Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
Primrose View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primrose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 21:32
Pelargonije jer mogu izdržati jako sunce
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2007 u 08:42
dragi forumaši, što je sa balkonima,
cvijeta li što na njima,
moja sjemena koja sam posijala su nikla do cvijeta će trebati još vremena,
a i clematis sam udomila baš na balkonu,
a i mini ružice cvijetaju...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2007 u 13:29

Lanjske pelargonije su u cvatu, a u subotu sam posadila u žardinjere nove pelargonije zonale s bakopom, million bells i verbene.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2007 u 21:59
Ja sam kupila neku verbenu bijelu sa roza prugama,i neku bijelu puzavicu(naravno da ime ne znam) koja jako miriše,i roznu bacopu i pokoju plavu,tamjan koji mi je ostao od prošle godine i pelcere mojih crvenih pelargonija...To sam posadila,nemam balkon ali na prozore.sad čekam da se malo privikne pa počne rasti i cvastiTongue
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 09:04
a ta mirisna puzavica, kako izgleda , je li to neki ''novi'' cvijet? 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 14:11
ja ove godine imam jos punooooo novog na balkonu pokusat cu sve nekako
uskladiti nadam se da ce biti lijepo
puno puzavica ,pelargonija,begonija ,kadifica
ma svega pomalo
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2007 u 22:06

Anqi,tobijelo ganjam naziv jošWink.E dana sam posadila žute surfinije i ljubičaste "million bells" i neke malecke slatke roza,crvene,žute mislim puzavice.Slikat ću ih kad narastu,pa sami saznajte imeBig%20smile.

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue
Na vrh
Snaša View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Snaša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2007 u 14:05
Ja posadila po prvi put "million bells"..i bacopu...bez nje ne mogu.
Nego nisam znala da  "million bells" voli sunce? Kod mene je pod terasom..poluhladovina...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2007 u 15:46
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue


Inače PUNICA je drvce šipka, morganj ili nar

-listopadni , trnovit grm.Kod nas uz obalu je autohtona biljka ( ima moja mama dva mala grmića).
Cvatnja traje od lipnja do rujna.Plodovi biljke punica granatum , ne sazrijevaju u svim krajevima.Otpadnu zajedno sa lišćem na prvi znak noćnog mraza.
Nove biljke se uzgajaju od sjemena u ožujku ili reznicama koji se zakorjenjuju u posudi zagrijanoj odozdo.

Svjetlost- više joj prija sunčano mjesto izvan kuće,ali može ostati i u kući

Temperatura umjereno +10 do 16 noću , na +4 do 6 zimi dok ne potjera nove izboje

Zalijevati umjereno u vegetacijskom razdoblju , umjereno vlažno, zalijevajte vrlo malo počevši od kolovoza

Voli svjež, umjereno vlažan zrak

Zemlja za lončanice na bazi komposta.
Gaji se kao grm ili manje stablo. Naraste do pet metara.

Zbog osobine da pri osnovi stabla razvija dosta izdanka, češće se uzgaja kao grm.

Orezuje se svake godine. Tako se postiže formiranje željenog oblika i kasnije usklađuje odnos porasta i rodnosti.
Formiranje uzgojnog oblika traje tri - četiri godine.


Sretno sa šipkom!!!
Clap



Ažurirao Donata - 19 Travanj 2007 u 15:56
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2007 u 20:11
Hvala DonataHug.Ma nek mi prezimi i lijepo raste,a šipak ću ja u trgovini kupiti i pojestiBig%20smile.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2007 u 20:24
Originalno poslano od člana Snaša Snaša napisao:

Ja posadila po prvi put "million bells"..i bacopu...bez nje ne mogu.
Nego nisam znala da  "million bells" voli sunce? Kod mene je pod terasom..poluhladovina...
 
Million bells,milijun zvončića ili milijun cvijetova kako ga se još zove je iz porodice petunija i voli sunce, polu sjenu. te voli dosa vode iako neka mu žile nebudu skroz u vodi jer će to dovesti ddo truljenja biljke. nego treba zemlja da se prosuši prije novog poljevanja. [to tjekom ljeta i nije neki problem jer treba uglavnom svaki dan polijevanja.
 
i naravno jako puno prihranjivanja gnojivom, tako da poka\e svu svoju ljepotu.Clap
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2007 u 17:33

million bells je uistinu prekrasan cvijet, i sjajan za balkone,

ali;
 
osjetljiv toliko koliko je i lijep,
 dio mojih cvijetića su ptičice uspjele polomiti,
jedan je pri vrhu počeo da žuti, i od svih se još jedan sjajno drži, za utjehu
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 20:32
Anqi,million bells treba prihranjivati ko i surfinije inače ništa od njih.Uz redovitu prihranu cvatu do mrazeva.Uzmi prihranu za surfinije,imaš ih skoro svuda za kupiti,i jednom tjedno ih prihranjujWink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 21:12
a kada bude veća biljka i puno cvijetvo može i svaki drugi dan. Naravno ukoliko se pridrzava koncentracija gnojiva u vodi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 21:24
to nisam znala,ja ih jednom tjedno cijele godine prihranjujem.Znači kasnije mogu i češće.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2007 u 20:09
Oduševile su me na sajmu lobelije bilo ih je u svim bojama naprave pravi cvijetni slap..Kupila tamno ljubičaste...Heart


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2007 u 20:43
Prekrasne suClap.Ove godine sam i ja te dvije boje ,ko na slici,kupila.Još samo da se razrastu takoSmile
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 15:50

Na balkon sadim začinsko bilje i tradicionalne ljetnice, a naravno tu su i neke trajnice koje se zimi sele u kuću.

Dio ovogodišnjeg "asortimana" na mom balkonu:
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 15:55
wooow Artemisia,dobro si to napravila,ma kaj dobro odličnoClap.Cvijeć je isto predivnoBig%20smile,no  reci mi koji ti je ono cvijet,žuti sa crvenim samo u sredini,on je zaStarStarStarStarStar
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 17:12
ClapThumbs%20UpStar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.