Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - SVAŠTA-NEŠTO
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SVAŠTA-NEŠTO

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Cimicifuga View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Status: Offline
Bodovi: 4345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: SVAŠTA-NEŠTO
    Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 20:57
Prije nekog vremena kod nas se počela primjenjivati jedna totalno nakaradna jezična konstrukcija: SVAŠTA-NEŠTO.
Teško je povjerovati da je ovo netko počeo primjenjivati u razgovoru zbog lošeg poznavanja svog jezika. Prije bih povjerovala da je ta jezična konstrukcija mladima onako "štosno" zvučala i taj totalno besmisleni spoj dviju riječi od kojih "svašta" predstavlja mnoštvo, a "nešto" je jedno, zapravo daje mogućnost široke primjene tog izraza u uličnom žargonskom govoru. 

Temu sam tako nazvala jer zapravo ništa konkretno ne znači pa daje mogućnost da se u njoj objavi ama baš sve. 

To meni i odgovara jer me svašta interesira pa nešto od toga mogu utrpati ovdje na jednom mjestu.

Evo, krenut ću sa nekoliko jesenskih aranžmana. Volim ukrašavati prostor u kome boravim pa često po stanu stavljam aranžmane, vaze sa cvijećem ili manje instalacije ... Ponekad me uhvati minimalizam, a nekada dobrano nakinđurim... sve zavisno od trenutačnog raspoloženja.

Materijale za ove jesenske aranžmane sam uglavnom sama ubrala u vrtu ili okolišu, a kupljene figurice su nadopuna.

Moj stalak dobrodošlice pred ulaznim vratima stana

U hodniku, u udubini ugrađenog ormara za cipele uvijek imam aranžman i pokoju figuricu. Figurice se dvoumim pokazati jer su pomalo djetinjaste, ali aranžman je ozbiljan

U kuhinji već neko vrijeme na konstrukciji od bambusa variram teme. Ova je za ovu jesen

U dnevnoj sobi moj unuk ima uz jedan polufrancuski prozor svoj kutak. Red je da i u njegovom kutku caruje jesen

Na vrh
Sponzorirani linkovi

Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica

Bodovi: 2440
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 21:03
Prekrasnoooooo
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator

Bodovi: 18963
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 21:38
Mi ćemo u tvojoj simpatičnoj temici moći nešto napisati o svačemu smile55. Pa da krenem: Jesen u svakom kutku tvoga doma - baš se zlaćano raspojasalasmile159
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru

Bodovi: 5299
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 21:47
Jako dobar naslov za ovako šarenu temu! Wink
Budući da je počela sa ovako lijepim i veselim aranžmanima, slutim da će tu biti od svačega i za svakoga po nešto!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Bodovi: 2513
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 21:56
nesto mi govori da bi se ovdje moglo naci svasta, odnosno za svakoga po nesto....a ja za pocetak kradem ideju bambusove konstrukcije i prvom prilikom instalirat cu nesto slicno (ako mi u medjuvremenu ne ispari, sto mi se u zadnje vrijeme cesto dogadjaBig smile)
u svakom slucaju zgodni detalji jeseni u domu, i ispred njega naravnoWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 00:50
Zadnja ovogodišnja hortenzija mi se baš dobro uklopila u jednostavan vintage aranžmančić 

A da i najobičniji cvjetići mogu očarati svojom ljepotom pokazuju zadnji ovogodišnji maslačci i tratinčice. Brao ih je samnom moj unuk u parkiću kraj moje zgrade.

Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 01:15
Zadnjih dana sam napravila nekoliko čestitki za Božić koje stavljam na Zazzle. Licitari su iz Marije Bistrice (hvala Anabistrica). Evo nekih (prednja i zadnja strana)

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru

Bodovi: 9233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 08:01
zgodna tema, predivan sadržaj, bravo CimicaClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm

Bodovi: 1761
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 10:09
Volim kada se osoba  kreativno izražava u bilo kojem obliku i mislim da svaki čovjek ima tu potrebu samo ju ne zna prepoznati. Tvoji radovi su mi jako lijepi, svi redom i tek sam nedavno shvatila da najljepše dekoracije nastaju od prirodnih materijala. Predivne jesenske "instalacije", boje su tako lijepo  usklađene i ne moramo razmišljati koja boja ide uz koju, priroda je to već sama odradila. Čestitke su mi "originalne" jer ne volim dominaciju blagdanskog blještavila, ove su taman kakve volim. Blagdani su ko stvoreni za kreativno izražavanje, stoga nam pokaži sve što tvoje ručice ovih dana  naprave.
[IMG]http://www.picgifs.com/graphics/c/christmas-angel/graphics-christmas-angel-877728.gif[/IMG]
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru

Bodovi: 6658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 13:07
Ne volim više suho cvijeće jer su za mene postali skupljači pračine,ali ovo mi je nešto divno i drukčije.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Bodovi: 4199
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 23:16
Cimi, baš je veseli tvoj dom, a čestitke su mi jako lijepe. Stvarno si dobro ukomponirala licitare. Već sada jedva čekam da vidim tvoj bor.
Rado ću s vremena na vrijeme zavirit u ovu tvoju temu da vidim šta SVAŠTA radiš i što si NEŠTO napravila.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
ZLATNI DONATOR

Bodovi: 2583
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 23:52
Osmislila si lijepe jesenje aranžmane. Vintage aranžman s hortenziojom je baš za moju dušu. Izdvajam još i kutak uz prozor. Prekrasan je.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 22:04
Predbožićno vrijeme je za mene najljepši dio godine. Od kada imam svoju obitelj nastojim da im topli, intimni ugođaj doma bude nešto što će sve povezivati i davati svima osjećaj da su voljeni i da im je obiteljski krug toplo i sigurno utočište u ovom sve otuđenijem svijetu.

Uređivanje doma tu za mene ima posebno mjesto i sa velikim zadovoljstvom pravim i aranžiram razne ukrase po stanu. Jako volim promjene pa zato uvijek nastojim na drugi način napraviti ukrase.

Ove godine su mi favorit licitari.

Pred ulazna vrata sam stavila ovaj aranžman

Jednostavan vijenac je na vratima

Na konstrukciji od bambusovih štapova za Božić sam ovo složila

Adventski vijenac 

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator

Bodovi: 18963
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 22:40
Krasno si uredila dom. Licitari uvijek daju osjećaj topline, veselih su oblika, podsjećaju na kolačiće i crvene su blagdanske boje. Unuk će se veseliti i sigurno će imati ugodna sjećanja na ove dane i kada bude veliki dečko.
Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 19:41
Od ranog djetinjstva pamtim štandove licitara na blagdanskim sajmovima i malu licitarsku trgovinicu u mjestu u kojem sam odrasla. Šarenilo tih proizvoda bili su magnet za dječje oči. Pamtim srca, šlapice i bebe koje sam znala dobiti. Posebno pamtim "gerdane" (ogrlice) od svijetlo roza i žutih kolačića koje sam uvijek nekako svečano polagano grickala.

I moj unuk je oduševljen šarenilom licitara. Svaki dan kada ga posjednem da ruča, on obavezno upali svjećice, a ja ga usput pokušavam učiti brojati svjećice. 
Ima na zidu i svoj čokoladni adventski kalendar. Stavila sam ga na zid u hodniku tako da svako jutro, čim uđe u stan, prije skidanja cipela i jakne, prvo otvori prozorčić u kalendaru, pojede svoju čokoladicu i pogleda sličicu koja je u prozorčiću. Odmah se interesira i koji prozorčić će sutra otvarati.
Njegov ugao u dnevnoj sobi smo mu pomogli da sam okiti svojim (nelomljivim) ukrasima. Bio je jako uzbuđen i sa velikim veseljem se tu igra. Posebno ga oduševljavaju njegove žaruljice (na baterije), a figurica djeda Božićnjaka koja se miče, ima svijeću koja gori i svira božićnu pjesmu ga je toliko oduševila da ju je nosio sa sobom u krevet kada je išao spavati.
Ovo je Dadin prozorčić
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
ZLATNI DONATOR

Bodovi: 2583
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 23:22
Aranžman pred ulaznim vratima je predivan.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 14:58
Moj unuk je ove godine sijao svoju božićnu pšenicu. Kako sam imala dosta sjemenja, dala sam mu nekoliko posudica u koje je on svojim malim, mekanim, toplim i nespretnim ručicama posijao pšenicu. Da ne pričam da je sjemenki bilo posvuda... ali gušt je bio gledati ga... 
Sada svaki dan kada dođe kod nas obavezno gleda svoju pšenicu kako raste i miluje ju svojom ručicom usput joj tepajući...

Ovako su jučer izgledale. Danas su već puno veće. Rastu jako brzo na ovom prekrasnom sunčanom vremenu.
Moja pšenica isto tako lijepo raste. Poslikat ću je idući tjedan.

Proljetos sam kupila jednu afričku ljubičicu, a nakon nekog vremena sam primijetila da sam slučajno otkinula listić koji je  pao na zemlju i pustio korjenčiće. Izrasla je mala afrička ljubičica. Kada je malo porasla, presadila sam ju u njezin lončić. Evo mame i bebice koja je već lijepo procvjetala.

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru

Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 16:31
Cimi, predivno!!!!!!!! Baš sam ove godine gledala kod mojih licitara Sovice koje bi se tak lijepo našle u jesenskoj tvojoj dekoraciji. :)
Nešto sam drugo planirala sa licitarima već dugo, ak ne ranije do Valentinova bum to napravila.
Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2014 u 22:27
Sretan vam Božić dobri ljudi. Evo moga boreka - kao što vidite ovaj Božić moj dom je bio sav u licitarima.

A kakav bi to Božić bio bez pšenice

Na vrh
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2015 u 20:10
Kada god šećem negdje u prirodi pronađem nešto zgodno što doma upotrijebim praveći razne aranžmančiće. Nedavno sam u šumi pronašla jednu grančicu punu lišajeva. Baš mi se svidjela 

Poslije raskićavanja doma od božićnih ukrasa, pred stan sam stavila moj stalak dobrodošlice ukrašen zimskim aranžmanom. U njemu je našla mjesto i ona grančica sa lišajevima

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.