Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sindapsus - Scindapsus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sindapsus - Scindapsus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 23:00
Ukoliko još ima nedoumica o imenu, sve piše na dnu ove stranice:
http://www.photomazza.com/?Scindapsus-aureus

Ja sam svog već malo prorijedila otkinuvši mu nekoliko izboja da ih podijelim prijateljima. Do prije par dana bio je na stubištu, a onda sam ga unijela u stan. Izgubio je tri lista jer mu je bilo prevruće. No, izgleda da se prilagodio i više mu ne otpadaju listovi.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 19:31
Ovi žive pod umjetnim svijetlom i sasvim su ok.




Na vrh
margot View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje margot Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 20:24
To ti ja pričam...Ne trebaju puno svjetlisti, ni puno vode i super im je!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 23:00
Ja imam dva i mogu reći da je to izuzetno jednostavna biljka, koja ne traži nikakav poseban tretman niti mjesto.
 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 13:37
moj baš nije na svijetlom mjestu pa su listovi više zeleni , stvarno je lagan za uzgoj što manje vode to bolje
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 22:50
pozdrav svima! ovo mi je relativno nova biljcica, a vidim da je tu nema..
vrsta scindapsusa, tocnije scindapsus pictus. sa svojim srebrnim 'flekicama' me podsjeća na tradescantiu zebrinu. odmah se prilagodio na zivot u stanu i tjera nove izboje..
 
 
 
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:21
E ova je super Nisam takvu još vidjela.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 20:07
hvala:)
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 21:43
evo dio mojih...
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 18:39
Predivni su! Čime prihranjuješ da su listovi tako tamnozelene boje?

Ja sam stavila tri reznice na zakorjenjivanje prošle jeseni u zimski vrt, ali dvije su propale zbog preniskih temperatura. Jedna se još nekako drži, ali listovi su nekako flekavi, mislim da su i oni bili malo smrznuti. Ima li još uvijek nade za taj jedan?
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 20:25
Neki od mojih Scindapsusa






Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 02:03
Originalno poslano od člana kikach kikach napisao:

pozdrav svima! ovo mi je relativno nova biljcica, a vidim da je tu nema..
vrsta scindapsusa, tocnije scindapsus pictus. sa svojim srebrnim 'flekicama' me podsjeća na tradescantiu zebrinu. odmah se prilagodio na zivot u stanu i tjera nove izboje..
 
 
 
 
I ja imam ovaj, imaju ga i moje cure iz ekipe 051 i nadam se da im se dobro držiSmile
 
Evo ga
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 15:20
Triša imaš ga, javi se Smile
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 16:10
Svi smo ga dobili od Mirek, a ja sam baš sretna, jer mi krasno napreduje .
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 17:24
HMMM, baš su lijepi...
Moj "klasičan" na stubištu, ne buni, raste, i , kak velite, nema puno svjetla, a vode dobi koji put!
Ovakvog gore, poput Trišinog sam ja zvala Bambi, al otišel na vječna lovišta!Confused
Pufijevi drugi i treći su ...ma za pet!Tongue
Za drugog, nježno zelenog ću se snaći u proljeće, al trećeg uistinu nisam vidla nigdje!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 22:18
Lovro, mislim da ima Free od mene provjeri a ako nema poslat ću ti ja.
Rijeka

Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 22:42
Imam ga i ja sutra ću staviti slike,pa Lovro ako želiš pošalji pp.
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 20:00
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 20:01
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 20:12
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.