Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 12:52
Nemaš začim žaliti što nisi kupila  bijelu ta je toliko lijepa da nisi ni svijesna , nije sve i u bijelim bojama, pogledaj dobro tu ljepotusmile57
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 16:24
jucer sam kupila roza i crvenu Thumbs%20Up nisu ogromne, ali jako pune cvjetova. S jednom se natezem vec godinama... i prresadjivala ju, i pazila i mazila... i odlazi Unhappy. Ostavit cu je jos ovo ljeto, ako nece sto joj ja mogu!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 06:13
Održati azaleje u stanu s centralnim grijanjem nije lako, ako te to tješi, hamara, lakše je bilo uzgajati ih, kao nekad, u negrijanim prostorima gdje zrak nije suh i gdje se ne smrzava. Osim toga kod presađivanja je važno upotrijebiti specijalni, kiseli supstrat i zalijevati kišnicom.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 18:28

Moja se nekoliko godina motala po teglama, pa spremi je po zimi dok nisam shvatila da bez problema može ostati vani, tako sam izgubila jednu bijelu, jer sam stalno oko nje nešto čačkala. Ovu sam stavila u sjenoviti dio vrta i praktički zaboravila na nju. Niti sam je dohranjivala, ništa posebno na nju ne pazim, i zbilja mi je lijepa. Ako je kod mene prezimila, kod tebe će još lakše, u vrt s njom, e sad ne znam dali može baš na ful sunce, ali za svaki slučaj možeš je u neku poslusjenu.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 18:44
da li je to ista vrsta kao i ova: http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/75.aspx
 
ako je onda ona u primorju može ostati vani cijelu godinu ali u unutrašnjosti ne smije i zbog toga se uzgaja kao lončanica koju zimi unosimo u kuću
 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:22
mojoj definitivno nešto fali, ove zime sam je presadila u malo veću teglu, greška je vjerojatno što nisam stavila kiseliju zemlju...ima dosta cvijeta, al me njeni listići zabrinjavaju: sitni su i nisu tako bujni kao ovi na sliciConfused....budem stavila sliku....
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:26
Ja sam vidjela azaleje pune cvjetova bez listova, ima i toga. Obavezno kisela zemlja imaš za kupiti ( za rododendrone) ili zamlja ispod bora ( preljevena vrelom vodom zbog sterilizacije). Probaj uloviti kišnicu, obična voda sadrži krečnjak koji ne nestaje sa odstajavanjem. Takođe treba uzeti đubrivo za rododendrone i za vrijeme cvatnje đubriti.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:55
baš ti hvala smrcko!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 14:54
Pozdrav, evo sam i ja naletila na dvi prekrasne azaleje, malo je kasno, vec cvatu i to dosta. Molila bih vas za savjet, koliko san shvatila u ovom postu, ne smijem je presadivati dok je u cvatu. Medjutim, u jako malim su posudama, a ja ne znam koliko prostora je njima dosta. Skuzila sam da ih je tesko odrzati, al meni su bas drage, volila bi ih sacuvati uz vasu pomoc, naravno:) Hvala unaprijed na savjetima!! P.s. sve slike gore su preeeekrasne..
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 19:31

a koja je razlika između azaleje i rododendrona?

i da li one mogu sad već vani ili im je ipak pohladno
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:35
Jedna od većih razlika između Azaleja i Rododendrona je njihova veličina. Azaleje su manji grmovi od večine Rododendrona. Druga veća razlika po kojoj razlikujemo Azaleje od Rododendrona u vrijeme cvjetanja je u obliku cvjetova. Azaleje formiraju jednostavan cvijet dok Rododendroni formiraju grupu od nekoliko cvijetova. . Počekaj još malo prije nego izneseš Azaleje van. Ovih dana temperatura pada na – 10 C i to je prehladno za Azaleje. Evo moje Azaleje, sada je u punom cvijetu.

Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 09:23
ma gdje je držiš da je ovako lijepa?
Na vrh
zedok View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zedok Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 12:50
Bok, ekipa!
Opet ja s problemom. Ovog puta - azalea.
Početkom proljeća bila sam ju presadila, jer je zemlja bila stalno mokra. Dosta je listova ispustila nakon cvatnje, a ni cvatnja nije prošla najuspješnije, jer ju, najvjerojatnije, nisam dovoljno zalijevala. Jako je mršava i nikakva. Držim ju na istočnoj strani stana i mislim da ima dovoljno svjetla, a ipak da nije na direktnome suncu.
Činilo se sve oke, ali već ju 2 tjedna nisam zalila jer je zemlja opet non-stop mokra i ne usudim se. S druge strane opet su mi neki listovi počeli padati, osuše se i padnu. Brine me jer pada dio mladih listova, tek izniklih. Zalijevala sam ju i onim prahom protiv plijesni.
Htjela bih su spasiti, a ne znam više šta da radim.
 
molim za savjet i hvala unaprijed Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 17:43
Azalea najbolje raste u dobro dreniranom tlu, sjenoviti položaj, i jakoooo kiselo tlo. PH 4 – 6. Mislim da je kod tebe problem previše vlage i neadekvatna zemlja ( premalo kisela ) Kupi zamlju za rododendrone i azaleje i ponovo ju presadi.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 01:13
Dakle ova može u vrt a kada je presaditi' Već ove godine ( kupili smo je u Pordenone)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 07:34
Miro, ja svoju presadila u veću posudu i već je u vrtu. Noćas sam je zaštitila prozirnom folijom, ali mislim da je ista kao vrsta koju imam i koja je cjelu zimu vani.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:24
Hvala triša na savjetu i informaciji!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 06:04
imam silvestera - japansku azaleju (na etiketi je prva riječ rodonderon pa ovo ostalo - j. a., silvestar), cijelu godinu je vani
i upravo se sprema cvjetati...

pokušala sam ga razmnožiti reznicom ljeti, u jesen... i ništa
sad u proljeće, pretpostavljam da nije vrijeme za to jer cvjeta

ima netko iskutvo sa ožiljavanjem ove biljke ili neki savjet?
Na vrh
maryann2311 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann2311 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 17:16
pozdrav danas sam dobila sjeme litopadne azaleje pa me zanima dali netko zna gdje i kako ga poijati dali prvo u kući ili mogu ogmah vani??
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 11:59
Da li azaleju mogu imati vani dok kiša pada ,da li će joj to škoditi,mislim da ne trune ako joj kisnu listovi,Kupila sam jako kržljave male azaleje na popustu u Konzumu da ih spasim.smile85smile143
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.