Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Acer japonicum - japanski javor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Acer japonicum - japanski javor

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 09:06
moj novitet
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 05:28
Pozdrav!
 
ja bih pod temu japanski se nadovezao sa kineskim pitanjem, sve je to tamo blizuSmile
Da li možda tko zna jel postoji kineski javor? moj pokojni susjed mi je pokazao to drvo u svom vrtu, dosta je neuredno i nije baš nešto dekorativno, ako ga nisu posjekli poslikam. Po listovima i kori mi sliči na murvu, iako je drvo onako minijaturno, možda 3m i ne raste baš u visinu.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 07:26
Medomann, postoji!
Acer ginnala Max., (kineski javor). Uzgaja se u parkovima i drvoredima Vukovara, Borova i Iloka.
Za slikice virni na ovaj link.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 23:09
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

moze li se J.  javor uzgojit iz reznice?


Nemam osobnog iskustva sa razmnožavanjem javora, ali čitala sam da se razmnožava sijanjem sjemena, (čim sjeme dozori), kalemljenjem kasno zimi ili na pup kasno ljeti.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 23:10
pregledao!
nekako mi je sad prelijep za onaj dojam koji sam dobio kod svog susjeda o njemu, ako se o njemu radi. kad budem mogao pogledat ću ga i poslikat pa ćemo vidjet. Hvala na brzom i kvalitetnom odgovoru pravog eminentnog stručnjakasmile223 LOL (postovi stigli u isti tren - mislio sam na Božikovine)
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 23:01
Da, zaista sporo raste ali je prekrasan! Moj ima 3 godine a tek je ovoliki
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 14:37
Moj je kod nas nekih 3,4 godine
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 18:07
Ove zime se moj crvenolisni javor Acer palmatum atropurpureum smrznuo. Upravo sam u potrazi za zamjenom.

Dok skupljam hrabrost da ponovo kupim isto takav samo malo veći, utješila sam se sa jednim vrlo interesantnim malim javorčićem: Acer palmatum "Orange dream". Poslikala sam mu samo lišće, a kada ga posadim uslikat ću ga cijelog.




Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 20:16
lijep je!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:23
cimi prekrasan je Thumbs%20Up

do nedavno ih nisam puno zagledala i mislila sam da postoji samo ona crvena vrsta, ali od nedavno sam vlasnik jednog malca i iznenadila sam se kad sam vrludajući po jednom trg. centru vidjelča par totalno različitih vrsta
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 22:05
Natalija, gdje si to našla javore, u kojem vrtnom centru? I kolika im je cijena?
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 23:22
Cimicifuga javor je predivan! Ja već dugo kupujem patuljasti javor za svoj kamenjar, pa nikako. Unhappy
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 23:46
Cimi javor je prekrasanClap

Ovo mi je dobro da sam saznala i da ne uzimam crvenolisni javor, ako kod tebe nije uspio kod mene neće sigurnoCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 08:53
Originalno poslano od člana sanja9802 sanja9802 napisao:

Natalija, gdje si to našla javore, u kojem vrtnom centru? I kolika im je cijena?


sanja sasvim slučajno nabasala u peveca (u zadru) i našla 2 komada po 32 knBig%20smile, a jednom ni listovi nisu počeli izbijati, ali izgledali su savim zdravi

uopće nisam imala nikakvu namjeru uzeti ga, ali po tako povoljnoj cijeni...
odmah sam ih oba uzela, jedan je bio za fridu

moram priznati da sam provjerila cijenu kod djelatnice na odjelu za vrt   - iako sam na njima već vidjela naljepnicu sa cijenom (i šifrom zamije pa to sigurno objašnjava tako povoljnu cijenu Embarrassed)
ali žena mi je fino potvrdila, na kasi je provučena isto pod tu šifru i ja zadovoljna

već sam stavila sliku u svoj album, ali evo ga i tu Star




Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:28
Svaka vam čast ali ja ne bi imala živce sijati, ionako presporo raste, moj je visok 70 cm ali jedva čekam da odraste...
Tena 28.3.2010
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 21:05
Božikovine provjerih i ono kod susjeda stavrno jest Acer ginnala, made in China. Mogu napravit koju sliku još pa otvorit zasebnu temu ako je nema?
GROW!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 20:08
Jesenas smo posadili drvo Acer ginnala i sad ga gledam svaki dan kako napreduje, a kažu da raste 25 cm godišnje, što je relativno brzo....ima sjajno zeleno lišće, koje u jesen mijenja boju u žuto, narančasto i crveno...naraste do 6 metara, pa stane u svako dvorište...za sve koji žele manje drvo, a zanima ih kako izgleda, evo link. http://www.nas-krug.hr/shop/index.php?option=com_content&task=view&id=448&Itemid=52
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
bambus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bambus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 11:21
I ja sam posadila 2 komada prošle godine ; jednog u zemlju, a drugog u pitar, ovaj u zemlji je bacio slabašne male listove, a ovaj u pitaru ne mrda, zanima me slijedeće: smeta li im vjetar i zima, mislim na mraz i buru?
Hvala unaprijed na pomoći
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 15:53
Moj bez problema prezimi vani, imam ga nekoliko godina, imao je oko metar visine kad sam ga kupila i posadila, a posađen je na zaklonjenom mjestu gdje nema vjetrova.
Imam i ja jedno pitanje, da li ga smijem sada kad lista orezati jer mi je malo previše otišao u širinu i još nešto, s čim ga gnojiti?
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 00:33
kod moje komšinice (banjaluka) posađen je u vrtu i nikad ga tokom zime ne štiti bilo čime. Prelijep je. Star nekoliko godina. Ne znam može li se reznicma  ili na neki drugi način presaditi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.