Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Što je kadifici?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Što je kadifici?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Što je kadifici?
    Objavljeno: 28 Lipanj 2019 u 18:20
Poštovani,

već drugu godinu za redom imam isti problem sa kadificama koje jako volim kao cvijeće. Kad su ovako visoke temperature zalijevam ih obilno svaki dan (možda im je to previše?).

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/kadifice/91784.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/kadifice_2/91785.aspx -

Svaka dva tjedna dobivaju prihranu (ne očekujem da razumijete njemački ali gnojivo je tekuće iz lidla i općenito za kućne biljke):
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/gnojivo_za_biljke/91786.aspx -

Hvala,
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2019 u 21:18
Zaboravio sam reć da svake godine imam u zemlji mušice nekakve i onda pošpricam to sa ovim i zapravo kad bolje razmislim to bi mogao biti razlog:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/insekt_sprej/91787.aspx -

Ako je ovaj sprej razlog kako se onda riješit crnih mušica?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2019 u 10:24
Nijedna biljka ne voli previše zaljevanja. Evo ja sam sredila hortenziju misleći da treba plivat u vodi. Sad je isušujem.
Pusti nek se zemlja osuši i tek malo zalij provjeravajući prstom zemju.

Drugo vidi da nemaš crvenog pauka. On ti živi u balkonskim pukotimama i kad se naseli teško ga se eliminirati. Ja sam imala isti problem svake godine, na kraju sam morala imati biljke koje on ne napada.

Mislim da crveni pauk  treba posebne insekticide, ako je on. Jednino da uzmeš crnu vreću i posprejaš neki u spreju insekticid. I tako pustiš u hladu par sati ili preko noći kad je hladnije. Valjda dišu ti insekti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2019 u 10:24
I probaj skinuti sve što je oboljelo sa biljke i ošišat te dijelove.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2019 u 16:03
Meni na tim slikama zemlja nekako izgleda previse mokra
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2019 u 20:40
moje mišljenje je da ne treba toliko gnojiva.one su zbilja nezahtjevne biljke.ja ih posadim u vrt u običnu zemlju i ne dodajem nikakvo gnojivo.svake godine su prekrasne i zdrave.to gnojivo je za kućne biljke.kad već gnojite onda mora biti više fosfora i kalija,a manje dušika.dušik je za rast,a fosfor za bolje cvjetanje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2019 u 07:59
Svima hvala na odgovorima, moram priznat da je obilno zalijem svaki dan jer su temperature veoma visoke, Mislim da se neće oporaviti ali probat ću još tjedan dana, i vidjeti što će biti sa biljkom. Ako se ne povrati barem malo vidjet ću dali ima u vrtnom centru za kupiti nove sadnice.

Ugodan dan!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2019 u 11:33
Ma tako je najbolje, ja se ne brinem kad nešto ugine. Ima uvijek kupiti nešto novo.

Ja sam moju hortenziju izvukla iz posude, mislila sam da je prezaljevena kad ono korjen suh. Malo sam osvježila korjen reducirala i dodala nove zemlje, i dobro natopila i oporavila sam ju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.