Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crveni acer
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crveni acer

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crveni acer
    Objavljeno: 01 Srpanj 2017 u 23:55
Javorima crvene boje lišća ili potpuno svijetlog lišća je jako teško pronaći odgovarajući položaj - bar je to moje iskustvo. Na suncu izloženom položaju  crvenolisni Atropurpureum  imao je od sunca oštećene listove, a također i svijetlolisni "Orange dream". Crvenolisnog sam premjestila na položaj gdje je imao samo rano prijepodnevno sunce, ali je na tom položaju stradao od zimske studeni i izloženosti golomrazici.
Novog crvenolisnog sam posadila na položaj u šarenoj sjeni, druga mu je godina i za sada se dobro drži. Svjetlolisnog nisam premještala i već mu je dio lišća ofrljen suncem. 

Paulinjo, jačim zalijevanjem nećeš spriječiti sunčeve opekline lišća. Zalijevaj ga normalno, drži ga po mogućnosti što manje na jakom suncu - i drži palčeve da uspije. Osim toga, ako želiš da ti uspijeva, morat ćeš ga posaditi ipak u veću teglu. Ovo za acer nije dovoljno i neće ti uspijevati osim ako ne misliš od njega raditi bonsai
Acer je grm ili drvo, raste sporo, ali ipak raste pa ćeš ga trebati presaditi u veću posudu. Prezimljavanje u posudi je malo zahtjevno jer posudu treba dobro izolirati i "utopliti" te držati vani na zaštićenom mjestu koje nije izloženo vjetru i jako niskim temperaturama, a ni jačem zimskom suncu. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2017 u 10:44
Na istočnoj strani je balkona, znači jutarnje sunce i ranopodnevno. No, da, možda. Da ga jače zalijevam onda?
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2017 u 21:42
Vjerovatno ga sunce jako prži... dok je ovako malen, trebao bi biti u laganoj sjeni...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2017 u 19:33
Hola!
Znam da ovom aceru nije mjesto u mojoj posudi na balkonu ali, niti želim da mi bude velik pa mi je jako stalo da uspije i da mi kroz godine ukrašava balkon.
stoga pitanje, koliko bih ljeti po visokim vručinama trebao ga zalijevati da bude lijep i krasan?
Jer trenutačnom drenažom koju provodim, skužio sam da novi mladi listići se počinju kvrčiti i sušiti (too much vode?)

Evo slike pa prosim za savjet, hvala!

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.