Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mazin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mazin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 07:52
Prelijepa zima kod tebe Smrckice, a Maza je izgleda pravo oduševljena snijegom. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 21:08
Hvala cure na posjet. Hug

E vidite kako Maza spava.



Nesmetaj dok spavam i odmaram se od lajanja!!!!!!LOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 21:12
Iako ne izgleda na slici tako visina je bar 0.5 metra, do visine pletene ograde.
Dobar sat vremena sam se probijala do vrtne kućice i kompostera kroz ovo. Ovo je u povrtnjaku.



Sve dublje tonemo, a najavljen je veliki snijeg. Veći nego do sada.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 21:14
Pranje i friziranje nakon snijega.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 09:46
Prava zima s puno snijega. Znači, toplo ljeto... radujem se. Maza je prava ljepotica i uopće me ne čudi što je sva podređeno njenim potrebama... smile71 
smrckice, ne zavidim ti na tako puno snijega... ako ovako nastavi i kod nas će uskoro biti nešto slićno, iako sigurno ne tako kao kod tebe. smile117 Moram priznati da ti ne zavidim ni na lopatanju, iako skidam ti kapu - svaka čast... bar ne moram rano ujutro lopatati, to je rezervirano za moje dečke... ja uskočim baš kad je nužno... Big smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 16:24
Joj Bugi ničem se neradujem.
Sad me male stvari čine sretnim, recimo očistila sam peć za etažno centralno na vrijeme pa trenutno ne puši, očistila sam stazu do auta (ali auto dugo nigdje ne može iz nanosa), srećom imam hrane u kući, imam drugu lopatu, imam struje (prošlu godinu dva tjedna nisu imali)...

Ne zavidi mi ni snijegu.. ni lopatanju. Imam još malo snage i idem sad van da dovršim planirano.
Bit ću kao Švarco, sa bomba mišićima. I opvako mi MM kaže da mu ličim na Ramba.LOL

Maza ti šalje zagrljaj topli HeartHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 16:27
Vrata koja se vide na kući imaju i stepenice.



Ulaazna kapija poslije.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 16:31
Ulazna kapija poslije.



Vrtana kućica.



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 18:17

Joj šmrcko ti ovako a ja evo ovako

vani tmurno , nije neka kiša ali za izlazak baš se i ne mari, čak i moja Bela nema interesa da izađe ,kad i traži izlazak obavi što treba vrati se, i nije nezaitereirana što je veljača i što Romeo stalno mijače ispod balkona jadan on navikao na vremenske prilike i neprilike a ona više voli
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 18:51
Ma koja veljača i koji Romeo (mislim na ljubavnika Romea), treba izvući živu glavu.LOL

Moj jedini cilj današnjag lopatanja je bio nahraniti jednog psića koji je totalno zameten snijegom.
Puzala sam, propala između balvana...noga se zaglavila, ali sam doša do njega kroz metar snijega.

Očistila sam mu kućicu koja je iznutra doslovice bila  pola nakrcana snijegom, a potpuno zatrpana sa vanjske strane. Sad ima stiropor, barikadu, dobila je palntu sa slaninom i kobasicama, vodu. Nikad nisam bila sretnija, nego kad su me ta dva oka veselo ugledala. Zabarikadirana je. Napravit ću joj sa suprugom novu izoliranu kućicu kakvu ni ja nemam.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 19:00
Ovo mi je danas pored balkonskih vrata. Trotoar je izdignut pola metra iznad zemlje a ograda pletena je 1.2m + betonirani dio. Pa blizu 2 metra je ovaj jarbol.



U vrt se dugo neće moći.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 19:07
Veeeeliki pozdrav Mazi i tebi!smile219
Čupava bijela mrvica je preslatka!
Ovo drugo bijelo što je napadalo,neću uopće komentirati! Ne volim ga i gotovo!Thumbs Down Čak mi je i ova moja kiša i južina draža.
Sve pohvale za brigu oko zanemarenog psića!smile55 Ja bih ga najradije "skupila" kući!


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 19:20
Ajme šmrcko Romeo je dolazi svake godine a ona ga ignorira (baš mi ga žao to traje već tri godine neznam čiji je ali se vidi da je njegovan mačak, ugojen sjajne dlake i dobroćudan da se maziti) iako samo na njega ne puše (Kastrirna pa nema volje)usput kad dođe dobije papicu pa mu valjda i to odgovara, a kako si ti u misiji spašavanja u neprilikama tako i ja imam posla sa susjedinim mačkom, jadničak veljača on mlad pa dobio ugriz u nogu, krvri (susjedi u Lici jer im provali u vikendicu)a mladi se baš i ne brinu, oćistila i dezinficirala nahranila i smjestila na toplo, naravno dalje od Bele da ne bi došlo do još gore nezgodeWink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 21:15
I ja bi ga pokupila kući, ali nije baš tako jednostavno. Radi se o prvim susjedima i nismo u lošim odnosima. Teško je ljude učiti nečemu što ne razumiju, a imaju kao i svi probleme pa je taj pas zadnja rupa na sviralu.
Pas nije vjerojatno nikada cijepljen, niti steriliziran a ženka je. Oko nje se svakvi psi okupljaju. U kuću je nemam gdje, moj pas je organski ne podnosi jer ga pokušala ugristi.
Može imati i kožne bolesti jer je u nehigijenskim uvjetima.

Ponekad mi padne na pamet zvati i prijaviti nekoga za to, ali kod nas nema nikakve zaštite sem na papiru.Kazne su koliko vidim na net-u za necjepljenje oko 2 000kn, a za nečipiranje do 30 000.
MOj vetrinar po informacijama djeli kazne kad doše do problema.

Nije mi cilj nikoga da se kazni, nego pomoći životinji i da nikome ne padne napamet nabaviti novog psa.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 21:23
Teško je okretati glavu od zla.
Menije trebalo i više od 4 sata da se probijem kroz snijeg do psa, sa jednom pauzom za čaj i da pripremim jadničku hranu.

Ali dobro moramo se potruditi napraviti dobru kućicu.Naručila sam za nju 8 kg hrane iz pet shopa preko interneta. Već sam njima (vlasnicima) nešto dala što sam ranije kupila, ali to se zaledi u snijegu pa blago ni ne jede. Zato joj skuham i čekam da pojede da se ne zaledi u mećavi.

Zaboravila sam napisati da nesterilizirane kuje mokre da obilježe teritorij i da bi, pored tuče i povređivanja između dva pas ( a moja je zvijer kad su drugi psi u pitanju), imala svu kuću popišanu.
Nije baš tako jednostavno,a familija se jedva pomirila sa mojim psom u kući.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2015 u 01:12
"Pih opet ništa od šetnje!!!"


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2015 u 01:29
Ovako ide provjera kad dolazim sa vana,a da moj pasić nije bio samnom. Detaljno se njuši saki cm moje odjeće. AKo skinem trenerku ona ne njuši moje noge, nego baš trenerku koja je bila na meni a skinuta je. Znači detaljna provjera jesam li bila vjerna i je li me dodirivao drugi pas.
Kad je prvi put osjetila drugog psa na mojoj odjeći izmaknula se i lajala na mene ljutito.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2015 u 01:33
Ralica je prošla i to ovako izgleda, ogromne gomile snijega. Auto mi je zatrpan, ali sam izlopatala prolaz prije nego se sve smrzne.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2015 u 01:39
Oko auta je bilo najmnaje snijega i čistilo se dok sam mogla, ali vraga naguraše mi ovaj silni snijeg i to sam 1.5 sat razbijala da oslobodim prolaz za auto. Srećom su taj dio se malo i potrudili jer su nanosi zgrnutog snijega i po 2m visoki.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2015 u 09:37
Ajme, koliko snijega... i kod mene ga je puno, ali ipak ne toliko. Pesekica ti je prelijepa, mala bijela grudica. smile71
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.