Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kod Josipe u bascici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kod Josipe u bascici

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kod Josipe u bascici
    Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:52
evo da pokusam sa ovom temom da sebe i vas podsjetim sto smo kada i kako radili u bascici....za pocetak nekoliko slicica pocetkom ovogodisnje sezone.....smile73

pogled na samu bascicu...


jagode i zumbuli cekaju frezanje i temeljito kopkanje,..


staklenik improvizirani za salatice i mladi luk...bolje funkcionira nego sto izgleda...


mali rasadnik sa salatom,rikulom i korijanderom...


a ovdje se hrane sjenice al nikako se nedaju uslikati...nisu se naselile ali redovno su tu...


ovih dana dolazi frezanje i pocetak sijanja...napokon...u vc papir sam poljepila mrkvu,persun i ciklu...budem jos pastrnjaka malo a drugo sijem....vidimo se sa novinama....smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 11:20
Bravo, Josipa! Raduje me nova povrtlarica i još jedan novi povrtnjak! Plastenik ti je super. smile55
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 15:46
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Bravo, Josipa! Raduje me nova povrtlarica i još jedan novi povrtnjak! Plastenik ti je super. smile55
oduvjek ja sadim bascu samo sad vam i zelim pokazati a i isprobati novije metode sa malciranjem da nemoram puno kopati....plastenik sluzi,cijelu zimu imamo salate i mladog luka....drago mi je da ti se svidja...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2015 u 23:10
bascica ceka frezanje sutra,danas smo okopali jagode,polako pripremamo novine za sve...kupljen krompir i sjeme evo ide polako....komposter se pomalo napunio napravili smo ga ima 10tak dana..


krumpir marabel 2 kg sasvim nam je dovoljno


nesto sjemena sto nije ostalo od prosle sezone

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2015 u 11:49
salata vec puzevi operiraraju...idu pod hitno na pivsku dijetu....

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 16:07
jos mi nije basca pofrezana pa sam danas malo samo opkopala vocke i presadila rukolu u veci staklenik...uz rubove preasovila i pripremila za sijanje ljekovitog bilja...potjerala me kisa i jedino nisam slikala...sjeme je pripremljeno i ceka ceka ...vjerovatno cemo nakoh uskrsa sve stavljati...
smile61iako sam jako nestrpljava moram cekati...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2015 u 13:34
budi se bascica i vocke a jos nista nismo uspjeli posaditi...nema freze----Cry



divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2015 u 13:40
kajsija


jabuka

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2015 u 13:40
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 09:13

prije i sada..


tihomir i ja smo mudrovali kako ograditi bascicu od snupa...jedino sto smo imali na raspolaganju jeste ova mreza i ideja je sinula...on je ukopao drvene jace stupce od paleta,rasjekli smo mrezu na tri dijela i povezali sve sa zicom...sve je privremeno dok se neuzme prava zica i ne ogradi za trajno...bitno je samo da snup dog neide preko zasadjenoga jer ove godine nece biti samo bascica nego ce biti i ljekovitih trava a njima zaista nije pseca dlaka potrebna...staze od betona se trebaju samo jos popuniti sljunkom i dobit ce konacan izgled...prosli tjedan je posadjen samo krumpir a ovaj cemo sve sto ide....

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 12:23
rajcice su lijepo nikle a i feferoni idu...papriku cemo morati kupiti...

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 13:33
Bravo, draga moja! smile55
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 10:29
ide pomalo...no,jos nije izfrezano...jucer pa danas i tako danima....ograda je improvizirana cekamo kune da se zica postavi...uskoro....

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 19:20
vidim i kod tebe radno...spremaš se za novu sezonu...super da su ti nikle biljčice...kod mene loše...ništa mi nije niklo...ja tu nešto ne radim kako treba...ili im se ne posvetim dovoljno....
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 09:33
Ovo je sve proslogodisnje...a jucer napokon izfrezano pa se danas spremam barem nesto zadijati...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2015 u 10:28
krompir je niknuo...ne sve ali ide...


a jucer sam posijala sto se dalo posijati...

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2015 u 11:30
Super smile55, lijepo si pripremila povrtnjak, a na biljkicama je samo da narastu i popune ga.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2015 u 14:47
Danas sam dodala uz jagode i cvijeca...nisam mogla odoliti...sve mislim previse sam nece se moci hodati...al toliko mi je malo da sam spremna na prstima ici....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 20:17


divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 20:25
vockice se polako formiraju...neke je mraz opekao al nije strasno...u dobrom su stanju sad samo malo usmjeriti grane...







jagode



a ja nemogu vise hodati za tom svojom gazdaricom...meni je to previse....


komisija planira u utorak izvedbu ograde...hitno...

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.