Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:54
eo situacija je ovakva,bila sam u par cvječara ipitala za određenu sortu po imenu satsuki azalea ali su me svi blijedo gledali kao da tražim biljku mesožderku uopće nisu imli pojma što je azalea a kamoli satsuki....btw MOON hvala ti na pomoćiWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 23:30
Originalno poslano od člana Amaryllis Amaryllis napisao:

eo situacija je ovakva,bila sam u par cvječara ipitala za određenu sortu po imenu satsuki azalea ali su me svi blijedo gledali kao da tražim biljku mesožderku uopće nisu imli pojma što je azalea a kamoli satsuki....btw MOON hvala ti na pomoći


Poznato je da naši prodavači često malo znaju o onome što prodaju...

Dijelom možda i nisu krivi u ovom slučaju jer su već duže vrijeme azaleje svrstane kao podrod rododendrona. Satsuki Azalee su Rhododendron indicum.

Treba napomenuti da sve azaleje i razni hibridni kultivari mogu biti listopadni, zimzeleni i poluzimzeleni te da nisu svi za sadnju na otvoreno (kao što je netko na ovoj temi napisao). Mnoge vrste ne podnose kontinentalne zime i zato se uzgajaju kao lončanice.


Problem je što se u pravilu u trgovinama pojavljuju bez punog "imena i prezimena" pa se u biti nezna o kojem se kultivaru radi. U vrtnim centrima se također pod "vanjske" prodaju i neke vrste koje podnose svega do -10 ili do -15 st. C pa su problematične za uzgoj na kontinentu (iako će svaki trgovac reći da podnose naše kontinentalne zime).

Ja imam jednu bezimenu vanjsku azaleju jedno šest godina i pokazala se izdržljivom i na uvjete koji joj nisu baš idealni. Svake godine me obraduje bujnom cvatnjom.


Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 12:26
pa o tome vam ja pričam nemaju pojma što tražim,što se tiče samih osobina te biljke imam sve i gotovo sve znam te imam zapisano umojoj kučnoj vrtlarici,i koliko god se trudila nemrem nabaviti azaleu koju tražim,na par mjesta sam našla da se prodaje sjeme listopadne azalee ali opće poznato je da je tu biljčicu vrlo teško uzgojiti iz sjemena.Najbolji način je putem reznica...a glavno pitanje je gdje da nabavim tu reznicu?!?
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 16:47
Amarilis,imas ovde na forumu Bonsai Azale ako samo mozes otvoriti link.Big%20smile
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 17:07
Razmnožavanje reznicama je, po meni, samo za uzgajivače tj. za one koji imaju ogromne biljke "majke" koje im služe samo za razmnožavanje.
S obzirom kako Rhododendroni/Azalee sporo rastu greška je uzimati reznice s malih biljaka. Tako se može biljka potpuno uništiti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 17:27
pa to se podrazumijeva da nećemo rezat mladu biljčicu....sve u svemu bilo bi lijepo kad bi našla nekoga u blizini tko ima stariju pa da maznem jedna maaaalu reznicu kad za to bude vrijeme..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 19:36

Ovu azaleu sam kupila na sniženju u jadnom stanju, posadila sam ju u vrt, jako orezala da dobije neku formu, ljetos je lijepo napredovala, zametnula pupove, sad za vrijeme ovog zadnjeg snijega kompletno je bilapod njim. Zanima me da li će procvjetati jer uopće ne znam koje je boje.

Današnja slika Indijska azalea (Rhododendron simsii)
 
 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:54
Moon i ja sam nabavio prije dvje godine dvje boje jedna ovako cvjeta a druga se tek počela otvarati
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:57
moja još ne pokazuje nikakve naznake otvaranja pupova, no sad kad sunce zagrije, bit će cvjetića. Danas sam ju "nahranila" i sad sam mirna tri mjeseca s prihranom.
Tvoja je jako lijepa. Ma volim te nezahtjevne grmiće, a tako lijepe i u cvatu i bez cvata
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 08:53
Moon,ni moja ne pokazuje,nikakav interes da se okiti cvijetićima,ali kako si rekla i tako je lijepa

Sve ostale rascvijetane azalee su prave male plesne balerine!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 23:00

Moon možda zato što je još vani moja stoji u sobi,a ovako je procvjetala ova druga

Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 11:36
kupila sa ove godine azaleju, i držim ju u kući, za sada...i lijepo se drži..samo sad ne znam da li da ju iznesem van kad zatopli, i kako da ju u ljetu njegujem...ne znam da li bi preživjela zimu vani jer su minusi poprilični kod mene...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 23:31
Nakon što sam joj obečala "crveni karton"ako ne procvateTongue evo je. Malo je sva nikakva, cvjetovi su zgužvani...ali shvatila me ozbiljnoThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 23:48
Cvjetići su se počeli otvarati - Indijska azalea (Rhododendron simsii)





Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 08:08
Draga Moon,prekrasno [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" /> .Moja azalea ima nove listiće,a pupovi se nećkaju.
Bebolina,draga,morati ću joj i ja nešto pokazati.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:54




Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 14:27
moon smile128
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 02:15
Vidim da ima dosta rascvjetalih azaleja. Sad je njihovo vrijeme..Kod mene uvijek kamelije i azaleje cvijetaju u isto vrijeme. Imam ih desetak. Sve su kupljene na akcijama za sitne novce. Uvijek ih držim vani uz kamelije i očito im tako odgovara. Dvije su skroz rascvjetane, dok su ostale u pupovima...Evo nekoliko slika..







sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 23:27
Jagoda, krasne su.

Danas lijepo izgleda
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 23:30
Prekrasno!
       
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.