Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 20:38
i moj je balkon potpuno na istočnoj strani, osunčan do dva popodne a nakon toga u sjeni. a posadila sam ruzmarin, lavandu, ruzu, zumbule, tulipane,gladiole, ljubičice, čak i limun, a imam nesto sitno i povrća. i sve je za sad ok, s tim da je kod mene mediteranska klima.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 21:23
dalije i petunijeTongue
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 11:31
pošto sam "friška" na forumu i  obožavam cvijeće, ove godine ću se malo detaljnije pozabavit što posadit ili posijat jer sam dosta stvari naučila čitajući vaše postove Thumbs%20Up
za sad sam  kupila  sam puzavu pelargoniju, vincu, clematis a u planu imam još milijun cvjetova, bacopu i surfiniju.
samo imam dilemu: čitam svugdje da clematisu treba zakloniti donji dio stabljike (balkon je južni) i to najčešće s prkosom, ali zanima me s obzirom da ću to posaditi u posude hoće li korjenje prkosa spriječiti clematis da se lijepo razvije jer bi mi se trebao penjati po žici da stvori prirodni zid     smile85
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 12:49

Kupio sam dvije velike pravokutne betonske tegle za cvijeće s namjerom da da stvorim prirodni zid na velikom balkonu . Pripremio sam i ogradicu po kojoj bi se cvijeće trebalo penjati do visine 1,5-2 metra. Molim vas da mi pomognete sa savjetom što da posadim u te tegle....

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 19:36
mini karanfili,pelargonije,ruže,amarilisi.......
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:38
Originalno poslano od člana marijan023 marijan023 napisao:

Kupio sam dvije velike pravokutne betonske tegle za cvijeće s namjerom da da stvorim prirodni zid na velikom balkonu . Pripremio sam i ogradicu po kojoj bi se cvijeće trebalo penjati do visine 1,5-2 metra. Molim vas da mi pomognete sa savjetom što da posadim u te tegle....



Puzajući dragoljub. Obožavam ga. Tongue Brzo raste i penjat će se. A cvjetovi...mmmmmmmmm Tongue
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:43
sadim vodenike,begonije.pelargonije.verbene,surfinije,petunije...
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 17:45

Hvala na savjetima...sutra idem u rasadnik pa ću nabaviti cvijeće. Nešto imam doma a interesira me taj dragoljub. Čini mi se simpa...Thumbs%20Up

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 23:33
Dragoljub je krasan,pustiš ga da puže a uz njega staviš crnooku suzanu nek se penje.Wink
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 12:04
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Pa ove godine pošto krećem ispočetka, probat ću dobiti žuto ljubičastu kombinaciju. [IMG]smileys/smiley27.gif" align="absmiddle" alt="Heart" />Žute ivančice,žuta ruža, žuta graničica,žuta dalija,žuti milion bells,žuti ostosperum [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />a kontra ljubičaste sulfrinije, ljubičasti plavi kumpirov grm, ljubičasti ukrasni luk.. i koja francuska lavanda. To ja tako planiram... a kad u rasadniku vidim nešto što će me oboriti s nogu bit će vjerovatno u boji crvenoj ..[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> ili naranđastoj.




Joooj ovo će Donata biti prekrasno Jesu li ivančice iz sjemena ili...Gledala sam slike tvoje terase,super.
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 12:12
Ja molila muža da mi napravi neke kao branike da mogu staviti kalenice na prozore i ništa još od toga pa neznam ni hoće li biti kakvog cvijeća na prozorima,a baš bi voljela staviti.A prozori su mi više u hladovini nego na suncu pa neznam ni koje bi cvijeće posadila?neko puzavo po mogućnosti mi preporučite,please


tek sam sad skužila kojeg datuma je donata objavila ovaj post..
Al sigurno je svejedno bilo prekrasno
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 17:57
Ako ti je prozor u hladovini mogle bi tu fino rasti fuksije i vodenike.Među vodenike ubaciš koji bršljan i eto i prave kombinacije.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:38
jedna od kombinacija za balkon (2 petunije, karanfil i tamjan)
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 14:05
mini mode baš lijepa kombinacija dobro bi bilo kad bi svi stavili slike svijh kombinacija pa da neko i prepiše u nedostatku ideja
Na vrh
amalia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amalia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 10:43
pozdrav svima!
i ja uživam u uzgoju cvijeća na balkonu, imam mnogo vrsta,
pa da za početak stavim jednu od svojih sličica (naravno ako mi uspije).



Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 23:00
Jesu li ovo crne maćuhice?pre dobro izgledaju,a i ove mane ljubičaste su super,sve u svemu neobična kombinacija crno-bjelo.Ja inače sijem maćuhice,nisam još vidila da ima ovih tamnih za kupit krasne su
Na vrh
amalia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amalia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 08:40
ja sam ih kupila lani na jesen i stalno cvatu, velike su tamnoljubičaste, skoro crne. svake godine sijem razno cvijeće, do sad nisam probala sijati maćuhice.





ove su mi posebno drage.
ova petunija lijevo je od lani kao i maćuhica, inače sve petunije na balkonu su mi prezimile, i cvijetaju jednako dobro ko lani, samo ih skratim kad odu previše u visinu.
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:32
Ja imam iste takve petunije,i njih sam posijala,isto su mi prezimile ,a kako sam prošlo proljeće sijala petunije sad mi niču po svim pitarima.Ja ti sijem maćuhice već drugu god. i dobro mi ide,pošto imam mista u vrtu posadim ih dosta,evo sad ih imam oko dvadesetak.A ti si se Amalia jučer pridružila na forum a već si stavila slike,a ja nikako da uspijem,pa ne mogu virovat da mi ne ide ,više sam odustala od pokušavanja!
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 09:56
Tko je što mislio, već je posadio.
Ja se sad javljam da kažem kako sam po prvi put posadila biljku koja se zove vinca rosea. Nisam sigurna je li to vrtna ili balkonska biljka, ali meni je super uspjela na balkonu. Biljka sliči na vodeniku ali ima sjajnije i kao malo "kožnatije" lišće. Usudila bi se reći možda i malo ljepše cvjetove nego što ih ima vodenika. Ono što hoću naglasiti je da je ta biljka jakoooo izdašna. Sadnica ( 1 "grančica") u rano proljeće košta par kuna, a iz takve sadnice naraste pravi žbun.
 
Vesna 277, sorry! Vidim da nam je sličica ista. Kad sam ju izabirala mislila sam da su u ponudi samo slobodne, koje do tada još nitko nije koristio.
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:02
Mirna, sačekaj da vinka napravi mahunice pa kad sazriju pokupi sjeme. Na proljeće posij i imat ćeš puno malih vinkica, lako se primaju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.