Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crveni acer
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crveni acer

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crveni acer
    Objavljeno: 30 Lipanj 2017 u 19:33
Hola!
Znam da ovom aceru nije mjesto u mojoj posudi na balkonu ali, niti želim da mi bude velik pa mi je jako stalo da uspije i da mi kroz godine ukrašava balkon.
stoga pitanje, koliko bih ljeti po visokim vručinama trebao ga zalijevati da bude lijep i krasan?
Jer trenutačnom drenažom koju provodim, skužio sam da novi mladi listići se počinju kvrčiti i sušiti (too much vode?)

Evo slike pa prosim za savjet, hvala!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2017 u 21:42
Vjerovatno ga sunce jako prži... dok je ovako malen, trebao bi biti u laganoj sjeni...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2017 u 10:44
Na istočnoj strani je balkona, znači jutarnje sunce i ranopodnevno. No, da, možda. Da ga jače zalijevam onda?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2017 u 23:55
Javorima crvene boje lišća ili potpuno svijetlog lišća je jako teško pronaći odgovarajući položaj - bar je to moje iskustvo. Na suncu izloženom položaju  crvenolisni Atropurpureum  imao je od sunca oštećene listove, a također i svijetlolisni "Orange dream". Crvenolisnog sam premjestila na položaj gdje je imao samo rano prijepodnevno sunce, ali je na tom položaju stradao od zimske studeni i izloženosti golomrazici.
Novog crvenolisnog sam posadila na položaj u šarenoj sjeni, druga mu je godina i za sada se dobro drži. Svjetlolisnog nisam premještala i već mu je dio lišća ofrljen suncem. 

Paulinjo, jačim zalijevanjem nećeš spriječiti sunčeve opekline lišća. Zalijevaj ga normalno, drži ga po mogućnosti što manje na jakom suncu - i drži palčeve da uspije. Osim toga, ako želiš da ti uspijeva, morat ćeš ga posaditi ipak u veću teglu. Ovo za acer nije dovoljno i neće ti uspijevati osim ako ne misliš od njega raditi bonsai
Acer je grm ili drvo, raste sporo, ali ipak raste pa ćeš ga trebati presaditi u veću posudu. Prezimljavanje u posudi je malo zahtjevno jer posudu treba dobro izolirati i "utopliti" te držati vani na zaštićenom mjestu koje nije izloženo vjetru i jako niskim temperaturama, a ni jačem zimskom suncu. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.