Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:59
Nisa..i meni se jako sviđa tvoja gužvica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Iveta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iveta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 11:21
Dobar dan.

Imala bih jedno pitanje za Vas i nadam se da ćete mi moći pomoći. Dakle. Živim na devetom katu, zapadna strana. Ispred prozora s vanjske strane imam kao nekakvu betonsku konstrukciju širine nekih 40ak cm na koju razmišljam staviti neko bilje. 

Obzirom da je to znači s vanjske strane, trebala bih nešto što bi podnosilo relativnu hladnoću, ali i vrućinu preko ljeta. Kada spustim rolete, one dođu ispred tog betonskog bloka pa imam mogućnost zaštititi bilje od direktnog sunca, snijega. Nije mi bitno da je to nešto što cvate, ali ne bih baš htjela ni da to bude živica. :)

Ima li išta takvo? 

Unaprijed se jako zahvaljujem.

Lijepi pozdrav ;)
Na vrh
Iveta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iveta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 11:22
Ah, ja sam novo sjeme <3 :)

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 21:19
Iveta dobro nam došla. Osim što si navela da živiš na 9 katu, bilo bi dobro da znamo i gdje se taj deveti kat nalazi zbog klime, pa položaj (istok, zapad....)pa ćeš vjerojatno i kvalitetnije prijedloge dobiti, pogotovo stoga što mi se čini da bi ti htjela biljke koje bi uspijevale tijekom svih godišnjih doba
Na vrh
Iveta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iveta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 13:07
Ispričavam se što malo kasnim s odgovorom. I Moon, hvala na brzom tvom odgovoru :) 
Dakle, živim u Zagrebu, 9ti kat, cijeli stan gleda na zapad. Ispred prozora nema nikakve druge zgrade ili bilo čega što bi zaklanjalo pogled ili stvaralo hlad, dapače, za jako vedrih dana vidim do Samobora:)

Dakle, ja sama mislim da najvjerojatnije tražim nemoguće i da ne postoji nikava biljka koja bi udovoljila mojim uvjetima. Ali, voljela bih da mi netko stručniji to i potvrdi :)

Puno hvala :)
Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 21:25
Stavi dva tri lonca sa bugenvilama i uživati ćeš cijelo ljeto jer bugice voli puno sunca i uz to jako su zahvalne jer nemaju nametnika. Samo ih zalij 2-3 puta tjedno i jednom tj pognoji.

Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 09:59

Jelice, što su bugenvile?Ermm

Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 10:01
slika je sa interneta. Negde mi se izgubi slika.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 10:16
Milica09 - slika tog cvijeta ili? :-)
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 14:13
Moja bugica
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 14:34
:-) baš je divan cvijetak..iako, moram priznati da ja o toj vrsti nemam blagog pojmaShocked
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 16:15
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

:-) baš je divan cvijetak..iako, moram priznati da ja o toj vrsti nemam blagog pojmaShocked


Onda je krajnje vrijeme da se informiraš o tako prekrasnoj penjačici .
Evo ti link: Bugenvilija
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 08:59
smile73moon hvaaaala ti....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 17:11
Lu Lei
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 20:57
moje pitanje nije što saditi na balkone nego KADA staviti unešene biljke na balkon. počelo je proljeće pa me zanima jel sad vrijeme? ja sam limun,ružmarin i jabuke u teglama stavio prošli vikend na balkon a za ostatak čekam da zatopli
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 14:38
Originalno poslano od člana frenky frenky napisao:

moje pitanje nije što saditi na balkone nego KADA staviti unešene biljke na balkon. počelo je proljeće pa me zanima jel sad vrijeme? ja sam limun,ružmarin i jabuke u teglama stavio prošli vikend na balkon a za ostatak čekam da zatopli

Ovisi koje biljke imaš i u kakvom su stanju.
 
Npr. ja imam sačuvane viseće pelargonije i na svjetlom tavanu su se dobro očuvale, porasle i ojačale. Stavila sam ih na balkon, pod krov. Na ogradu će ići za desetak dana, dok ne naviknu na nove uvjete (vjetar, sunce...). A želim ih i poštediti kiša koje dolaze, iako je to cvijet koji je dosta otporan. 

Imam posijane vinke i one su još nježne, pa još ostaju u plasteniku, isto kao i lablab.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 08:43
Mene još uvijek muči šta saditi na balkon koji je na suncu stalno. Bile su tu verbene,bakope,petunije,million bells,bidens,timijan,vodenice,begonije,surfinije,lobelije,tagetes....Najbolje su mi se pokazale sitne,najobičnije begonije koje su bujno cvjetale do kasne jeseni. Surfinije su se brzo osušile pri zemlji a vrhovi su ostali zeleni pa ih nije bilo lijepo vidjeti. Verbene su isto nakon jedno mjesec i pol bile prosušene,a i ostale vrste se baš nisu dobro pokazale. Viseći timijan se isto  pokazaokao dobar. Bršljanke imam na gornjem balkonu a begonije sam sadila već nekoliko puta tako da su mi već malo dosadile. Imate li kakav prijedlog za dvije posude od 80 cm. dužine koje bi trebale ići na ogrado od balkona a ne bi trebalo biti  cvijeće koje puno visi jer se posude ne mogu fiksirati? Zahtjevno,zar ne? 
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 08:57
Ja na svoj suncani balkon stavljam pelargonije zonale - one bolje podnose jako sunce od visecih, u kombinaciji s nekom drugom biljkom npr. tamjan ili bakopa. Mozes staviti i neke sedume. Delosperma voli jako sunce, visi ali ne jako i lijepo cvate.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 09:45
Pelargonije imam u velikim vazama kraj zida tog balkona i to roza i purpurno crvene,a one su mi i dosta velike pa pošto posude nisu pričvršćene,ako zapuše sve će mi pasti. Ovako bilo bi zgodno do visine 20-30 cm. i malo puzajuće. Znam, dosta je stvar zahtjevna!!!!
Delosprema nije loša ideja.

Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 09:54
Zephiranthes su isto jako dekorativni, vole sunce i nisu visoki. Meni su nazalost zimus lukovice propale pa ih ove godine nemam ali dok sam ih imala cvale su mi cijelo ljeto.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,477 sekundi.