Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Acer japonicum - japanski javor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Acer japonicum - japanski javor

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Acer japonicum - japanski javor
    Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 22:54
Čula sam od frenda da mu je teško održati ga, zanima me kakva ste vi iskustva imali sa njim?


A više fotografija možete vidjeti ovdje:


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1505


Tekst:
http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/6/savjet/147.aspx
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 12:29
ja imam dva komada, prvi sam kupio prije 2 godin, posadit mi je vani u vrtu! Sve raste bez problema jedino sto je promjenio boju i više nije crveni nego zeleni !!!
 
A drugi je malo manji i još je u posudi, nije zasađen u vrt. Ove godine kada prepravim kamenjar ide i on u zemlju i nadam se da nece promjeniti boju kao njegov rođak!!!
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2008 u 13:04
Ima moja kuma to drvo u vrtu i stvarno predivno izgleda!!
Njen je posadit između par zimzelenih grmova i čempresića tako da se jako istiće u vrtu!!!
 
I koliko znam nije previše teško za uzgoj(tako barem ona kaže).
 
Ne znam dali se može razmnožavati i kako??
Jer stvarno bi bilo super razmnožiti ga i posaditi u svoj vrt!!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2008 u 09:21
I moja susjeda ga ima u vrtu tu pa očito da može tu rasti, to mi je super drvo moram ga i sebi nabaviti....
Administratoru možda je promijenio boju zbog sastava tla?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2008 u 15:58
Postoji mogucnost.
 
Pricao sam s jednim magistrom poljoprivrede, pa mi je rekao da su ti javori nastali krizanjem(degeneracijom) i da su u prirodi zeleni te da postoji mogucnost da se nakon par godina pozelene iako su  crveni.
 
Viditi cu kako ce se ovaj drugi ponasati kada ga posadim u zemlju!!!
Na vrh
mismali View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mismali Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 14:48

Imate li japanski javor u vrtu!?

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 16:01
Ja imam kupla sam ga kako sadnicu.
A imam i pitanje vezano za sijanje javora, ali je sjeme od zelenog sitnolisnog.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 16:14
ja imam dva komada od kojih je jedan posadit u vrt a drugi jos ceka da ga se posadi!!!
 
 I ovaj koji je posadit u vrtu promjenio je boju iz crvenog u zelenog!!!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 18:16
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ja imam dva komada od kojih je jedan posadit u vrt a drugi jos ceka da ga se posadi!!!
 

 I ovaj koji je posadit u vrtu promjenio je boju iz crvenog u zelenog!!!
mislim da je štos u sjemenu, odnosno u genetici.. reznice su sigurnije da ce biljka imati iste odlike kao roditelj
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 09:55
 
Imam ovog, patuljastog, crvenog. Vrlo sporo raste, mislim da ima oko 7 godina. Slika je od lani.
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 10:21
E ja bi takog i da sporo raste!!!!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 16:36
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

E ja bi takog i da sporo raste!!!!
Japanski javor - porodica Aceraceae, rod javora obuhvaća više od stotinu vrsta. Ovo je grm ili drvo (10-20 metrara) Lišće je jednogodišnje, jednostavno ili složeno, nasuprotno raspoređeno. Boja je zelene ili purpurna. ponekad s bjeličastim šarama. Cvjetovi neugledni, skupljeni u grozdaste metličaste ili štitaste cvatove. Plodovi su krupni, s dva onasta krilca spojena u donjem dijelu.
Razmnožavanje : MARGOTIRANJEM i sjemenom. Preporučam margotiranje.
Na izloženom suncu ili u polusjeni. poželjno je propusno tlo.
Na vrh
jstrija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jstrija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 07:08
Pozdrav! Ovdje sam prvi puta i imam pitanje. Je li igdje u Hrvatskoj moguće kupiti crveni javor (Acer rubrum)? Pretražio sam sva uzgajališta presadnica, sadnica... itd. dostupna na mreži, ali mi se čini kako se njime nitko ne bavi.   
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 21:08
Imaš u rasadniku Viškovo, a vidjela sam i kod Peveca.
Na vrh
jstrija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jstrija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2008 u 07:46
Puno hvala, već tražim... Smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 19:18
Evo mom poceli rasti novi listici...
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 19:50
To je drvo koje me MM žica da kupimo i mislim da ću mu ovo proljeće ispuniti želju, stvarno je krasno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 21:03

ja sam ovoga kupio proljetos tj. lani u proljece i dosao je negdje oko 30 kn. bio je dosta mali a predprosle godine sam kupio jednog malo veceg koji je sada zelene boje on je kostao oko 80-90 kn.

Tako da se mogu naci relativno povoljno, a vidio sma i onih od 500tinjak kuna i vise.. sto je stvarno malo previse za jedno drvo
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 21:07
Ma biti će on zadovoljan jednim od max. 100 kn....

Dati 500 kn samo da bi bilo 20 cm veće - a ne neka čeka da naraste tada će mu biti draži. smile71
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 21:34
za sto kuna se moze naci cisto lijepi primjerak!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.