Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičine slatko - slane stranice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičine slatko - slane stranice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 15:13
Zagrebačke kremšnite vs. Dunavski valovi Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 17:37
...jojjj, kak nisam vidjele već ovu temu...bravo bugica, svestrana si zbilja, ovo ću stalno pratiti...za početak odmah imam i prijedlog u svrhu degustacije, jer, molim lijepo, treba se i probati, a ne samo gledati slikice, kaj ne, haha...lijepo na prvu sljedeću zagrebačku kavicu, donijeti uzorke pa da vidimo jel fino ili nije, hahaha...naravno šalim se, znam da je finoSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 21:07
Draga Retriver Sara, jako me veseli tvoja posjeta i ovoj mojoj temi i tako lijepe riječi koje si mi uputila. Heart Moram reći da ti je prijedlog jako dobar - kada dođem na zagrebačku kavicu, kolačići neće izostati... iako je to bila šala, rado ću ih donijeti. 

Tako da, draga moja, navrati ti meni opet, bit će tu, nadam se redovito koliko god ću stići, novih kolačića i inih slanih delicija.  smile91smile79
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 19:53
Draga Bugice pozdravljam ovu tvoju prekrasnu temu,
pratim je i pratit ću je stalno, torta mi se sviđa ima da je probam a i oni krušćići...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 20:48
Hvala ti, @kaktus! Da si mi barem bliže... smile79
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 09:24
...za blagdan nije bilo nikakvih slasticaConfused?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 09:30
Bilo je, bilo... ali glavni od prenašanja slika s fotića na kompjuter je u školi... LOL Big smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 09:36
Pa, dok čekamo slatko... "poderanke" u četiri slikice Big smile





Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 10:11
Fantastično izgleda ,e da sam ti bliže pa da probamo. ....
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 19:00
Juju ovdje ću često boraviti! A već sutra bih onaj kruh mogla napraviti :))) Imam i ja jedan hobi, otvorit ću temu pa ti pokažem :)
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 22:41
Ne,ne,ovdje ne smijem dolaziti!
Od pogleda kile idu gore.
           
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 10:17
"poderane gače"...bravo!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 10:34
Bugica ajde pliz napiši što točno staviš u poderane gaće jer tih recepata ima puno a ja bi baš od nekog provjereno. Jako ih volim i znam da su za napravit ono što se kaže "prosto ko pasulj". Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:43
@kaktus... sigurno će biti koji put ovuda u prolazu, a ja te pozivam da svratiš... bilo bi mi drago! Hug

Golden Leo, drago mi je da ti se ova tema sviđa i da ćeš mi često navratiti. Tvoja nova tema je za deset - bila sam ti danas u posjeti! Hug

vijolice, dobro mi došla! Hug

Retriver Sara, a ja mislila bit fina, kao ono "poderanke"... LOL... baš mi je drago da nisam usamljena u korištenju ovog naziva... već sam mislila da ih samo ja tak zovem. Hug
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:47
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Bugica ajde pliz napiši što točno staviš u poderane gaće jer tih recepata ima puno a ja bi baš od nekog provjereno. Jako ih volim i znam da su za napravit ono što se kaže "prosto ko pasulj". Wink

Da, lagano se rade. Međutim, meni je teško dati recept iz jednog razloga - u stvari, radim ih kad pečem kruh. Zamijesim tijesto za kruh, pa odvojim dio i od toga napravim poderane gaće. Mislim da ću morati slijedeći put raditi samo njih i mjeriti količinu vode, tako da ti ne ostanem dužna. Smile

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:50
Kruh - mekani, domaći s kiselim vrhnjem... od tog tijesta radim i poderane gaće... 


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 21:08
Domaći kruh - recept

1,8kg - 2 kg glatkog brašna
soli po želji, ja stavim dvije ravne jušne žlice
dva svježa kvasca
1 kiselo vrhnje - 200 gr
1 jogurt - 180 gr
oko 1 l mlake vode

U veću šalicu izmrviti dva svježa kvasca, dodati 1 žlicu šećera, dvije vrhom pune žlice brašna i 1 dl toplog mlijeka. Dobro promiješati i staviti na toplo, pričekati da se digne. Lako i brzo "iskipi" iz šalice pa treba paziti. Smile

Jednu litru vode staviti da se zagrije do topline ugodne za ruku. Ne smije biti vruća jer će uništiti kvasac, pa se kruh neće dići niti biti mekan.

U međuvremenu, brašno staviti u veliku posudu, dodati sol i dobro izmješati. Toj smjesi dodati uzašli kvasac, vrhnje i jogurt sobne temperature, te mlaku vodu. Dobro izmješati kuhačom. Dalje mijesiti nauljenim rukama, sve dok se ne dobije kompaktno tijesto.
 
Napominjem, ovo tijesto mora biti mekše i ljepljivije od tijesta kojim inače radimo kruh. Ako je ipak premekano, dodajte brašna i dobro izmjesite.

Kruh stavite u protvanj na papir za pečenje i ostavite da se diže pola sata. Prije pečenja, zarežite ga po vrhu oštrim nožem i premažite vodom. Pecite u dobro zagrijanoj pećnici na jakoj temperaturi 10 minuta, zatim temperaturu smanjite i pecite još 20-30 minuta.

Je li pečen, provjerite tako da ga upiknete štapićem za ražnjiće, ako štapić izvučete i bude suh - kruh je pečen.
Još vrućeg umotajte u platnenu krpu ili stavite u platnenu vrećicu i pustite da se ohladi. Time omekšavamo koricu. Wink
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 09:39
Hvala ti puno na receptu, e sad ću mjenjati i recept za kruh, inače nisam stavljala ni vrhnje ni jogurt....ali ča bi slovenci rekli "kaj je buljše je buljše"Wink pa tako i ovo mora biti jako dobro.....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 11:43
Nema na čemu. Smile Kiselo vrhnje i jogurt služe da kruh bude mekši, rahliji i sočniji, te dulje svjež. Stavila sam napomenu da to nije klasično tijesto za kruh, tako da kad ga izmjesimo, ono mora ostati ljepljivo - tad u protvanju ne izgleda prelijepo, ali kad se ispeče - za prste popapati...  Nadam se da će ti se svidjeti. smile144
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 19:55
Ej vrijedna ženo, ovo ti je super, recepti izgledaju odlično i kao što je već netko rekao od samog gledanja se debljam. Bravo. Samo daj dalje. Rado ću navračati volim spremati kolače. Samo to se radi sve manje, kile se lijepe. Kad se napravi onda se i pojede. LOL
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.