Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Caladium bicolor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Caladium bicolor

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Caladium bicolor
    Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 08:41

Kaladij je ukrasna biljka koja plijeni poglede svojim neobično lijepim i velikim listovima, a najčešće se pojavljuju u bijeloj i crvenoj boji. Smjestite ju na osvijetljeno mjesto bez direktnog sunca i osigurajte joj konstantnu temperaturu od 20 - 25°C uz visok stupanj vlage u zraku i redovito prskanje.

Zalijevajte ju vodom koja je sobne temperature sve do kraja  rujna kada postupno smanjujete zalijevanje sve dok se lišće ne osuši. Prihranom za lisne biljke prihranjujte jednom tjedno od izrastanja mladica pa sve do kolovoza.

Presađivanje šarenog korijena obavljamo u veljači kada se gomolj osušio. Takav gomolj očistimo i plitko posadimo u novu zemlju koju smo pomiješali sa pijeskom i humusom.  Zemlja neka bude vlažna i topla jer će takva potaknuti biljku na brži rast listova iz gomolja.

Ovu biljku možemo razmnožiti iz izdanaka koji niču na gomolju. Pripazite na pojavu lisnih ušiju.


Sadi se vani kad temp bude oko 20 °C, a gomolji tj. rizomi se vade prije prvih mrazeva!


Čekam da mi dođe nekoliko lukovica iz Sad-a pa sam započeo temu!













Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 10:35
...vrlo, vrlo dekorativna biljka, obožavam ju...nisam znala da je lukovičasta...veselim se upoznati tvoju AmerikankuSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 10:42
Zaista lijepa biljka, svojim dekorativnim listovima s lakoćom plijeni pažnju. Odlična tema, sa zanimanjem ću je pratiti... smile55
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 18:59
Lukovice stigle iz Sad-a, slikano prije stavljanja na forsiranje.

Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2015 u 21:32
baš je lijepa i posebna ...vidim da će i kod tebe biti raznobojnihSmile
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 16:40
Prva tura lukovica je 80 % propala, jel jos nisam imao grijanu podlogu s termostato.

Caladiumi na grijanoj podlozi cca 30 °C polako izbijaju.

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 17:54
Nakon 2 tjedna kuhanja, poceli su izboji.



Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2015 u 19:59
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 16:30
Prvi se otvorio

Caladium 'Candidum'



Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 08:00
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2015 u 11:57

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2015 u 08:43
White queen i Candidum

Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2015 u 08:15
Predivni su svi

Post je editiran, a ostali suvišni postovi su izbrisani 
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 16:02
Kreos dali može gomolj ostati malo nepokriven odozgor ,primjetila sam male izbojke na bjelom i pink ,a tako mi je lakše ih provjeravati.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 16:05
Moze biti malo neotkriven gomolj. Bitmo je da gomolj na osjet prsta bude tvrd.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2015 u 16:18
Super hvala.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 12:14
Novije slike.









Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 19:01
Kreos, vrijedilo je uložiti puno vremena i truda i nositi se sa neuspjesima u uzgoju, zbilja je vrijedilo, krasni suClap.

Evo moega, doduše nisam ga sama uzgojila, ali već je neko vrijeme kod mene, samo se bojim da mi ne nestane zimi:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 19:14
Jep, stvarno su posebni.
Ja budem svoje odrzaval do prvih mrazeva a onda idem s njima u podrum do 4 mjeseca iduce godine.
Dio ih budem probao odrzati kao kucnu biljku.
Normalno im je da nakon nekoliko mjeseci u kucnim uvijetima, samo posuse listove i ne mrdaju po par mjeseci.
Po prirodi im je da imaju barem mjesec dva stadija mirovanja.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 19:31
Kreos, jel ima neki posebni način koji ćeš isprobati održati ih kao kućnu biljku osim puno svjetla i svakodnevnog prskanja?  I još nešto...ja sam svoju biljku kada sam je kupila prebacila iz kupljenog supstrata, tj. treseta u supstrat koji imam za kućne biljke...gomolja moja biljka nije imala, a male mlade biljkice koje su bile uokolo sam posebno posadila i sada mi već lijepo izgledaju...di je nestal gomolj, kaj ti misliš?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.