Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt - veselje i muka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt - veselje i muka

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:57
Sad sam tek shvatila da mi je tema na totalno krivom jestu. Trebala sam ju otvoriti MOJ VRT - MOJ POVRTNJAK

Mogu li moderatori nešto napraviti?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:59
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

A vidite moj jadni, prejadni luk. Tuga jad i čemer a i malko sramote kad mi netko uđe u vrt



Luk se u potpunosti oporavio. Naprosto nevjerojatno i to u vrlo kratkom vremenu.
Izravna se i vidno ojačao. Ja sam ga već otpisala.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 18:00
Primi iskrenu sućut i budi hrabra. Ako imaš još nekoga u obitelji neka ti budu oslonac da što lakše prebrodiš dane neizmjerne tuge.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 18:01
Ne razumijem se u taj luk ali mislim da bi trebao sazreti pa da se onda vadi.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 21:54
Žao mi je...moja sućut, ali na neke stvari u životu ne možemo utjecati već nastaviti dalje...vrt i cvijeće će ti isto pomoći u tome...lijepo ti povrće napreduje...pitaj ovdje i uvijek će ti netko odgovoriti Hug
     
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2016 u 09:31
Hvala ti aurelia.
Istina, što god sam pitala uvijek ste me savjetovale. Puno vam hval na tome.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 08:26
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Sad sam tek shvatila da mi je tema na totalno krivom jestu. Trebala sam ju otvoriti MOJ VRT - MOJ POVRTNJAK

Mogu li moderatori nešto napraviti?

Gajtana, evo tvoje teme na pravom mjestu, budi i dalje vrijedna u svom povrtnjaku, sve ti lijepo napreduje Thumbs Up
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 14:43
Pčelice7, hvala ti puno na premještanju teme.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 14:30
Jedno pitanje koje će iskusnima možda biti smješno, ali

Naime već sam u par postova napisala da imam zelje koje raste nenormalnom brzinom. To nit sam vidila nit sam doživjela. Susjedima koji su sadili kad i ja ili čak par dana ranije, nije ni za 1/3 veliko.

Na prvu bi reka ... supeeer, ali mene brine jedna stvar. Da li ga trebam brati da mi ne bi otišao u sjeme?
Iako na slici tako ne izgleda. To su velike i teške glavice. Ne ono da se počinju formirati glavice, negu su potpun tvrde.

Brati ili još ostaviti. Heeelp?
Radije bih podjelila prijateljima nego da odu usjeme.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 14:35
Evo i mojih prvih rajčica u životu. I am happyyyyy




I paprike su se okitile cvijetovima. Teško je uslikati jer ih zaklanjaju listovi, ali na pojedinim paprikama ima ih po 10 i više.
E sad da li će svaka postati plod ili ne ... to nemam pojma, ali milo mi ih gledat.




Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 23:20
Nisam imala zelje koje bi tako rano imalo tvrde glave za branje u ovo doba pa ne znam odgovor, niti mi nikad nije otišlo u sjeme (pobrala sam prije te faze)
Iz svakog cvijeta nastaje plod samo ako ih je puno možda neće svi biti iste veličine Smile
     
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 06:51
Hvala na odgovoru aurelija. Uvijek daš savjet i pomogneš
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2016 u 21:54
Par slikica od večeras.


Rajčica







Krenule su prve roga parikice.




Zelje

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2016 u 23:05
smile186za povrće...napredno je i zdravo izgleda
     
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2016 u 23:38
I meni je ovo prva posjeta tvojem prelijepom vrtu i sigurno nije zadnja .
Najvise mi se dopada batat , jer ga mi osobno jako volimo i puno koristimo .

                                                                                                                           Gemuse bilder
  
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2016 u 11:12
Hvala na posjeti

Batat je za mene No1. Sve ja mazim i pazim, ali Batat je na prvom mjestu. Sve je podređeno njemu.
Ove godine je baš kenjkavo krenuo, što nije ni čudno jer je jedno vrijeme temperatura bila vrlo niska, što on ne podnosi, ali se u zadnjih 10 dana vidno oporavio i nadokandio zaostatak.
Tako je izvana, nadam se da će i dolje biti tako.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2016 u 13:04
Kupus - zelje ti neće ovako otići u sjeme. Može se dogoditi da popuca ako bude previše vlage a ni nedozrelo nije dobro ubrati npr. za kiselenje jer onda trune. Pusti ga neka raste i neka  bude tvrdo pa ćeš morati češće praviti neko jelo ili salatu a možda ćeš i prodati.....smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2016 u 19:50
Hvala Milice na vrijednom savjetu!!!! Upravo to me je i mučilo, strah da ne ode u sjeme. Sad si mi puno olakšala.

Danas sam ubrala jednu glavicu jer ću sutra raditi Kalju ( to volim )
Glavice su tvrde, i veće izgledaju kad se uberu nego kad su na zemlji.



Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2016 u 06:58
Svega kod tebe  prava si!!!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2016 u 18:08
Pošto sam početnik, nemam puno vrsta povrća.
Paradajz, papriku, zelje, salatu, luk i batat.

Za početak dovoljno.

Hvala na posjeti!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.