Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cambria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cambria

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cambria
    Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 00:54
Pozdrav!
 
Vidjela sam u dućanima da prodaju  Cambriju, jako mi se sviđa, našla sam podatak da je to hibrid koji u prirodi ne postoji.
 
Zanimaju me osobna iskustva sa tom biljkom i koji ima uvjeti trebaju.
Hvala.
 
začin mora teći
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 12:08
Imao sam ju jednom davno!
 
Simpa je jako!
 
Od uvijeta voli: mnogo svjetla no ne  i direktno sunce, prejako sunce joj spaljuje listove
vole zalijevanje i to  potapanjem u vodu  jednom tjedno dok sa prihranom treba nešto rijeđe, tek jednom mjesečno.
 
Treab ju držati na temperaturi oko 20*C ne jako puno iznad toga, a dok je u fazi mirovanje temperatura treba biti nesto niža! ne viša od 17*C
 
I svakako je svake 2do3 godine treba presaditi u vecu posudu.
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 12:34
Imaš možda sliku da ju vidimo???
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 13:28
Evo moje cambrie

kupila ju nedavno
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 15:15

Ima ih u pevecu , 70-tak kuna, samo što ove imaju  manje dimenzije cvijetića ( o odnosu na ovu sliku, ili mi se barem tako čini) i ima ih 20, a možda i više, i u svim bojama, izgledaju jako "kupi me".

Hm, a ne znam soba mi je smještena na sjeverozapadu, pa nisam baš na ti sa svjetlom, phalenopsisi su  zadovoljni , ali cambrije...
 
baš je krasna ova cambrija sa slike.
 
začin mora teći
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 16:01
Kupila ju u baumaxu 140 kn. Ova moja je visoka oko 90cm sa lončićem...
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 16:49
Originalno poslano od člana bubica 78 bubica 78 napisao:

Ima ih u pevecu , 70-tak kuna, samo što ove imaju  manje dimenzije cvijetića ( o odnosu na ovu sliku, ili mi se barem tako čini) i ima ih 20, a možda i više, i u svim bojama, izgledaju jako "kupi me".

Hm, a ne znam soba mi je smještena na sjeverozapadu, pa nisam baš na ti sa svjetlom, phalenopsisi su  zadovoljni , ali cambrije...
 
baš je krasna ova cambrija sa slike.
 

Haj.
Ljetos sam moju držala na Zapadnoj strani , jedno 1 m od prozora i bilo joj je dobro u društvu Falenopsisa. Bitno je da nema direktnog sunca, a kad je Cambria u pitanju SZ je sasvim u redu. Nije potpuni sjever. Gdje je sada staviš, ne miči ju previše.
Na žalost još mi nije ponovno cvala jer sam ju presadila u hidrokulturu pa joj je valjda trebao period prilagodbe i sad joj raste nova pseudobulba pa će valjda biti cvjetova na proljeće.
Da bi se potakla cvatnja trebala bi zimi biti na hladnijem- prema nekima dovoljno je mjesec dana temperature ne niže od 12 C, a prema nekim drugim izvorima i cijelu zimu je treba držati na hladnijem. Mislim da to ovisi o samom križancu, a ti ćeš već sama vidjeti što joj odgovara.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 19:19
Evo moje ljepotice, u početku je imala veće cvijetove i intenzivniji miris, ali i sad je lijepa.


By bistra at 2012-02-03
Tena 28.3.2010
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 20:49
lijepa ti je baš :)


evo moje današnji ulov :)

Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:24
@ZvjezdanaSmile dobar ti je ulovThumbs%20Up
Nek' ti je sa srećom!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 12:54
vidit ćemo hoće li preživjeti jer su ju utapali u vodi tamo u bauhausu
Per aspera ad astra.



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 18:59
Zvjezdana - baš ti je lijep ulov. I ja ju imam - kupljena na odstrelu. Sad mi je već sa strane pustila tri zadebljanja s listićima, možda dočekam i cvijet....ah...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 09:57
Imam pitanje; moje cambrie su ocvale i sad me zanima što sa  cvjetnim stapkama, ostaviti da se osuše  pa onda odstraniti ili odsjeći odmah  Embarrassed?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 00:33
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Imam pitanje; moje cambrie su ocvale i sad me zanima što sa  cvjetnim stapkama, ostaviti da se osuše  pa onda odstraniti ili odsjeći odmah  Embarrassed?
 
Evo, pročitaj ovdje
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 00:37
Evo moje, prvi put cvijeta
 
Rijeka

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 14:37
Predivno
 
moja više ne želi cvasti odkad je došla kod mene doma...
Tena 28.3.2010
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 16:54
Miro,predivna je
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 23:33
Kupila sam ovu camriu na sniženju, evo je, jel ima potecijala ? Ili sam pogriješila pri kupnj ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 23:36
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 08:26
Ima po5encijala jer ima novih mladih izdanaka;-)
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.