Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:48
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 15:03
A inace, ja volim kada na terasi vlada neki red. Kada su sanducici ili saksije svi isti ili barem iste boje i kada sve izgleda planski a ne razbacano i bez ikakvog reda. Kada je terasa puna cvijeca ali ipak ne sticemo utisak nereda. Volim na terasama ledene begonije, surfinije, pelargonije (mada me one malo nerviraju jer im stalno otpadaju altice koje ostavljaju boje na plocicama), uz koju saksiju sarenolisnog brsljana ili timijana. To je sve cvijece koje dobro napreduje od marta pa do prvih mrazeva. Ako drzimo kaktuse i sukulente volim da budu u jednom cosku, na jednom mjestu jer mi samo tako te biljke dolaze do izrazaja. Impatiens takodje volim kada je sam i sve saksije na jednom mjestu, poredane po bojama.
Na vrh
amalia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amalia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 15:22
Ja volim džunglasto smile57, tako da nema čega nema. Uvijek nađem nešto novo, i nemogu odoliti, tako da trpam dok balkon ne padne smile42!
ovo su slike od prije mjesec...










i sadašnje


















ima toga još dosta u manjim loncima, ali sam i ovako zatrpala slikama smile182



Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 18:14
Amalia,balkon ti je super!!Kaži mi ,molim te da li u ove košiće stavljaš vaze(cvijetnjake,pitare)ili si u njih nasula zemlju?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 18:15
ljetos imam svašta. Starinske crvene pelargonije, ukrasni slak, prkose, ljepe kate i maleni rasadnik loze i smokava.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 19:09
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Timijan (kako ga ovdje zoveu tamjanika) je extra biljka za sve terase i uslove. Podnosi sjenu, direktno sunce, ne smeta mu kisa, ne smeta mu ni ako ga zaboravimo zaliti niti ako ga zablatimo...extra biljka narocito za pocetnike i sve one koji se slabije razumiju u uzgoj cvijeca. Ima brz rast, lijepe listove, mirise i tjera komarce koji ne podnose njegov miris. Jedini posao oko njega je skidanje cvjetica jer cemo tako biljku duze vrijeme sacuvati mladom i zdravom. A dobar je i u kombinacijama sa drugim biljkama, naprimer sa bijelim petonijama.
 
Ova biljka nije timijan (timijan je začinska biljka) nego onako kako si ju i zvala: tamjan
Na vrh
amalia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amalia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 19:22
Tamjan je jako dekorativan, ja mu obožavam miris.
violice, ako si mislila na drvene kašete, stavila sam samo najlon na dno da mi zemlja ne ispada i probušila ga zbog vode, a ove od pruća sam obložila isto sa najlonom, ali skoro do vrha, da mi ne istrunu (ona sa ručkom je još od mog pokojnog djeda).
imam i lijepih kata, jedva čekam da procvjetaju!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 19:31

amalia...ova campanula u košarici - odlična kombinacija

Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 23:58
Hvala amalia,mislila sam na ove od pruća,znači najlon do vrha.Moram malo pogledat po konobi i u akciju!Baš lijepa kombinacija i tako prirodno.
Na vrh
amalia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amalia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 01:28
samo naprid! svašta može poslužiti, ja sam iskoristila staru emajliranu cjediljku sa ručkama, ko stvorena!



evo još po koja sličica

šumska kupina, iz hrastove šume


i moja mala bazga

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 07:55
...kosovi su već počeli sa svojom ranojutarnjom pjesmom, toplo je i sunčano...razmišlajte li što ćemo ove sezone saditi na balkone? nešto novo ili ostajemo kod tradicije?...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 17:14
Prekrasan je ovaj balkon. Sarice, ja stalno mislim na heuchere na tvom balkonu, pa nekako mi se čini da će se naći i na mom, samo da nađem neko mjesto gdje baš ne "udara" sunce.
Kod nas je tako lijepo i toplo da bih najrađe otkrila sve zamotane biljke, ali kažu da nadolazi "ledeni val" drugi tjedan, pa ipak moram čekati proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 21:55
ovu temu trebam proći ponove da vidim šta ima zanimljivoga..ja jos nisam odlucila sta cu na balkon,ne vjerujem da cu pelagonije,one ce malo dalje od terase,a za terasu budem vec nesto smislila
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 00:17
Ja nemam balkon, ali će kod mene na prozorskim daskama i ove godine cvjetati Fuchsie, Epiphyllumi, Rhodochitoni.....
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
lana1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 16:47
Ja ove godine eksperimentiram! Naručila sam na e-bayu hrpu sjemena i drugi tjedan kreće sadnja.. Tu će se naći razne nemesie, japanski slak (dupli), allamande, australske tratinčice,  thubergia grandiflora, nicotiane,.... Uglavnom sve i svašta!!! Samo da naraste.... A naravno, moram i na placi kupit million bells kada dođu!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 21:46
Originalno poslano od člana lana1 lana1 napisao:

Ja ove godine eksperimentiram! Naručila sam na e-bayu hrpu sjemena i drugi tjedan kreće sadnja.. Tu će se naći razne nemesie, japanski slak (dupli), allamande, australske tratinčice,  thubergia grandiflora, nicotiane,.... Uglavnom sve i svašta!!! Samo da naraste.... A naravno, moram i na placi kupit million bells kada dođu!

Ovo će biti jako interesantno.
Nemoj zaboraviti postaviti slike na ljeto.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 22:59
Kod mene ove godine idu samo lavande i možda koja potunijaApprove Lanjska me suša i paklena vrućina naučila pameti
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 23:00
KOD MENE idu obavezno Muškatli! obožavam ih!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 23:07
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

KOD MENE idu obavezno Muškatli! obožavam ih!
Ima ih još nekoliko od lani koji su preživjeli, ako ih zima ove dane ne srediLOL
Idem im nabacit kartonsku kutiju, možda opstanuLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 23:19
Jednostavno si ih trebala odrezati do korijena...pa bi se omladili...bili bi prekrasni!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.