Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cambria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cambria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
zagica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 22:03
moram zatražiti savjet, moja cambrija je ocvala svoje ali su mi sada počeli opadati listovi, neki su se počeli sušiti pa su otpali ali ovi ostali su još bili zeleni pa neznam zašto otpadaju,molim vas savjet smile85
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 21:52
Imam nekoliko Cambria orhideja. Imaju vrlo interesantne oblike i boje cvijeta, a posebnost im je da neke od njih mirišu.

Ova ne miriši, cvijet joj je na početku malo zvonolik, a kada se potpuno otvori latice su joj malo nabrane, kao zgužvane. 






Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 21:55
Bijela pjegavica nema miris, ali mi se sviđaju njeni lepršavi cvijetovi






Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 22:03
Ova ima tako karakterističnu boju koju fotić ne može prenijeti. Tanki listovi su zagasito bordo, a donja šira latica je baršunasto tamno crvena / bordo. Nijanse boje se mijenjaju zavisno od osvjetljenja. Ponekad izgleda kao da je potpuno crna... Oblik cvijeta joj je također interesantan... Na vrhu središnje male latice ima bijelu kvrgicu... Ne miriši. 






Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 22:14
Bordo- zelene tanje latice i velika donja baršunasto ljubičasta latica. A miris: opojan, intenzivan, slatko-orjentalan...






Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 22:19
Crvena pjegavica je bila moja prva cambria. Prekrasan osvježavajući miris ispuni prostoriju kada ona cvjeta. A intenzivna crvena boja je rjeđa među orhidejama.






Na vrh
zagica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 09:39
dali ti režeš ove grančice di su bili cvjetovi ili ostavljaš, ja imam ovakvu crvenu kakvu si zadnju pokazala, bili su joj nešto listovi otpadali ali otkad sam je premjestila na prozor došla je k sebi
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 20:10
Odcvjetalu stapku odrežem. Kod phala odrežem stapku poslije trećeg "koljenca" jer vrlo  često potjera ogranak cvjetne stapke, ali kod kambrije se to ne događa pa se stapka potpuno odreže.

Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 18:52
evo i mojih kambrijica, fotke su stare par mjeseci, baš sam danas potapala u vodu i čini mi se da dolaze nove stapkice 


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 20:27
Baš je dekorativna ova tvoja tigrica. A drugu ne vidimo jer nema fotke.
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 08:48
eh ja naknadno sređivala albume i kako sad vidim baš sam i dobro sredila Wacko

ponavljam

Na vrh
zagica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 09:05
to sam si i mislila, danas sam vidjela da je počela davati nove listiće i vrlo sam zadovoljna pošto mi je ovo prva smile162
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 13:14
cimi predivne su ti cambrie...svaka čast, ja sam s njima još na vi ;)

prvoj neznam ime..druga ti je Beallara Peggy Ruth Carpenter..treća je Colmanara Masai Red..četvrto ti je uljez jer je to zygopetalum a ne cambria ;) i peta ti je Burrageara Nelly Isler..u slučaju da nisi znala :)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 18:08

Mihi, hvala ti na podacima o kojim se kultivarima radi. Nisam znala kako se zovu jer kod kupnje nije bilo navedeno, a sama ih ne poznajem. Evo, zapisala sam si pa ću za ubuduće znati.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 18:41
Cimi, Sabi, prekrasne su vam vaše orhideje. Stvarno neznam koja mi je najljepša, svaka ima poseban cvijet na svoj način.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 18:45
Cimi, Sabi, divne su, lijepih boja, moja još spava
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 09:56
Da li znate ima li gdje i po kojoj cijeni u Zg za kupiti Cambria Nelly Isler orhideja?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 10:16
viđao sam ih u mbm, cijenu na žalost nisam siguran jer je bilo davno kada sam zadnji put bio u mbm-u
 
također se znaju pronaći i u cvjećarnicama po grad, i cijene su uvijek raznolike ovisno o marži i valiteti biljke.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 14:23
Originalno poslano od člana ifigenija ifigenija napisao:

Da li znate ima li gdje i po kojoj cijeni u Zg za kupiti Cambria Nelly Isler orhideja?
Nema ih u stalnoj ponudi niti jedna trgovina. Povremeno ih imaju: MBM, Baumax, Bauhaus, Kaufland, a čini mi se da su ih znali imati i u Konzumu. Svaki od spomenutih trgovačkih lanaca nemaju istovremeno u svakoj svojoj trgovini identičnu ponudu. Ona zavisi od toga što je koja trgovina naručila. 
Po mome iskustvu - a svakako mi je nelogično, najskuplje orhideje su u MBM-u (a i neke druge biljke drugdje se znaju dobiti jeftinije nego kod njih). Ostali variraju u cijenama. Baumax ima čini mi se najniže cijene, a imaju vrlo često i sniženja. 
Općenito, za kambrije se cijene kreću otprilike od 70 - 140 kuna (ili tako nešto). Na sniženju se mogu dobiti već negdje od 40 kuna (kako gdje i zavisno u kakvom su stanju).
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 15:06
Hvala vam na odgovorima, krećem u potragu! :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.