Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lopoc - Nymphaea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lopoc - Nymphaea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 06:59
Ja nemam iskustva s nizuzemskim lopočima. Kupio sam 3 sorte, pa bumo vidli , kaj bu iz njih ispalo.
Inaće ima i patuljastog papirusa za 60 Kn, Cyperus papyrus 'King Tut', patuljasta forma velikog papyrusa!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:12
Ja sam morao pola moje koleckije lopoca na novo kupiti zbog tih holandskih kerefeka. Inace lopoci, irisi i hemerocallisi su vrste na kojima nizozemci najvise varaju.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:33
Tropski lopoči prije stavljanja u vrtno jezerce!





Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 15:33
Tvoj tropski zuti ce uskoro otvoriti prva dva cvijeta! :)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 17:47
Kako bih ja znala dali će moji ikada cvjetati, gdje baci cvjet ako će cvasti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 18:04
Triša evo ovdje možeš vidjeti kako je lopoč posađen i gdje mu je pupoljak tu sam ujedno pored ovog velikog posadila i novi jer je prijašnji trebao biti crveni, ali je pobijelio...nadam se da će sada biti više sreće



ovo su moji novi lopoči



ovo je jedna vrsta bijelih



a ovo druga








Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 18:34
Hvala ti, da vidi se pupoljak, valjda ću se i ja veseliti ove godine!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 22:06
@Trisa - pupoljak lopoca izgleda kao pupoljak ruze i totalno drugacije izgleda od ostalih izboja (lisca) koji izloze iz korijena.

@bromelija - lopoci ne mogu "pobjeliti", ili su bijeli ili su crveni. Iako neki mjenjaju boju iz zute u narancastu ili iz bijele u zuckastu, jos ne postoji lopoc koji mjenja boju iz bijele u crvenu. Nadam se da ce ti novi lopoci biti priblizno one boje kao i na slici, ali nemoj se previse nadati. Ta je firma poznata po tome da podvaljuje sve i svasta.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 23:19
Dado ja sam ironično rekla da su pobijelili Embarrassed znam da podvale sve i svašta, ovo je zadnji pokušaj zahvaljujuči mojoj prijateljici koja mi ih je kupila na flori...
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 10:35
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Tvoj tropski zuti ce uskoro otvoriti prva dva cvijeta! :)


Žuti tropski, meni je najpouzdaniji od svih. Cvao je, prošle godine do prvih mrazeva, puno dulje od hladnovodnih! Svaka 2-3 dana baca nove pupoljke!
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 14:01
Evo nekoliko slika hladnovodnih i tropskih lopoča!


















Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2011 u 12:31
Neimenovani nocni tropski.



Nymphaea ‘Miami Rose‘


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 21:34






Unknown night trop


Na vrh
fichoo1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fichoo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 10:41
gdje držiš tropske lopoće po zimi?Kako prezimljavaju?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 13:27
Gomolj tropskih lopoca drzim u podrumu preko zime, u vlaznom pijesku ili u umotane u vatu od filtera za napu!

Slike od danas:

Žuti

Nymphaea 'Joey Tomocik'








Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 16:36
kreos lopoci su ti fantazija svaka cast :)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2011 u 21:01
Lopoči su divni. Vojlela bih da imam mjesta za njih ali nažalost...
Na vrh
branimir View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branimir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 09:28
prekrasni su

http://www.youtube.com/watch?v=rq6nBe26f9U

kak jos nemam jezerce ovo je zasad sve od mene po temi lopoca
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 16:10
Ovih dana sam izvadio tropske lopoče iz jezerca, te pospremio gomolje na prezimljavanje u popdrum! Ovo je 2 godina od kako imam tropske lopoče i stvarno sam pre zadovoljan. Kreću s cvatnjom malo kasnije od hladnovodnih, ali zato cvatu do prvih mrazeva, dulje nego hladnovodni koje imam.

Par slika:

tegle izvađene...











ovo okruglo su gomolji koji se stvaraju, ako se stvaraju, tokom vegetacije, te njih prezimljavam







centralna kruna iz koje raste lopoč



gomolji





japaner hladnovodnih..., tegle sam preselio u podrum




Na vrh
branimir View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branimir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 16:14
bit ce za izvoz
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.