Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta sadite na balkone?
    Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:29
Koje je vaše najdraže cvijeće koje sadite na balkone?
 
 
 
edit: slike balkonskog cvijeća stavljajte tu: 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:37
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Koje je vaše najdraže cvijeće koje sadite na balkone?


Jeli se moja teraca smatra balkonom??? Smile Velikim balkonom???
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:44
Begonije, pelargonije, surfinije, ukrasne djeteline sa 4 lista i crvene sa 3 lista (oxalis)...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:44

Jeli se moja teraca smatra balkonom??? Smile Velikim balkonom???
[/QUOTE]
 
po meni da, bit je u cvijeću koje se sadi u lončanice, kako to cvijeće uspijeva i naravno,
gdje je balkon; koliko sunca i sl.
 
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:47
pa to je to. nije sobno a ne sadi se ni u vrt. balkon, terasa, to je to. Wink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:50
Odlično što ste ovo razdvojili, neke biljke mogu da se sade i u bašte i na terase, a neke su samo za terase i balkone.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 21:53
prošle godine sam imala klasiku, već viđeno;
 
ove godine sam krenula u eksperimentiranje;
tako sad imam posijana sjemena cvijeća iz davnina ; neven,kamilicu,dahliu,kadificu , sad sam u potrazi za kaloperom,
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 22:03
Sve su to predivne biljčice, biće ti super kada dođu do cvetanja.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 22:23
Meni još uvijek najljepše crvene pelargonije. Ali volim ih pomiješati nekim žutim puzavcem.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 22:25
to maleno žuto je Bidens. Wink
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 23:00
Malo žuto može biti i sanvitalija. Ona je gušća od bidensa i ima nekako mesnatije listove.

Meni prži sunce od 11 pa dok ne zađe, tako da sadim pelargonije zonale, one obične grmolike i obavezno prkos, onaj dupli i kad se to sve lijepo prekrije cvjetićima bude baš veselo. Obavezno s jedne strane stavim tamjan (plectranthus) jer navodno tjera komarce i uz to vele da je kao dobri duh koji čuva od raznih nedaća. Smile  
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 09:17
gdje i kako se sadi tamjan, gdddje se kupi,
koje cvijeće ima miris  dok cvijeta na balkonima
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 10:50
hahah, kupila sam tamjan,
kažu da je to padajući cvijet i da cvijeta u jesen ???
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 17:33
uglavnom pelargonije,petonije , kadifice ,male karanfile , niske suncokrete ,
mada ljeti na balkon iznesem i pola sobnog cvjeca
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 18:10
Pa ove godine pošto krećem ispočetka, probat ću dobiti žuto ljubičastu kombinaciju. Heart
Žute ivančice,žuta ruža, žuta graničica,žuta dalija,žuti milion bells,žuti ostosperum
Wink
a kontra ljubičaste sulfrinije, ljubičasti plavi kumpirov grm, ljubičasti ukrasni luk.. i koja francuska lavanda.

To ja tako planiram... a kad u rasadniku vidim nešto što će me oboriti s nogu bit će vjerovatno u boji crvenoj ..Big%20smile ili naranđastoj.
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 18:36
angi -vidim, uspjela si ga nabaviti...tamjan baš ne voli cjelodnevno sunce, nego polusjenu, točno je da puže tj. visi, jako se razgrana, razmnožava se reznicama. Cvjetići se javljaju na krajevima dugih izboja negdje krajem srpnja, bijeli su, sitni nisu baš nešto dojmljivi i preporuča ih se otkinuti kao npr. na koprivi da se on može dalje širiti i da ne crpe snagu biljci. Pazi na zaljevanje dok je još biljka mlada da ne bi gnjilila, a kasnije kad stabljika odrveni može podnjeti svašta.Tamjanu miriši lišće kad se dira ili kad jako puše vjetar.
Mirišu maćuhice, tamnoplave petunije, mirisne pelargonije, alisum....

Evo i slike mog tamjana koji je preživio prošlu zimu, vani na balkonu okačen na svom mjestu sa strane u polusjeni...


Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 20:21

Na mom malom balkončiću su uvijek crvene verbene i viseće pelargonije. Znam da je klasika, ali bude jako lijepo.

Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 20:33
tamjan,
 
Flora, hvala na pomoći, ovaj što sam kupila ima iste listove kao tvoj,
a što se tiče prezimljavanja, kojim  zimskim temper.je bio izložen tvoj tamjan
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 21:36
I ja volim tamjan saditi,nemam slike od prošlogodišnjegCry(muž mi je ,valjda greškom,obrisao slikeAngry) a preljepi su svi bili.Morala sam vrhove rezati jer su se vukli  po podu.Hmm,znači da su bili dugački nekih 80-90cm.E da i bili su na suncu,tako da ako nemaš kuda možeš,mojima ništa nije smetalo.
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 17:40
Ove zime mi je prezimio budući da je zima bila blaga, a kod nas je bilo samo  dva dana -1. Tako je visio na svom mjestu samo što je imao manje listića nego sada na slici (ovo je slikano jučer). No ja ti cvijeće po zimi zalijem tek malo i to možda jednom u 15-20 dana. Nemam ga kamo sklanjati, tako da su jadničci prepušteni na milost i nemilost. Prthodne zime ga nisam uspjela sačuvati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.