Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 01:36
Moje su sve otišle u nepovrat.. Nešto ne radim dobro sa njima i neću ih više kupovati...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 14:05
Silvestra, samo pazi da sad imaju dovoljno vlage, što u zemlji, što u zraku. Jer znaju odbaciti pupoljke.
Moja je vani usađena i ne đubrim je. Inače ima posebno đubrivo za azaleje, rododendrone, kamelije. Ima i kristalon za njih, čini mi se da je plavi.

I moja ima pupoljke.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 14:06
I kod mene ih je više propalo,morska klima im ne paše ,nema tu tvoje krivice.Jedine koje sam vidio donekle u redu su one koje su uvjek u hladu,malo veći pitar,uvijek vlažna zemlja,ali ne premokra.Hlad mora biti što svjetliji,jer one ipak traže sunca,a kod nas na suncu su gotove.Ja ih odavno ne kupujem,trebalo bi i zabraniti da se prodaju na moru,to je živi pokolj azaleja svake godine.I rododendrona,borovnica i sličnih biljaka.Cry
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 18:31
Ja sam kupila u Konzumu za smješnu cjenu tri male žgoljave polusuhe azaleje koje su imale u predhodnoj cvatnji bjele cvjetove sve posađene u malu teglu.Ja sam uzela običnu šumsku zemlju i posadila ih svaku posebno i stavila na sjevernu stranu kuće u hlad,samo popodne imaju mrvicu sunca i ispod njih sam stavila velike podmetače za vodu...nalijala kišnicu u te podmetače i zaboravila na njih...stalno su bile u vodi i eto sad imaju pupove...
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 14:51
Silvestra, očito im tu paše. Samo ih tretiraj kao što si do sada.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 16:36
Semira ,hvala Ti na savjetu,jedino me još zanima ako im stavim malo ovog kristalona  koji je za ostale biljke,ne baš posebno za azaleje...da li bi im kaj bilo.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 22:38
Ma ništa im neće biti.

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 13:19
Semira,hvala Ti onda ću ih malko dohraniti kristalonom.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 11:58
Pozdrav, evo i ja nisam odolila opet kupiti jednu, ma bila je na akciji za 5 kn a uopce nije u losem stanju, ima dosta lišća, pupova i cvjetova. Stavila sam ju u ukrasnu teglu na kamenčiće koji su do pola u vodi kako bi imala vlagu.
Nadam se da ce uspjeti u dnevnoj na stalazi bez direktne svjetlosti kad se upali grijanje i u stanu bude oko 26.
Pinus, svaka čast na tvom prekrasnom primjerku, tvoje svo cvijece je spremno za izložbu   
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 11:49
keeka...26...hm...ona voli prostor di je prohladno...mislim da joj to neče odgovarati...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 11:51
Moje azaleje su na istočnom prozoru vani...počele su cvasti...kud sad sa njima i do kada ih mogu držati vani jel one ne vole toplu sobu kao ni ciklame,jaglaci i slične biljke.EVO I SLIKICE SA PRVIM CVJETIĆEM...
                   
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:49
Silvestra bravo za uspjeh s azalejomsmile64
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 22:35
Hvala Ti Mari...smile80
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 11:53
evo moje nove, sva se rascvala


ovdje se dobro vidi boja, kako je šatirana


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 19:06
prekrasna ti jeThumbs%20Up , ja sam od njih odustala nakon par propalihsmile85
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 21:06
Nisam do sada naišla na ovu temu...Nisam znala da postoje indijske azaleje, baš ću malo proguglati...Imam ih 6 komada i uvijek su mi vani uz moje kamelije. Dvije cvjetaju već duže vrijeme, ostale još ne. Ove koje cvjetaju imam već dvije godine i platila sam ih 5kn, baš se isplatiloWinkWink..
Nikad ih ne unosim u kuću i uvijek su na istom mjestu, a to je sjeverna strana bez direktnog sunca.Moram potražiti slike.....
sutra je novi dan
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 21:10
Moje azaleje u vrtu,cvatu,
slikati ću,ali neznam da li su indijske?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 21:29
Evo pronašla sam slike mojih azaleja...
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 16:56
Jedna od moje tri azaleje držala se kilavo i jednostavno SAM JE RISKIRALA I POSADILA U VRT...DA VIDIM HOĆE LI PREŽIVITI...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 23:34
jagoda tvoje su vani ali u posudama pretpostavljam, a ovo je vrsta sa malo krupnojim listovima, izgleda da te bolje uspijevaju nego one sa sitnim listićima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.