Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 19:20
Da li je netko naručivao sadnice iz inozemstva?
Naručila bih nekoliko sadnica iz Njemačke, šalju DHL-om ali me je strah carine.
Ima li tko iskustva?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 19:37
možeš naručit sadnice, ali obavezno traži fitopatološki certifikat, jer bez toga ne možeš uvest živo bilje. to je potvrda da je bilje zdravo a izdaje ju nadležna ustanova (ministarstvo?) od dobavljača. naravno ta se potvrda dodatno plaća i obično je jako skupa. uz bilje mora obavezno biti i račun.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 13:43
Imate za naručivanje sadnica kod nas u Hrvatskoj stranice poduzeća Decora iz Buzeta , sadnice su super zdrave za tu cijenu se dobije puno toga minimalna vrijednost narudžbe je 100 Kn.http://www.decora.hr/ ja sam prezadovoljna njima i njihovim cvijećem
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 21:16
Narucila sam nesto preko Ebaya ali sam se zenula, nisam primjetila da je biljka.Posto nisam neki znalac engleskog jezila ne znam sta da radim.Transport vidim da su stavli 16$ .Mene zabrinjava da li biljka moze stici zdrava i citava.Jako je osjetljiva.BIljka nije skupa koliko transport.Plasim se da necu imati nekih problema sa carinom.Ima te li neka iskustva i savjete. Evo cu vam iskopirati sta su mi napisali.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 21:19
Your invoice for eBay purchases - item # 380069036089, SOLANDRA GUTTATA 'VARIEGATED' RARE GOLDEN CHALICE VINE?
From: eBay Member: cowboyflowerman (checkout@ebay.com)
Sent: Mon 12/15/08 11:06 AM
To: fata49@hotmail.com
eBay sent this message to Fatima Djuheric (fatka.38).
Your registered name is included to show this message originated from eBay.
Learn more.
Here's the invoice for your item, fatka.38!
Dear fatka.38,
Thank you for your purchase. The total for your item below is US $22.95.
Pay%20Now
Click Pay Now to confirm shipping, get total price, and arrange payment through: PayPal; credit card.
Item # Item Title Qty. Price
380069036089 SOLANDRA GUTTATA 'VARIEGATED' RARE GOLDEN CHALICE VINE 1 US $6.95
%20
%20 %20 %20 %20 %20 %20
%20 %20Subtotal: %20 US $6.95 %20
%20
Shipping and handling via Standard Int'l Flat Rate Shipping:
%20 US $16.00 %20
%20 %20 %20 %20 %20
%20 Total: %20 US $22.95 %20
Please email me at flstar@phonl.com if you have any questions.
Thank you again for your purchase.
%20
cowboyflowerman
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 21:22
 
 
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 01:25
Fatka, on ti šalje svoje podatke da mu se javiš. Trebaš kliknuti na ono žuto "pay now" da dobiješ definitivnu cijenu i da platiš preko kartice ili paypala. Onda će ti on poslati biljku. Drugim riječima on je još nije poslao. Kako je to od 15.12. možda je shvatio već da si odustala, ali bi bilo zgodno da nađeš nekog tko zna engleski da mu napiše da je došlo do zabune i da odustaješ. I on bi trebao znati da su tu carine i gnjavaže. Očito nije nabavio fitopatološki certifikat jer bi tek to bilo skupo. A bez njega postoji mogućnost da ti biljku zadrže na carini. 
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 08:51
Ja sam napisala da ne zelim biljkku nego sjeme, a oni kazu da nemaju sjeme a opet mi stalno salju ove poruke.Mozda ce odustati.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2009 u 11:31
fatka ,nama u Bosni je najgore, niko živ nšta ne isporučuje,pitam se samo zašto?Ja sam poručivala nešto iz decore ali moraš imati nekoga u Hrvatskoj da ti na njegovu adresu pošalju, pa onda on tebi da šalje.Komplikovano znam.Ja sam obožavaoc božura i sve bih dala za neku adresu u njemačkoj koja šalje ovamo svoje sadnice. Ako neko nešto zna neka javi .oni tamo imaju super izbor.

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2009 u 13:55
josipa, isttina jer da iz Hrvatske i Srbije ne mozemo nista dobiti to si u pravu.Sadnice se ne isplati narucivati zbog troskova, a i daljina je ko zna u kakvom stanju bi stiglo.Ja sam narucila solandru,misleći da je sjeme, ne znam engleski pa  sam zalutala. Ta biljka kosta 6$   a troskovi me kostaju 16.95$.Pa vidi sada kako je.Odustala sam posto ne znam da li ce biljka stici a vise volim iz sjemena da odgajam biljke.
Na vrh
mali-cvijetak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali-cvijetak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 09:47
Stvarno trebam pomoć u vidu predobre duše koja će naručivati nešto od Thompson&Morgana Embarrassed .

Naime, imam popis od desetak vrećica sjemenja pa bih molila nekog iz Hr tko će sebi nešto naručivati da mu se pridružim u narudžbi. Za pomoć preuzimam poštarinu za narudžbu u kompletnom iznosu i unaprijed se zahvaljujem ako netko želi pomoći. 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 10:22
uu oni su skupi a dodje malo sjemnkica.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 10:24
e ja sam sebi nasla prevodioca tako da sam uspjela sve da sredim.uh sta znaci znanje.
Na vrh
mali-cvijetak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali-cvijetak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 10:26
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

uu oni su skupi a dodje malo sjemnkica.


Ma, znam, ali trebam za poklon jednoj dragoj osobi baš određeno sjeme s njihove stranice tako da mi u ovom trenu ništa nije preskupo. Sve za njen osmjeh Smile !!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:49
mali cvijetak a da ti kažeš što naručuješ pa možda imamo mi tu forumaši na "lageru" pa ti pomognemo da ne trošiš za poštarinu?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 14:48
Brzo mi treba vasa pomoc, hitno je.Kupila sma sjeme i sada mi kupac salje poruku i pita da li da stavi na koverti casrina, .juuuu ako ode na carinu nagrabusila sma. Bice skuplja pita nego tepsija.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 14:52
 
evo vidite sta pise.
Dragi fatka.38,
Da, ja ću prodati sjemena na svoj zemlji kao čeznuti kao te imati označeno s carinskim da li su dopušteni u.
Hvala
Na vrh
mali-cvijetak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali-cvijetak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 17:11
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

mali cvijetak a da ti kažeš što naručuješ pa možda imamo mi tu forumaši na "lageru" pa ti pomognemo da ne trošiš za poštarinu?

Joj tog se nisam ni sjetila!! Embarrassed

Evo popisa s cijenama u funtama. Fakat ne biram koliko košta jer mi je strašno važno da to bude rođendanski poklon.
Ako netko ima samo neka javi način preuzimanja. Hvala ti na pomoći!

NEPETA NERVOSA BLUE MOON  2,19
BRACHYCOME IBERDIFOLIA PURPLE SPLEDAR      1,89   
SILENE LACINIATA JACK FLASH 2,69
CALENDULA OFFICINALIS NANA APRICOTS ORANGES  1,49
HELIANTHUS ANNUS VELVET QUEEN  1,99
HELENIUM PUBERLEUM AUTUMN LOLLIPOP  2,29
PAPAVER ORIENTALE FRUIT PUNCH  1,99
PRIMULA VILAII  2,69
PYRETHRUM TM SUPERB MIXTURE 2,69
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 17:24
Da li baš mora biti sjeme ili mogu i sadnice.
Ako mogu biti sadnice u Decori Buzet imaju razne vrste heleniuma, helianthusa, nepetu, šalju poštom, pogledaj malo njihove stranice
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 17:31
Pomozite mi ljudi, sta da radim, sta da napisem prodavcu kako da mi salje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.