Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt - veselje i muka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt - veselje i muka

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj prvi vrt - veselje i muka
    Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:08
Tko nije čitao, ovo je moje prvo susretanje sa sadnjom povrća.
Veseli me, i za sada mi ide. Barem tako mislim.

Paprika i paradajz ... dobri, prebrodili mraz.
Salata i kupus ... ponosna sam na njih, posebno na salatu
Batat ovaj vikend ide u zemlju.

Česšnjakom sam zadovoljna, ali crveni luk izgleda grozno
Kao da se netko valjao po njemu. Dolje pri zemlji je debeo i izgleda zdravo, ali lišće, sve se povaljalo po zemlji.
Posumnjala sam na lukovu mušicu, ali moja mama veli da je to od vjetra i kiše.

Ne znam što je ali djeluje tužno, ružno i obeshrabrujuće i mislim da luk više bude išao u moj vrt. Ev. ga može spasiti veličina glavice od 25 dkg



Sve u svemu koma od luka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:10
Češnjak mi djeluje lijepo i jedro.
Nalazi se na istoj gredici sa crvenim lukom, da je u pitanju lukova mušica, pretpostavljam da bi napala i njega

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:11
Salata je moj ponos, ide mi od ruke. I zelena i crvena.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:12
Zelje raste na očigled. Odgovara mu ova kiša.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:19
Paprika se odlično drži.

Mada mama veli da sam ju posadila prerijetko. Iako sam neke sadila po dvije u kučicu, a neke po jednu. Znam da paprika voli gustiš, ali ovako neiskusna malko sam se zeknula u odnosu flanaca i veličine gredice. Neću je plijeviti pa će joj trava raditi gustiš.




Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:21
Batat ovaj vikend ide u zemlju.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 12:26
Rajčicu nisam slikala od onog mraza ... budem naknadno.

S tim da se onih 8 koje sam posadila u vrt prije 15 dana drže puno bolje od onih na balkonu koje sa čuvala dok prođe mraz.

Jako su porasle, puno su tanje od onih u vrtu i počeli su joj otpadati cvijetići. To me najviše brine. Onima u vrtu se to ne dešava, puni su čvrstih pupova, a ovi nježni i pupovi samo odjednom posmeđe i otpadnu.

Nadam se da će se stanje popraviti kad ih presadim u vrt. Hoće li
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 09:50
Posadila sam jučer ostatak rajčica. Nadam se da će pupići sad prestati ispadati


Ovo je slika rajčice posađene prije 20-tak dana. Jedra, pupovi snažni, petiljka debela kao palac.




A ovo su posađeni jučer. Vidi se kako su tanjušni za razliku od ovih gore.
Vjerujem da će to oni nadoknaditi, ali samo da pupovi prestanu padati.
Help cure, to me brine više od razbacanog lišća luka

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 09:53
Evo još jedna slika luka.

Dolje mi djeluje zdravo, ali listovi su skroz razbacani.
Nadam se da se bojim bezrazložno, da zločesta lukova mušica nije dirala moj lukić

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 10:18
Pozdravljam tvoju novu temu i veslim se što imamo još jednu povrtlaricu. Sve ti je povrće zdravo, što je najbitnije. Za rajčice ne brini, upravo zato što su tanke, opadaju im cvjetići jer oni tako reagiraju kad naglo izrastu. To je znak da im treba im dohrana.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 11:38
Hvala ti draga bigicaza5 na svakom savjetu koji zlata vrijedi.
Kupila sam već flašicu dohrane za rajčicu, smijem li im to već sad davati? Nije im prerano?

Hvala ti još jednom na savjetu.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2016 u 23:04
Dobrodošlica i od mene  Hug

Nemoj da te obeshrabri ak se i pojavila lukova muha...događa se i iskusnijim povrtlarima. Češnjak ti je OK...njega ne napada lukova muha (moje iskustvo). Ostalo povrće dobro i zdravo izgleda. Najbolje ćeš naučiti povrtlariti na vlastitom iskustvu...nema tu velikih greški, ako ih i bude sljedeće sezone posadiš (posiješ) drugacije. Puno uspjeha ti želim smile186

     
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 20:16
Hej, u istom smo sosu! I ja ove godine počela vrtlariti! Nisam ti ja neka iskusna...ali tvoj luk izgleda sasvim ok, pogotovo ako tebi izgleda zdravo...jer i mojem je razbacano lišće...što stvarno nije čudo, jer vrijeme zadnjih dana nije bilo lijepo! Vjetar, kiša... Ne brini previše! Slikam ti ja sutra moj luk..pa da vidiš kako se moja ljuta ekipa razbacala! Sve ti lijepo i uredno izgleda! Ja još nisam posadila niti paradajz niti papriku!! Ovih dana ću!
Lijep pozdrav!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 13:28
Bok curke moje, moje drage povrtlarice.

Konačno sam uspjela nabaviti šakicu pužomora, jer svako jutro pola sata prije posla skupljam puževe, i to one vragove žute gole ljepljive. 10 minuta ne mogu skinuti tu sluz s prstiju. Fuuuj.
Ti bi pojeli i svoj rep
Nije to meni teško, skupljala bih ja i dalje, ali idem na GO 14 dana i kad bi se vratila u vrtu bi bilo ... ničega zato se šaki otrova veselim kao zgoditku na lotu.

Za luk ne znam što reći, kad nekome objašnjavam kako izgleda moj luk ... kažem da izgleda kao hobotnica kakav će biti budemo vidile i tipkale se.



Ivančica Maslačko ... to što nisi još posadila rajčicu ne znači ništa. Sve će ona lijepo nadoknaditi. Ja se sjećam da je moja mama sama rdila flance i u zemlju stavljala malene flančiće. Od susjeda vrtlara se bile 3 x veće ( kupljene na placu ) pa smo uvijek imali bolju rajčicu. Tako da no sikiriki mila.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 13:45
Jučer sam skinula agrotekstil sa Rajčice, a danas ću sa Paprike.
Imale su dovoljno vremena za prilogoditi se. Od susjeda su ravno s placa u vrt i dobre su, pa onda ni mojima ne bude ništa.





Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 13:49
Batat ... srce moje milo, pobijelio kao starček od 80 let.
Sunce ga malo oprljilo, ali to nije ništa opasno, jer već drugi dan iz sredine počinje rasti mali zeleni listić koji je za 2 dana vani.

Tako da ako će netko saditi batat i desi mu se da od sunca pobijele listovi, ne čupati. Za par dana mali će zdravi listovi početi izlaziti van.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 15:19
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Hvala ti draga bigicaza5 na svakom savjetu koji zlata vrijedi.
Kupila sam već flašicu dohrane za rajčicu, smijem li im to već sad davati? Nije im prerano?

Hvala ti još jednom na savjetu.



Nema na čemu. Svoje rajčice prihranjujem ovako: pri sadnji na dno stavim malo organskog gnojiva, pa sloj zemlje, pa na to flance. Ostavim desetak dana dok se ne priviknu na druge uvjete u vrtu, pa prihranim. Slijedeća prihrana ide kad se zametnu prvi maleni plodovi, pa još jedna kad počnu crveniti. I to bi bilo to. Kad sam prihranjivala samo otopinom gaveza i koprive, svaki tjedan sam ih obavezno time zalila, ali to je druga priča jer je potpuno biljno gnojivo. Ne znam kakvo gnojivo si kupila, ali svakako vrijedi pročitati koliko puta se time prihranjuje. Kristalonom za cvijet i plod isto se dohrana radi češće.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2016 u 13:22
Kupila sam od Cvetala prihranu za paradajz i ostalo povrće.
Piše da se stavlja 2 čepa u 10 l vode i da je ta količina dovoljna za 15 stabljika.
Prihranjuje se 1 x tjedno.

Ja sam neki dan zalila tim gnojivom. Kad se vratim sa GO budem ponovila.
Neću pretjerivati.

p.s. i ja sam stavila ispod flanaca mješavinu supstrata i glistenjaka. Mislim da će i to malo pripomoći. Malko su se zdebljali.

Sad me malo brinu batati, jer je prognoza za ZG u ponedjeljak 4-5 stupnjeva. Bojim se da bi to moglo biti pogubno za batat. Imam 10-tak batata rezerve, pa ću ih posaditi ponovo ako moje bebice umru. A zasadila sam ih 40 Hebemi ti prognozu
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2016 u 14:49
Ne znam kako se ponaša batat pri tako niskim temperaturama. Pročitala sam da mu je potrebno zalijevanje deset dana po sadnji, tako da mislim da mu ovaj tren kiša ne bi trebala smetati.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2016 u 19:00
Gajtana, vrt bu super..zanima me zakaj su ovi tanjurići pored paradajzeka? ili ukopani lončići? to mi je baš neobično...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.