Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Opuncija - Opuntia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Opuncija - Opuntia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
Poruka
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:58
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Manči, to jeste kaktus. Jela i ja plod one sa plosnatim listovima. Talijani ga zovu indijska smokva iako nema veze sa indijom a još manje smokvom. Negdje sam našla uputstvo, treba ga politi vrućom vodom da se slegnu iglice , oguliti i tek onda jesti.
Ja ga jedem bez polijevanja vodom.
Uzmem plod (koji bode isto ko i sam kaktus) sa krpom/maramicom/u rukavicama, prerezem na pola i zlicom pojedem unutrasnjost svake polovice.
Meni je fin, osvjezavajuci, ne previse sladak.
Samo ga ima rijetko za kupit.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 23:01
Franjice ....pa kakav je to rep na tvojoj   opunciji.......namjesto  jezika   -   rep   !!!!!!
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 23:07
Dora....mi samo plosnate opuncije zovemo.......svekrvin   jezik....ove člankovite, izdužene nisam ni znala da su opuncije....
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 23:16
Doduše ne spada ovdje, ali spada pod svekrve. Ovo Talijani zovu svekrvina stolica. Nadam se da mi ga nevesta neće priskrbiti.

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 23:16
Vera - onog duuuugačkog sa krunom na glavi sam imala ali je proljetos dobio nekakve čudne bijele točkice, pa sam ga lijepo odrezala, bio je dobar sve do ljeta i onda je MPS zalijevao cvijeće (moš si misliti posla, sve kaktus do kaktusa, polomio se u 15 dana mojeg GO) i pojma nemam iz kojeg razloga je taj duuugački zapikirao na pod i bilo je najjednosavnije sve pokupiti i baciti u smeće, nikako ga nije mogao gurnuti u zemlju jer piiiika!
Kaj se tiče jezička na mojoj opunciji, pustit ću još malo da raste jer me stvarno zanima koliki će biti. Sada je dugačak 60 cm a što se tiče stoličice koju predviđaš da bi nam mogla pripasti, nadam se da ću je savladati svojim slojem sala (ako se ne varam u njemu nema živaca, pa neće nititi boljeti). Inače tu kuglicu si moram nabaviti sam jer mi se sviđa i neću čekati nevistu, pa da budem poštena nisam ni ja bila najbolja i najnježnija snahica u početku. Priznajem pa mi se pola oprašta a ionako sam sa svojom bivšom svekrvom u nevjerojatno dobrim odnosima.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 01:30
Franjice i meni se čini da salo ne boli ALI ne zaboravi da je na površini koža koja boli. Metalni doljnji veš je jedini spas.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 19:40
Moja mama vec dugo vremena trazi "svekrvin jezik"zbog lijeka..ja sam joj gledala ovdje(u Italiji)ali nisam je nasla nigdje..Vi koji je imate,da li mi mozete pomoci da je pronadjem-gdje ste je vi nabavili?
Hvala vam unaprijed!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 22:44
Ja sam vecinu svojih kupila u ducanu, na placu, na izlozbama cvijeca, a neke sam i dobila.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 00:59
Pokušaj kao ficco d`India . Tako je oni zovu. Mora je negdje biti jer je ukalabriji i na Siciliji uzgajaju na brda kao voće. Samo nisam sigurna da li se piše s jednim ili 2 c. Da u Ventimiglia blizu Genove ima ogroman rasadnik Cactusmania pa ti vidi. Imaju i svoj site pa pogledaj da li prodaju on-line.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 09:49
....na otoku gdje mi je vrt   raste i   samoniklo,    osim uz kuće....
 Što ti treba plod ili biljka ?
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 13:05
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....na otoku gdje mi je vrt   raste i   samoniklo,    osim uz kuće....
 Što ti treba plod ili biljka ?
 
Treba mi biljka..Hvala vam svima na savjetima!!Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 11:51
I ja svoje ne zalijevam po zimi, a inače su mi u prostoriji koja nema grijanje. Evo moje Opuntie:
imam još mislim dvije vrste ali su malecke i moram slikati Wink
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 14:11
Ja sam Opunciju donijela iz Istre, stvarno to su divovski primjerci, uzela sam tri lista, ali sad kad ovo čitam vidim da sam pogriješila jer sam odmah sutradan posadila u zemlju, a nisam čekala da rana zaraste.
Što mislite hoće li se primiti, i još kiša pada već dva dana?
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 14:49
P o ovome sad imam izgleda i ja nekoliko vrsta . Opuncija imbricata toliko mi je bila bodljikava da sam je svu azdijelila a meni ostao 1 sasvim mali ali sad kad vidim kako je lijep čak sam se i pokajala -a u moje kolegice ogroman koji sam dala a ja sad Wink  ali i moj će izrasti
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 15:33
joj meni je prelijepa ova svkrvina stolica
Na vrh
azari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2009 u 02:22
lijep pozdrav svima!
pridruzujem se klubu obozavatelja, imam i ja Opuntiu monacanthu i divna je, nedavno je cak i procvjetala i raste ko luda!
Medjutim, sada je pocela dobivati zutu boju na odredjenim grancicama i smeksala se dosta na tim djelovima. Prvo sam mislila da joj fali sunca pa sam je iznjela vani ali nije nista bolje. Sad je zahvatilo cijeli jedan grmicak koji je toliko omeksao da vise ne moze stati uspravno. Razmisljam da odrezem cijeli taj dio.
Zalijevam je svakih 20 dana, imam je vec godinu i pol i uvijek sam je tako zalijevala po savjetu tete u cvjecari gdje sam je kupila i izgledalo je da joj odgovara... Mozda sam je u zadnje vrijeme malo vise zalijevala od toga, svako dva tjedna ili slicno, pa mozda joj smeta vise vode? ili joj treba jos? prije nego ista napravim volila bi cuti vase savjete! Unaprijed i puno hvala!
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 12:07
Procvjetala mi malena Opuntia salmiana (štapičasta opuntia).


http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 12:24
Jao, kako je lijepa. Prekrasan cvijet.
Koliko traje?
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 12:34
Nemam pojma.
Jučer je bio poluotvoren, a baterija digitalca na punjenju. Bila sam kao na iglama da li ću uopće uspjeti snimiti otvoren cvijet. Danas mu je drugi dan, vidjet ćemo koliko će trajati 
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 16:02
Zaista me očarao ovaj cvijet.
A fotografija umjetnička, bravo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.