Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sjeme iz Kine
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sjeme iz Kine

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sjeme iz Kine
    Objavljeno: 27 Studeni 2016 u 08:06
Upravo sam pročitala Cimicifugin post o sjemenju iz Kine na dnu ove stranice:

S obzirom na to da sam imala slična iskustva, tj. naručila sam sjeme nekih sukulenata, a stiglo je sjeme nekih neidentificiranih biljaka, mislim da treba upozoriti sve one koji žele naručiti sjeme iz te zemlje da to nikako ne čine.  Imam dojam da oni pokupe sjemenje kojekakvog korova i onda to prodaju preko E-baya uz lijepe sličice. Tako nam mogu poslati i nešto što je zakonom kažnjivo uzgajati. Dakle, oprez!
Dobro bi bilo da još netko iznese svoja iskustva vezena za naručivanje sjemenja iz Kine.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2016 u 11:30
Sjemenje je takva roba gdje osim izgleda sjemena ne možeš donijeti nikakav drugi zaključak: niti da li je sjeme svježe ili staro 10 godina. Ako sjeme i ima oblik sjemena kakav ima ta biljka ne može se znati da li je to doista sjeme kultivara koji si htio ili ne. 
Ne bih potpuno isključila nabavu sjemena iz Kine, samo bi se trebalo potruditi i pregledati sve opaske koje su napisali prethodni kupci. No, i tu je problem što kupac može potvrditi samo da li je primio sjeme (ili lukovicu) ispravnog izgleda - i ništa više! Koji kultivar će iz toga niknuti, to ostaje pitanje. Problem se tu javlja kada se kupuje sjeme biljaka za koje neznamo kako izgleda sjeme pa moramo onda tražiti po internetu da li postoji koja slika sa sjemenom takve biljke da bi mogli komparirati sa izgledom sjemena kojeg smo dobili.
Ja sam iz Kine od jednog dobavljača dobila po obliku ispravno sjeme i lukovice, kultivar označen, pa mi se čini da bi to mogao biti korektan dobavljač. Vidjet ću kada procvjeta.
Naručila sam sjeme preko ebaya od europskih i američkih dobavljača pa ću sada baš vidjeti tko je pošteniji - pardon, ispravak, vidjet ću to tek 2017. i 2018. godine, a za colchicum i koju godinu kasnije. Kako sam već prije bila napisala: Živi bili pa vidjeli!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2016 u 18:59
Pri kraju sam primanja naručenih lukovica i sjemenja iz Kine i sa eBay-a

Rezultati su ovakvi sa Aliexpresa - kinesko sjeme:
1. Naručeno 12 vrsta lukovica 
                  - 9 vrsta stiglo (lukovice jesu, e sada koji kultivari vidjet ćemo kada procvjetaju).
                  - 3 vrste još nisu stigle.

2. Naručeno  43 vrste sjemenja
                 - 33 vrste poslali sjeme tko zna kakve biljke, znači poslali krivo sjeme. 
                 -  7 vrsta sjemenja ima izgled naručene vrste, ali tek kada procvjeta vidjet ću da li je to kultivar koji sam naručila. 
                  - 3 vrste sjemenja još nisu stigle.

Napominjem da sam reagirala na krivo sjeme i da sam sve sporove dobila pa ću i sve novce dobiti nazad.

Preko eBay-a sam naručila sjemenje iz Njemačke, Francuske, Engleske i SAD-a - ukupno 9 vrsta sjemenja.
Do sada nije stiglo samo jedno sjeme, a ostalih 8 vrsta su stigle, sve izgledaju kako treba, a da li je i kultivar koji sam naručila vidjet ćemo poslije cvatnje.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2018 u 22:06
Cimicifuga, nisam vidjela jesi li napisala kakve su ti bile lukovice i sjemenke naručene iz Kine preko "Aliexpresa" ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 511
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2018 u 13:17
Naručila sam sjeme kadifa preko aliexpressa i raste kadifa, ali s obzirom na to da sam kasno sijala, neznam hoće li stići procvasti da vidim kakve je boje.
Naručila sam sjeme dalija preko aliexpressa i zaista je dalija.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2018 u 23:09
Lukovice sam dobila sitne tako da nisu cvjetale niti lani niti ove godine. Pitanje je kada će procvjetati jer su to bile bebice od lukovica, a ne lijepe velike lukovice kakve se kod nas prodaju. Ja sam kupila neke vrste narcisa kojih nisam inače nigdje drugdje vidjela pa se sve bojim da su slike izmanipulirali i da će mi kada procvjetaju biti vjerojatno nekakvi obični narcisi.

Sjemenje koje mi je niknulo bio je nekakav korov.

Na kraju svih sporova, kada sam dobila sve sporove jer sam dokazala prevare, zatvoren / blokiran mi je račun na aliekspressu. Očito štite svoje prodavače jer sam ja i na stranicama prodavača napisala negativne ocjene uz slike i obrazloženje, a oni sakrivaju da se kod kupovanja kod njih događa jako puno prevara.
Niti na moje reagiranje nisu mi htjeli odblokirati račun, a ja sam onda na moj alias otvorila drugi račun kod njih. Međutim, nikada više nikakvo sjemenje niti lukovice neću od njih kupovati. Nije to zato što se izgubi neki veliki novac, već zato što se čovjek razočara kada uzgajaš željenu biljku, a na kraju dobiješ nekakav korov ili nešto deseto što nisi htio kupiti. Umjesto radosti i uživanja u željenoj biljci, ti se osjećaš kao prevareni kreten.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.