Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 18:33
PrekrasnoClapClap a vidim i krumpirkaHeart...kadifice su Star a i sve ostalo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 20:18
nemam rijeci prelijepo svaka ti cast
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 20:22
Artemisia cvijeće je prekrasno Thumbs%20Up, isto kao i ideja o ovakvom prikazu slika cvijeća Clap
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 07:55
ArtemisiaClapClapClap. Cvijeće ti je prekrasno
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 10:43

Hvala Embarrassed vam na pohvalama... Shasha, ono žuto sa crvenim je kadifica... Donata, da i moj krompirko je tu ali to nema veze sa onom tvojom raskošiHug. Moj jadničak izbaci po 2-3 cveteka i samo tjera izboje u visinu što ja nemilosrdno pinciram da bi ga držala u koliko-toliko kuglastoj formi - naravno da zbog toga baš i ne stigne stvoriti cveteke...

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 13:00
Originalno poslano od člana artemisia artemisia napisao:

Donata, da i moj krompirko je tu ali to nema veze sa onom tvojom raskošiHug. Moj jadničak izbaci po 2-3 cveteka i samo tjera izboje u visinu što ja nemilosrdno pinciram da bi ga držala u koliko-toliko kuglastoj formi - naravno da zbog toga baš i ne stigne stvoriti cveteke...

 
Samo ti njega sjecni i budi nemilosrdna, sve reznice zabodi u vlažnu zemlju i redovito zalivaj...iznenadit ćeš se koliko će ih se zakorijeniti.
 
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 15:08
Ma prekrasnoHeart - možda se i moj malo oporavi jer odlazim na 10 dana u tvoje južne krajeve pa ga neće nitko smetati...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 12:59

moram se malo pozabaviti slikama (sve sam slikala ali nikako da prebacim na komp)

na balkonu imam 2 vrste pelargonija, petunije, begonije, prkos, hortenziju i jedan prekrasan cvijet kojem ne znam ime pa kad stavim sliku zamolit ću pomoć iskusnijih :)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 13:07
Imamo temu identifikacija biljaka, pa sve slike za koje ne znaš koje je cveće stavi u tu temu, neko će sigurno znati koja je biljčica u pitanju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 18:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue


Znam da si ovo pisala u travnju ali nisam odoljela da ti ne odgovorim... Nar tj šipak ja imam i tu u sv.nedjelji posađenog vani i prošle godine je preživio bez problema, vidjet cu sto ce biti ove (mali je još), a donjela sam si i skroz male sadnice i isto ih vani posadila... Inače nar ti raste u drvo, u novome ja imam dva drveta, visoka oko 2-2,5m... Inače tu sam još dovukla ružmarin, lovor, lavandu, a smokvu su posadili muževi roditelji i to tu sve bez problema prezimljava....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 19:35
U nedostatku prostora u kući ja sam u jesen ipak nar vani ostavila. Sad si me utješila da bi ipak mogao preživjetismile79. Lavandu i ružmarin imam godinama vani posađene i znale su se namrznuti no ništa strašno.U proljeće malo porežem i sve ok. Lovor mi se smrznuo jedne zime no sad sam dobila mlade.Jedan ću u zemlju posaditi a jedan će ipak u tegli ostati. Hvala ZvjezdanaTongue
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:44
Na balkon sam prosle godine posadio tri narancasta ljiljana,ukrasni slak,naravno petunije,pelargonije pa sam cak uspio nabaviti i slak.Bila je jedna vodena biljka(pistia)sa ribicama
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:04
Ja ću ove godine pošto mi je to tek druga godina (prva je bila eksperimentalna) posaditi verbene, bakope, milion bels, pelargonije, lobelije,surfinije i tko zna što još!!!
Već sam kupila i posadila verbene, a ostalo ide uskoro!!
Jedva čekam!!!smile106
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 15:11
Ja sam veliki obozavalac biljaka pa tako i na balkon svasta sadim.Od trajnica imam:hortenzije,kamelije,bozure,yuke,lovor,fuksije,pelargonije(obicne i padajuce),bugenvileju,apteniu i jos ponesto(ne mogu da se sjetim).Juce sam posadila bekope,petunije,dragoljuba i slak.Ali jos ce se kupovati i saditi do kraja cvijetne sezone. Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 13:09
Ja sam posadila maćuhice, bakopu, osteospermum,potočnicu, a danas sam kupila alysu i tamjan!!!
Uskoro kupujem ostalo a to će biti vjerojatno : bidens, lobelije, surfinije, pelargonije,verbene...Tongue
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:29
Ja sam za sada posadila crvene pelargonije, žute puzajuće begonije, i osteospermum....
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 02:02
Pozdrav svima!
 
Vidim da ova tema nije bila, a mnogo bi koristila i meni i onima koji imaju iste uslove za rast biljcica.
Moj balkon je na istocnoj strani, malkice naginje ka jugu. Kontinentalna je klima u Vojvodini.
 
Molila bih za ideje i predloge ljubitelja cveca sa iskustvom, kao i svih znalaca, sta je dobro posaditi na ovakve balkone? smile127
 
Meni se od balkonskih biljaka dopadaju (koje bih volela staviti na taj balkon, ali ne znam da li bi se sve primile):
Lavanda, Ruzmarin padajuci, Timijan, Majcina dusica, Persun francuski, Alissum, Muskatle (njih drzim na severnoj strani stana i tu mi dobro uspevaju, pa bi ih ovde izbegla da bih imala mesta za druge lepotice), Dihondra zelena padajuca, Geum cocineum Cooky, Kalibrahoa -milion cvetova: crvena/oranz/roze, Saxifraga: crvena/roze/bela, Sedum variegatum, Vinka padajuća: purpurna/bela, Kolumneja, Pakujac, Pentas purpurni, Impantens, Streptocarpella saxorum, Campanula plava, Begonija Picotee (oranz) ili neka padajuca vrsta, Gonfrena, Asparagus sprenger.
 
Od nekih grmica bih volela nesto od ovoga ako moze: brusnica i borovnica, Eukaliptus, Fuhsija, i neki patuljasti cempres kao npr. Ljetni čempres lat. Kochia scoparia i sl.
 
smile73     smile219 smile73
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 02:16
Da dodam jos i majoran. Da li moze?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 08:14
Lavandablue,mislimda dve ove začinske biljke možeš bez problema tu saditi(lavanda,ružmarin,mažuran,timijan.....) Oni uspjevaju ina žarkom suncu i u hladovini.Istina da je bolje na suncu(zbog jače arome)no biti će im i tu ok.Ipak to nije totalna hladovina.
Gledam ostale vrste i mislim da sve mogu na istočnoj strani biti.
Za begonije nisam sigurna no ima drugih koji znaju.Fuksije više vole hladovinu iako mislim da im ništa neće biti .
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 13:48

Hvala shasha

smile73

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.