07:57
Miranda,

...mala vrtlarica je đače prvače....
...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 20:20
priprema terena za sadnju voćki...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 20:25

spremna zaštita...smile49...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 20:43
#jupi# #jupi# #jupi#...slama da se mlade voćkice ušuškaju...




"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 20:48

voćke su stigle...pitomi kesten...pitomi dren...nekoliko krušaka...jabuka ...i jedna breskva....







uh...baš smo se umorili... ...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2014 u 20:59
za kraj......

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 00:28
Prekrasno!!!
Kćerkica ti je jako slatka, prekrasnih velikih okica!
Čupko na slami, pravi pomagač!
A kad si mi opisala da je u blizini izvor i potočić, tek sad mi radi mašta, biti će tu još bajkovitih slikica...jedva čekam!
I još da ti zaželim da ti se nove voćkice lijepo prime i urode brojnim slasnim plodovima!
Pozdrav do slijedeće šetnjice!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.