Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lopoc - Nymphaea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lopoc - Nymphaea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 13:47
Da li netko ima iskustva sa sadnjom lopoča u mali akvarij?
Imam jedan veći okrugli akvarij pa bih voljela posadit lopoč i držat ga u kući. Da li je to uopće moguće?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 15:44
Vrlo teško! Lopoči imaju specifične zahtjeve.....
1.Trebaju hranjivo tlo za rast rizoma

2.Trebaju dosta prostora

3.Pojedine sorte zahtjevaju određenu dubinu za pravilan rast i razvoj.Minimalna je dubina 5o cm od površine za najmanju sortu pa do 2-3 metra za jako velike....

4.Potreba za količinom svijetla je vrlo velika ,Tako da trebaš za uzgoj u sobi dobro izbalansirati rasvijetu sa specijalnim lampama....

5.Uglavnom trebaju period mirovanja da bi bili zdravi i cvali ,osim ako nisu tropski lopoči aoni zahtjevaju još više navedenog pod 4....

Sve u svemu dosta komplicirano čak i jako iskusnim akvaristima koji uglavnom uzgajaju vrstu Nuphar -afrički lokvanj i teško im procvate

Lakše ih je uzgajati na balkonu u dubokim kadicama i tretirati ih kao gomoljaste trajnice ......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
leonii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 08:19

pozdrav svima, ja imam u svome jezeru kod kuće predivan rozi lopoč, kupila sam ga u pevecu u proljeće, košta je nekih 30 kn, od 5 mjeseca stalno cvijeta, predivan je

U životu se sve događa s razlogom.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 08:52
Leonii, ima li koja fotkica lopoča, da vidimo?Smile
Na vrh
leonii View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 09:10
Originalno poslano od člana monna-1 monna-1 napisao:

Leonii, ima li koja fotkica lopoča, da vidimo?Smile
 
budem vam sutra stavila slikicu Wink
U životu se sve događa s razlogom.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 21:12
Može li uzgoj lopoča iz sjemena biti uspješan?Confused
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 10:14
U kakvu je zemlju najboloje posaditi sjemenke lopoča i koji je postupak?
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 10:25

Pred par godina ,probali smo posaditi lopoč iz sjemena...ali nije ništa izraslo Confused.

U posudu za vodeno bilje stavljali smo sloj zemlje ,pjeska i sjeme i ostavili u fontani. Ne znam jeli to i ispravan postupak ,meni nije uspjelo...Prodavači nam u Pevcu također nisu znali reći kako se to sadi...
Nakon toga kupili smo izrasli lopoč...
Čak sam probala zasaditi i lopoč iz rijeke ,ali opet nije upalilo! Embarrassed
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 23:50
Administrator ,jeli uspjelo rasađivanje lopoča?
Znaš li postupak?Ja svoj imam već cca.4-5 godina ,željela bi ga rasaditi...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 08:10
Kako je moje jezer pri kraju, voljela bih znati kako da posadim lopoč, koji sam dobila od bromelije. Dali to ide u zemlju, na koji način da zemlja ne zamuti vodu, ništa mi nije jasno, jer mi u jezercu nemamo zemlje, sve je kamen na najlonu. Ajde pojasnite vi koji ga imate smile143
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 08:58
uzmeš teglu malo širu i u nju natiskaš zemlje naravno sa lopočem,i onda to gurneš u jezero.polagano
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 09:40

Moj je zasađen u teglu za vodeno bilje(ima rešetkice),unutra imam pijesak  iz rijeke donešen,i malo zemlje .Ne znam hoćeš li imati pumpu ,ako hoćeš ,lopoč stavljaj na mirno mjesto jezera.

Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 13:31


evo i mojih ljepotana
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 13:33
pa šta da kažem ja ga obožavam , ali cvijet traje samo dva dana
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 13:35


dok za razliku on cvjeta  nekoliko dana
Na vrh
branimir View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branimir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 20:37
Na vrh
curka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje curka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:52
prekrasni su ti lopoci...
Dobila sam lopoc na poklon prije mjesec dana, posadila sam ga u zemlju iz vrta (ne kupljenu), dodala sam gnojiva u ampulicama koje se postepeno opustaju.. raste ko lud, izbacio je jedan list na povrsinu, sad tjera i drugi. Na pakiranju je pisalo da se sadi u dubinu od 10 cm.. nije li to plitko? Meni to za sad pase, jer je u posudi na balkonu. Vidjet cu kako ce se razvijat, nadam se da ce procvjetat ovo ljeto :) 
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 23:40
branka bil se ja mogo pribiljezit za pelcer ovog roza ja ti imam njezno roza skoro bijeli i boja ciklame ako hoces ???
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 19:30
Ima na Floraart-u sortnih hladnovodnih lopoča, razno raznog vodenog bilja. 
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 23:19
Lopoci koji dolaze iz Holandije su sve samo ne sortni.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.