Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 14:22
Dokaz da dame koje znaju sa ljudima  Wink pardon, kamelijama , znaju i sa azalejama.
U dvorištu Vatikanskih muzeja naleteh na ovu lepoticu, dokaz da je i priroda umetnik Smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 23:31
Kao lepršava haljinica balerine, tako izgledaju i cvjetići moje azaleje!


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 23:35
Prekrasna je!
          
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 09:01
Inače ne volim roza boju, ali ovo je prelijepo !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 20:09
kupila sam danas jednu crvenu na izdisaju, za 5 kuna..no još ima na njoj nekoliko lijepih cvjetova..vidjeti ću koliko će se uspjet održat
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2013 u 21:34

dobro se drži
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 18:04
Mari, sasvim lijepo izgleda !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 01:05
pozdrav. jel rhododendron i azalea isti cvijet?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 01:27
frenky, rhododendron (Rododendron) spada u porodicu Ericaceae. U hortikulturi rododendroni su često podijeljeni na četiri glavne grupe: trajno zeleni rododendroni, Vireya rododendroni, azaleje i azaleodendrone. Azaleje su mali do srednje veliki grmovi koji pripadaju u botaničku sekciju Azalea unutar roda Rhododendron. Azaleodendroni su hibridi između listopadnih azaleja i trajno zelenih hibrida rododendrona.
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 14:51
Aha, znači ipak nije tako jednostavno ko što sam ja mislio. A ovo sa slike je azaleja ili
 rhododendron?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 15:22
Koliko ja znam, po izgledu ti baš niti pravi stručnjak neće moći to odrediti. I kod azaleja i kod rododendrona ima toliko različitosti da je vrlo teško reći "o komu se radi".

Jedino što sam pročitala da se sa sigurnošću može utvrditi je po cvijetu:
Biljka kod koje su cvijetovi sa 10 prašnika je rododendron, a biljka sa samo pet ili šest prašnika je azaleja.
Ali opet se nezna da li se radi o listopadnoj ili vazdazelenoj vrsti i da li se radi o vrsti koja podnosi kontinentalne zime ili ne.

Ovo je što ja znam, no možda ima netko tko zna više - pa neka nas pouči.
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 15:55
Iskopao sam etiketu ispod grma i sad mi pak nis nije jasno. s prednje strane pise rhododendron hybride red jack a iza pise azalea?  kako sad to?

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 21:58
frenky, možda je taj tvoj azaleodendron.
Zašto ga držiš unutra? On može i do -20°C. Malo je klorotičan. Dodaj mu malo željeza.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 00:31
Moon, kad god gledam po rasadnicima, vidim rododendrone i azaleje ali nisam vidjela azaleodendron. Taj bi mi najviše pasal uz rub šume. Jel onda i na deklaraciji piše azaleodendron?
Inače imam jednu azaleicu koja se bori za život. Mala je, slabo napreduje tak da je nakon tri godine visoka nekih desetak cm, možda zato jer sam je selila. Ali, takva sićušna, cvala je. Sada je pod snijegom i ledom, nadam se da će preživjeti tu težinu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 01:33
anabistrica, nisam nailazila na deklaracije azaleodendron. Uvijek ili jedan ili drugi naziv. I ovaj njgov se uvijek nalazi pod deklaracijama rododendrona (hibrida) meni i izgleda kao rododendron i zbog listova koji su veći i drugačiji nego kod azaleja....

Tvoja je malecka vjerojatno zato što si ju toliko puta seljakala (tko zna koliko je bilo pogodno vrijeme za presađivanje?), a pritom si vjerojatno i korijen biljke oštetila. Kad ih se sadi iz lončanica, onda je puno jednostavnije. Vjerojatno je sad uspjela oformiti korjen, cvjetala je, a sad će vjeroojatno energiju usmjeriti i na ras nadzemnog dijela. U proljeće joj dodaj malo gnojiva u granulama koje otpuštaju tri ili 6 mjeseci i nemaš više ništa s njom posla. Neka raste.
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 20:22
a kako da dodam željeza? nešto sam njuško po guglu, piše da je taj moj red jack rhododendron koji je stvoren u nizozemskoj prije par godina. imam kutiju nekakvog praška koje je gnojivo za rhododendrone, mogu uzet šaku pa posipat po zemlji i zalit kišnicom?
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 15:16
pozdrav svima, imam jednu azaleju vec par godina, kupila sam je za vrijeme cvatnje i bila je divna. o ovoj biljci nisam znala nista i poslije cvatnje sam je izlozila jakom suncu. naravno, sva se sasusila, osim jedne male grancice. osisam je i prebacim na istocni prozor, prezivjela je i pustila mnogo mladih, medjutim, ove godine sam bila u bolnici dva mjeseca, svekrva se brinula o cvijecu i desila se ista situacija, sunce je sprzilo. htjela sam da je bacim, ali primjetim na par grancica male zelene tackice, kao mali pupoljci. sad ne znam sta da radim, dal da je sisam ili samo pustim?.. Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 16:16
strufeta, dobro došla na forum smile75

Napravi isto što si napravila i prošli puta. Nema potrebe da držiš osušene grane, narušavaju izgld biljke, a suhe su i iz njih neće ništa niknuti, Lijepo oreži tko da ujedno i formiraš biljku, smjesti ju na zasjenjeno mjesto, ako ima malo jutarnjeg sunca, to joj neće škoditi, no podnevno i poslijepodnevno joj ne paše. To su inače biljke za sjenu. 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 16:25
Originalno poslano od člana frenky frenky napisao:

a kako da dodam željeza? nešto sam njuško po guglu, piše da je taj moj red jack rhododendron koji je stvoren u nizozemskoj prije par godina. imam kutiju nekakvog praška koje je gnojivo za rhododendrone, mogu uzet šaku pa posipat po zemlji i zalit kišnicom?

Pogledaj da li u sastavu tog gnojiva ima i željeza , ako ima znači da imaš gnojivo s mikroelementima i u principu neće ti trebati dodaci. Obično se te granule trebaju "ukopati" u zemlju, tako je bar pisalo na svakom takvom tipu gnojiva koje sam imala, pa pročitaj uputu i napravi kako piše. Ako se treba dodati u zemlju, a ne na zemlju, napravim tako da odgrnem gornji sloj i stavim odgovarajuću dozu (navedena je na uputama) granula po zemlji i zagrnem. Pognojim malo dalje od središta biljke. Ako mi se ne da skidati gornji sloj zemlje, onda samo uzmem onu alatku za sadnju, probušim zemljunešto dalje od središta biljke, tamo gdje su poprilici krajevi korijena, uspem u ru rupicu određenu dozu gnojiva, zatrpam rupicu zemljom. Zalijem. Ja ima to gnojivo u granulama koje se otpušta 6 mj, tako da prihranim biljku u proljeće i nemam s njom više posla. 
Ako nema unutra željeza ili vidim da je biljka klorotična, kupim posebno željezo (ima ga u vrtnim centrima, poljoapotekama...) obično je u kutijici, sivo crne boje, rastopi se u vodi u određenom postotku - piše na uputama, zalije se biljka.Big smile
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 13:47
moon, mislim da grane nisu suhe, jos su zelene i zilave, lisce se osusilo i opalo, svo..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.