Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Acer japonicum - japanski javor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Acer japonicum - japanski javor

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 12:24
Takav imam i ja, samo ne znam kako se zove kultivar??
Divan je. Moj je još mala beba naspram ovoga...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 22:50
Evo mog.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 22:01
Moj Orange dream uopće nema naranđaste listove... Evo kako izgleda...



Posađen je u polusjeni, lijepo se primio i napreduje... Samo, zašto nema naranđaste listove??
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 19:19
Zimi možeš sa crvenim uljem (sada plavo ulje), ali kad su temperature između 5-15 stepeni. U večernjim satima i da nije vjetar.
http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proizvoda/sredstva-za-zastitu-bilja/fungicidi/kontaktni-fungicidi/plavo-ulje
Ako su kukci u pitanju imaš odličan prirodan insekticid od uljane repice Prima.
http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proizvoda/sredstva-za-zastitu-bilja/insekticidi/kontaktni-insekticidi/prima

A možda ga i nečim pođubriti da ojača. Čini mi se da biljke kojima nedostaje nutrijenata imaju slabiji imunitet.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 12:14

Listovi na mom crvenom javoru tijekom vegetacije frču se i otpadaju. Osim sunca i suše koji se navode kao uzrok, je li moguće da javor napada neka bolest i može li se nečim preventivno pošpricati?

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2014 u 20:55
josipa, divni su, svaki na svoj način je poseban
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2014 u 19:10
Evo ga i Orange Dream za sve ljubitelje acera da vide razliku . Na prvi pogled izgledaju oba ista ali ipak nisu O.D ima više žute nijanse a Katsura više naranđaste.


shishigashira je još beba ali je bez problema prezimio vani.


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2014 u 22:26
Katsura  ima divno naranđasto lišće u proljeće. Sličan mu  je Orange Dream,samo što mi je on u hladu pa nije još prolistao.

Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 23:29
evo još jedan 


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 23:23
ovako je izgledao moj ljepotan u jesen

Na vrh
exsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje exsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2013 u 00:10
Pozdrav svima!
Pošto g. Rebrant očito nije raspoložen za odgovor može li mi netko drugi pomoći: Može li se
posljednji javor iz njegove kolekcije sa ove stranice oblikovati kao grm.
Unapred hvala.
LP exsa
Na vrh
exsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje exsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 20:49
@ Rembrant
Lijepi javori.
Meni najljepši onaj posljednji, ako ne griješim "atropurpureum" (sigurno ima poneko slovo viška ili manjka).
Po izgledu takvog imam i ja (posađen jesenas)
Misliš li da bi se on mogao oblikovati kao grm, a ne kao drvo, i na koji način?
LP exsa
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 22:26
Ovaj acer koji ja imam je Acer palmatum dissectum garnet, sa crvenim sitnim usječenim listovima.
Tvoj antonija bi bio Acer palmatum dissectum, vrsta je sa zelenim sitnim usječenim listovima
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 21:31

kopirala sam sliku koju sam lijepila 14.4.2011. nije više ovako fino zelen, a nije ni crven. nešto između je.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 21:26
ovaJ mali paperjasti, zeleni od Rembranta mi je prelijep. koliko je star?

i ja imam takvoga, drugačije je boje od  moon.
jako sporo ili nikako ne raste, imam ga dvije godine.


ja moga nemam namjeru vezivati, meni se sviđa baš zbog ovakvog rasta.
ovaj od kartuže je predivan, koliko je star.

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 00:08
katruša, isti su. Tvoj je divan velik. Čitala sam da on sam oblikuje sebe i da ga se ne orezuje ....možda sam ga trebala samo do pola podbočiti??

Pratim osvrte na njega pa ću prema uputama postupiti jer nemam s njima nikakvog iskustva niti znanja osim onog teoretskog dijela koji sam pronašla i pročitala.
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:29
Moon, čini mi se da su naši javori isti, ja ga nisam uspravljala jer on više raste u širinu.




Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 22:04
Prekrasni su vam,aceri.
Ja bi tvoga Moon ostavila slobodnog,da sam ojača.Moj cvate....

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 16:16
Stavila sam potporanj, no ne znam da li je previše skroz do vrha ga vezati. Molila bih te , Rembrant, ako navratis da mi daš svoje mišljenje. Baš te gnjavim Hvala

Evo ga:


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 09:36
Rembrant...puno hvala. Napravit ću prema savjetu, vezati ut potporanj, pokušati tako da ga ne režem. Prošle godine sam ga kupila, jako maleckog, tako da još uvijek grane mogu formirati pa mislim da će biti sve ok. U konačnici ako ne bude išlo, uvijek se može orezati. Još jednom hvala na odgovoru.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.