Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
Poruka
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 10:11
Bila je u prodaji kao odcvjetala no svidjela mi se jer ima puno mladih listića pa možda nije uzgojena samo za jednu sezonu. Mnoge sam biljke "sredila" svojom velikom voljom za zalijevanjem pa se nadam da ću se sa njom dobro slagati! 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 15:12

Nova ljubimica po izboru moje djevojčice
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 16:27
Bas je slatka, cer'a ima ukusa!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 18:09
Pokušavala sam je nagovoriti na neku jednobojnu no uzalud. Tako je to kod djece, što šarenije, to bolje. S druge strane ima pravo, ovakva je baš neobična i posebna.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 20:19
Ma, prelijepa je i bujna...!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2014 u 21:13



U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 08:18
Anastazija, e to su te tvoje divne azaleje... nedostajale su mi
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 08:20
ja sam si kupila ovu, već je ustvari više od mjesec dana u vrtu i drži se fenomenalno... jedino ju nisam uslikala friškije LOL




belica,zagreb
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 10:27
Anastazija tvoje azaleje su najljepše na forumu
belice i tvoja je krasna, želim ti da ti bude dugovječna kao Anastazijina
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 22:32
belice, prekrasna je  smile94.
Ova moja sa slike je već bila pri kraju sa cvatnjom, pa poslije jučerašnje tuče na njoj nije ostao niti jedan cvijet  Unhappy.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 22:44
Anastazija, žao mi je što nisi do kraja uživala u cvjetićima... Kakva je tvoja azalea? Kako podnosi i da li uopće podnosi hladno i minuse? Moja u vazi jako brzo raste i ako tako nastavi uskoro neću znati kamo s njom.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 19:09

Ja azalee imam već godinama i posađene su vani i ne zaštićujem ih po zimi.
Imaš nešto o njima na 71. stranici mog vrta (Anastazijin zeleni raj).
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 21:26
Pregledala sam, prekrasne su. Ne znam da li bi preživjele goransku zimu. Nekako još nisam spremna riskirati pa će za početak dobiti samo malo veću vazu...Embarrassed
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 23:30
Anastazija, belica, divne su vam i divne boje smile55
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 10:48
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Pregledala sam, prekrasne su. Ne znam da li bi preživjele goransku zimu. Nekako još nisam spremna riskirati pa će za početak dobiti samo malo veću vazu...Embarrassed


Probaj jednu posaditi van na neko zaštićeno mjesto.
I ja sam na brijegu i za par stupnjeva je hladnije nego u gradu.
Moje azalee od sjevernog vjetra štiti kuća i zadovoljne su.
Kad ju sadiš, nemoj ju zaboraviti posaditi u kiselu zemlju.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2014 u 18:09
Koji je nacin razmnozavanja ove biljcice, i je li moguc uzgoj iz sjemena?
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2015 u 18:25
Da li u nekoga sada cvjeta neka azaleja? Ovu sam kupila kao ocvalu u zimu 2013. i od kraja 11.mjeseca 2014 je pocela da cvjeta. Od proslog proljeca je bila vani, saksiju sa njom sam do pola zatrpala medju ruzama i tu je provela cijelo ljeto a tek kad je formirala pupoljke unijela sam je u kucu i dan danas cvjeta i ima pupoljke u raznim fazama. Ovo je slika sa pocetka cvjetanja, sada ima vise cvjetova. Prepoznaje li neko koja je ovo vrsta? Na netu sam citala i ima ih stvarno puno i cvjetaju u razlicita doba godine

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/azaleja_/76512.aspx -
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2015 u 20:09
Moja bijela cvjeta stalno, biti će u ožujku godina dana od kada je kod mene. Uopće ne znam da li je to normalno za biljku, u kući mi je na istočnom prozoru a kako većinom gori centralno, nije joj hladno i ima puno listova te konstantno izbacuje nove. Cvjetovi nisu obilni ali i ne mogu biti kada se stalno pojavljuju.
Primjetila sam da npr. Anastazijine koje su vani gube lišće. Možda bi i moja da nije u kući ili je neka druga vrsta, ne znam niti ja.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 23:46
Ova moja cvjeta od 11.mjeseca i stalno ima nove pupoljke, mada bih ja vise voljela da cvjeta samo u jednom periodu u godini jer bi tada bila puno bogatija nego da cvjeta malo po malo cijelu godinu. Nisam ovdje po vrtnim centrima vidjala bijele, u glavnom im dolaze ove roze i uvijek negdje u jesen. Da li ti svoju prihranjujes kupovnim tekucim gnojivom za rododendrone ili...?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 00:11
Prihranjujem je običnim tekućim gnojivom za cvjetajuće biljke. Iskreno,nisam kupovala specijalno jer mi je šarena propala pa nisam očekivala da će mi bijela preživjeti (kasnije mi je procvjetala sa roza crticama). Na proljeće je moram presaditi u adekvatnu zemlju pa onda možda nabavim i prikladnije gnojivo.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.