Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 06:35
I meni se sviđaj bijela bakopa, a može li ona na jakom suncu?
Shasha, taj batat što spominješ vidjela sam na par mjesta kod forumašica. Ima li to igdje za kupiti ?
Ja sam prije par godina stavila kineski šaš u vaze i on prelijepo izgleda u vazi sa svojim tankim vlatima, ali to je za one koji mogu svakih par sati dodati malo po malo vode (u zemlji nije toliko osjetljiv) jer ako samo malo zasuši zemlja - zakovrča se. I takav bude lijep, ali više ne izgleda svježe.
 
Igranje sa bojama lišća je po mom guštu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 10:12
Hoya,ima tog batat za kupiti(ja dobila par od Adminasmile78)no mislim još par kupiti jer bi i mami sa njim napravila.
Kod nas ga ima u gradkoj vrtlariji,na placu.Ma vjerujem da ga bude i po rasadnicima i na izložbama.
Bakopa može na sunce,ne smeta joj,dapače,puno je ljepša na suncu nego u hladu.
Našla sam sjeme ,neki mix,ukrasnih trava.Sad ću vidjeti šta bude od toga i kakve budu.Po slici ima svega.Poslije potražim vrečicu,ako je nisam bacila,možda piše i koje sve vrste ima.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 10:49
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

I meni se sviđaj bijela bakopa, a može li ona na jakom suncu?
 
moje iskustvo s bakopom je da može na suncu, ali je još bolja kasnije kad malo prođu vrućine, cvjetala mi je sve do prvog mraza, zato ću je i ove godine imati
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 11:26

odlično - znači bakopa dolazi na spisak!

Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 18:53
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

I meni se sviđaj bijela bakopa, a može li ona na jakom suncu?
 
moje iskustvo s bakopom je da može na suncu, ali je još bolja kasnije kad malo prođu vrućine, cvjetala mi je sve do prvog mraza, zato ću je i ove godine imati



E sad, bakopi je idealno ako je malo zaštičena od sunca ili da nije baš na onom poslijepodnevnom suncu!
Ljudi je često kombiniraju sa pelargoniom zonale, a to dugoročno nikako nejde!!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 20:27
ja bakopu držim u sjeni, s malo poslijepodnevnog sunca i uvijek mi je prelijepa, ali samo bijela.
kod moje prijateljice se prži na popodnevnom suncu i isto lijepo izgleda.
treba je malo prihranjivati i onda je jako zahvalna
.
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 21:00
ja mislim da cu ja opet prkose posadit u 3 velike tegle ... i kaktuse cu u kosare stavit izvana jer ih sad nemogu drzat na podu zbog malca
Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 21:00
Da,slažem se sa Sarom.Može i na suncu biti no treba je češće zaljevati,ko surfinije.Meni je i na suncu bila lijepa.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 21:06
Joooj,lijepa mi je diascia,crvenasmile89
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 07:59
ja s bacopom baš nisam bila oduševljena pa je zadnje dvije godine nisam imala, ali zato fuksije - one su redovito u mojim teglama jer u sjeni super napreduju. Dal budu i ove godine - neznam još razmišljam kaj stavit ....
ej shasha kaj su to diascie? 
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 08:29
Ček,negdje,mislim da je i tema bila slična ovoj,sam stavila sliku.treba to naći sad.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 08:30
od prve sam našla
 peta slika,ono crveno
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 21:03
Curke pozdrav,

Evo mene nakon malo poduže pauze ... došlo je toplije pa se i ja malo aktivirala ...

danas sam se primila sređivanja cvijeća na  balkonu pa eto možda nekome pomogne ... dugo sam si mislila što ove godine ... na kraju sam se odlučila za crvene begonije i bijele bakope ... jedva čekam da sve procvjeta (hahhhha tek sam stavila lukovice u zemlju) ... a bakope ću tek kasnije okoloBig%20smile

Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 07:53
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

od prve sam našla
 peta slika,ono crveno
 
jel to treba bit na suncu ili je ipak bolja sjena?
a kaj je na slici 4, neka ljubičasta pelargonija? malo mi ima neobičan cvijet, to još nisam vidla!!
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
oljuška View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oljuška Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 22:15
a drage moje kako se vi ovdje snađeteWacko ja pratim par dana pa ipak mi je nije baš sve jasno .al dobro valjda cu se snaci. ja bi da pitam ako neko zna šta da posadim na balkon koji je od 8 ujutro do 6 - 7 navecer ljeti u suncu ništa da uspije sve izgori zaljevam rano ujutro i navecer pa opet mi neuspije.dali ima ikakva biljka ili da premjestim balkonsmile184
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 22:21
hehehe,premjesti balkonLOL
Naravno da ima cvijeća z sunčane balkone.
Možda ti bude lakše sa slikom.
Evo tu je nešto mog na prozoru gdje je sunce od jutra do navečer.
 
 
Pelargonije,surfinije,timijan,lantane....puno toga može ići na jako sunce.
Reci ti nama,koji bi cvijet htjela saditi pa ćemo ti reći jel može ili ne.
Na vrh
oljuška View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oljuška Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 09:39
predivno je cvjece sviđa mi se "žuco bez imena"možda bi to uspjelo.ja sam sadila sve i svašta . ali vecinom petonji i pelargonji ali kad krenemo ljeti na more susjeda mora da baš nevoli zaljevanje Confused,pa kad se vratim nađem sve listice zute, pokušavala sam spasit ali teško da se koje oporavi.ali na drugim balkonjima buja pravo.a i pokušacu malo ove godine da kombinujem u jednoj saksii vecinom sadim standartno kupim jednu vrstu i posadim.OVAJ FORUM MI SE PRAVO SVIĐA MOŽE SE NACI SVEGA I SVACEGsmile57HVALA  NA SAVJETU VEC SAM PUNA IDEJA 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 15:53
Draga Oljuška,a što ti nebi posadila nešto šta ne treba puno zaljevanja?
Recimo,lavandu,smilje,ružmarin...Tako nešto staviš u sredinu tegle,od njih možeš i stablašice raditi pa ti donji dio bude slobodan za nešto cvatuće.Recimo prkos ili timijan ili bršljan neki šarenolisni,jednobojan,razne heuchere,ukrasne trave...ima toga puno.
Prednost ovakvih biljaka je što ti mogu i preko zime,neke od ovih,ostati vani i budu lijepe cijele godine.
I nemaš problema ako susjeda zaboravi zalitiWink
Na vrh
oljuška View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oljuška Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:24
isreno neznam ni ja Ermm ovdje svi sade jedno te isto pa i ja tako, sumnjam da u mom gradicu osem dvje tri vrste kad je sezona i neprodaju.Ali eto iskreno nisam ni raspitivala.a i sve ovi nazive me zbune Wacko Ja kad dodem u cvjecaru kažem ovo ovo i ovo a kak se zove nemam blage veze.valjda cu uz ovaj forum pa i naucim koji naziv za  cvjece 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 23:33
Ideš na more!!Na moru uvijek ima lavande,smilja,ružmarina..pa usput nabavišWink
Ne znam sad točno gdje,no kad nađem ,stavit ću ti link da vidiš neke od tih biljaka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,346 sekundi.