Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lopoc - Nymphaea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lopoc - Nymphaea

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lopoc - Nymphaea
    Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:40

Na balkonu oduvijek zelim imati mali lopoc,ali ne znam koja vrsta je prikladana za to te kako ga posaditi.Na plodovima zemlje sam gledo kako ga sade u malu kantu.Moze li se lopoc tako posaditi?HvalaWink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:45
Često ga imaš u Pevecu, pa se valjda može saditi u one male bazene u vrtu 
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:47
Da ali trazim bas neki za balkon,ako postoji naravno
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 23:11

"Pygmaea Helvola"

dubina sadnje: 15-40 cm

"Burgundy Princess"

dubina sadnje: 30-50 cm

"Sioux"

dubina sadnje: 40-70 cm

"Marliacea Chromatella"

dubina sadnje: 40-100 cm

"Perry's Double White"

dubina sadnje: 50-100 cm

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 23:13
Lopoč je biljka koja ne zahtjeva posebnu njegu tijekom ljeta. Potrebno je samo odstranjivati ocvale cvjetove i listove kako ne bi trulili u vodi i time pogodovali razvoju algi. Nije podložan bolestima, jedino se na listovima mogu pojaviti lisne uši. Prije zime je potrebno Lopoč spustiti na dubinu gdje se voda ne smrzava. Ako to nije moguće, rizom premjestite u kantu vode ili vlažni pijesak negdje na toplijem mjestu. Svake 3 do 4 godine biljku treba presaditi dijeljenjem rizoma
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:14
Znas mozda gdje ima za kupit ovog prvog admine
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:02
Mene isto zanima gdje to mogu kupiti, prekrasni su, čudesni, ako nisu jako zahtjevni smjestit ću ih negdje, pa makar napravila bazen.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:18
Pogledaj u pevecu ili baumaxu!!! Zna ih biti raznih vrsta neki su vec posaditi i budu u vodi a u pevecu sam ih vidio u plasticnim posudama u stiroporu!!!
 
Mislim da ih u proljece nadjes bez problema!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:26
Hvala ti, baš su me oduševile slike. Baumaks nemamo u Rijeci, a li Pevec je dosta dobro opremljen. Pratit ću a onda ću tražiti upute.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 20:38
Triša lani su imali jako lijep izbor u Vrtnom centru na Viškovu. Sada je normalno još rano, ali vjerojatno će imati i ove godine.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 20:47
Ja sam negdje vidjela lopoči za kupiti no cjena je bila 200kn.Odmah sam se predomislila
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:55
Flora kaže  da je bilo u Viškovu. Nije problem, otići ću, ali Shasha, ako su po 200 kn, mislim, koliko god obožavam cvijeća - znaš što sve mogu kupit za 200 kn.
No sačekajmo još malo pa ćemo vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:41
Ove godine cu probati svog razmnoziti ako se bude dao! Pa ukoliko budes u prolazu slobodno ga dobijes!!! a mislim da cu i ja ove godine kroz rijeku prolaziti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:44
Ti si srce, ukoliko uspiješ, pa još dolaziš u Rijeku, bilo bi to sjajno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:53
Moram probati, nisam to jos nikada radio. lani sam ga je dobio isto tako mladog i razmnozitog. Moram viditi dali se moze i ove godine razdvojiti. ako da, dobijes ga.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 21:49
evo da se javim - ja sam prošle godine kupila dva lopoča kod nas u sisku . kada je bio sajam  cvijeća u 5  mj. tada je bilo na pevecovom štandu po 20 kn. u pakovanju , tj u prozirnim posudama  ako bude ove godine ja ću to vidjeti pa vam javim isti dan  , tj javit ću administratoru  aon neka proslijedi dalje  , ili po dogovoru-mogi ja kupiti pa poslije nekako proslijedit kuda treba  ili da vi svi dođete i sami kupite ko šta voli . to bi bilo najbolje. 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 21:59
Zna se naci dosta jeftino u pevecu i baumaxu! Ti kada nadeš samo javi pa da navrnemo na shoping
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 18:21
kupio u pevecu lopoč kom.2.cijena 33 KN.ima još par komada u dvije boje
Na vrh
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 12:42
Zanima me kako se "sadi"(u mom slučaju je fontana)Taj koji se kupi u Pevcu je u plastičnoj posudi natrpanoj s kamenčićima(ili substrat,ne znam)
Dali se lopoč vadi iz toga ili se sve skupa stavlja u fontanu,jezerce....?
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 22:12
pa normalno da se vadi , to ti je samo za održavanje vlažnosti , da se ne osuši ,
triš ja imam bijeli -rozni i crveni , -evo obećajem da sljedeći put kad se vidimo sigurno te čeka jedan komad , ti samo javi kad spremiš jezerce ili kaj već misliš
uostalom i teak je svoj primjerak dobila , njoj je stigao čak sa mađarske strane(mislilm rijeke )drave
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.