Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Meksičke minijature
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Meksičke minijature

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Meksičke minijature
    Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 18:02
geohintonia mexicana

Kako zamiješati dobar supstrat za geohintoniju ?  Čitam da u prirodi geohintonija raste na gipsanim stijenama bez humusa ?  Malo sam po svoje zamiješao supstrat. Uzeo sam  4/5 opranog  "poljčančana" (kemiski sastav cca. 55% CaCO3 i cca. 45% MgCO3) frakcije do 4 mm i 1/5 komposta (!?).  Tako mi je teško razumjeti odnos kaktusa i Kalcija.  Dali neki  od kaktusa bolje rastu na kalcitnim stijenama  ili ga (kalcij) samo dobro podnose ? Kalcij i kaktusi,  za mene vječita dilema. 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 18:13

epithelantha micromeris, sama se zasijala Tongue
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2014 u 07:13
oko dileme ti ne znam pomoći... ali sigurna sam da ćeš se snaći

čestitam na prinovama, kako su medeni... i oni gore, a pogotovo ovi "neplanski" bebači na donjoj slici, svaka čast

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2014 u 18:28
Opet nešto novo i jako zanimljivo, malo sam proguglala da se upoznam sa geohintonijama. Oni veeellliki (jel imaju 2 cm ?) su lijepe jedinke a za ove male stvarno trebaš imati dobar vid da ih primjetiš.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 21:03
Geohintonije imaju  približno 1 cm  promjera a epitelante su zbilja jedva vidljive. Neću ih prepikirati dokle god ne popune teglu, ima ih na sve strane Big smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 09:32
30. 11. 2014

Pogledajte datum a Strombocactus disciformis ponovno po ne znam koji puta ove godine cvjeta! To je sijanac Zvonka Čoha iz 1989 god.

 Zvonko Čoh, profesor glazbe i veliki kolekcionar sukulenata. Njegova kolekcija diskokaktusa , ubelmanija i ariokarpusa je legendarna, mislim da dugo neće biti nadmašena.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 09:35
bravo Pinus, nekoliko postova, puno zanimljivih informacijaClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 20:41
jesam li ja dobro shvatila da je ovaj na slici sijanac iz 1989 g. 25 godina, tako sporo rastu...
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 21:07
Antonija, i ja se to isto pitam kad god ga primim u ruke. Vidio sam na netu veće a mlađe strombiće. Kupio sam 2kom. od susjede prije mislim tri god. Na njima je baš pisalo da su to sijanci iz 1989 god. 
A znate li onu od Balaševića: "Ako su lagali mene ja lažem vas" LOL

a što se tiće rasta zbilja su sporaći, u ove tri god kako su kod mene neprimjetno su porasli, mislim da ne više od 1mm na god.

Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 23:10
Čudesna stvorenjca, preslatki su mi...a najviše mali bebači...svaka čast Pinus!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2014 u 08:46
To je baš sporo. Zbilja je prelijep!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2014 u 13:33


8. 4. 2014 - Aztekium ritteri  - kaktus moje susjede Smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2014 u 09:42
prelijep je, jeli i ovaj spororastući.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2014 u 15:21

3. 12. 2014
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

prelijep je, jeli i ovaj spororastući.

Je, rekorder je kako sporo raste. Ako i nije svjetski rekorder u sporosti rasta, mislim da sigurno spada među  2 – 3 najsporije rastuća kaktusa. Često su zbog toga što sporo rastu cijepljeni na neku podlogu sa jakim korijenom koja im ubrza rast. I ovaj moj sa slike je cijepljen. 

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2014 u 08:15
Baš su posebni, neobični i prelijepi.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2014 u 14:11
pelecyphora pseudopectinata Smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2014 u 14:59
je li ovo sada cvijeta?
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2014 u 16:42
Ma preslatki cvjetići ... i one male bebica...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2014 u 20:07
pelecyphora pseudopectinata, 25. 12. 2014
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

je li ovo sada cvijeta?
Da, cvjeta kontinuirano zadnjih tjedan dana. ApproveSmile Uranila je, čitam da je njeno pravo vrijeme za cvjetanje početkom  proljeća. Kod mene je tek od ovog ljeta. 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2014 u 10:00
zanimljiv i dekorativan
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.