Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe humilis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe humilis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aloe humilis
    Objavljeno: 12 Lipanj 2020 u 20:01
Evo ja cu ovdje otvorit temu posto nema o toj biljci, a ja je posjedujem, i bas mi je postala zabavna!

Aloa humilis ili spider aloe je biljka niskog rasta, koja ima velik cvijet u odnosu na velicinu biljke. Lisce joj je blijedo plavo-zelene boje, koje ide uzlazno u spic, a lisce joj je pokriveno bijelim sitnim bodljicama.

Cvjetovi su joj narancasto-zuti, a nalaze se na vrhu stapke duge oko 20 - 35 cm. Cvjeta od kasne zime, pa do ranog proljeca, a nekada i kasnije. Laka je za uzgoj, zahtjeva vrlo malo njege. Moze se uzgajati u velikim posudama.

Najbolje ju je saditi u ilovasto pjescana tla, treba joj propusna zemlja s dobrom drenazom, kako se voda ne bi zadrzavala. U ljetnim mjesecima ju treba zalijevati jednom tjedno, dok u zimskim mjesecima zalijevanje treba smanjiti na jednom mjesecno, moze izdrzati dugo susno razdoblje. Previse vode, slaba drenaza ili premalo sunca moze dovesti do napada stetnika i razvoja bolesti na biljci. Saditi je na sunce ili u laganu hladovinu.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2020 u 20:24
Jako zanimljiva biljka...smile64..Nisam još vidjela .....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2020 u 19:55
Molio bi ako netko moze dati savjet.
Naime, navedeni cvjet kada sam kupio imao je cvjetnu stapku, ja sam ga zalio doslovno sa zlicom vode i cvijet se posusio prije nego se uspio otvorit. Nakon toga zbog straha da ga ne unistim totalno nisam ga zaljevao cijelu zimu. Zalio sam sad nedavno i biljka je icigledno zivnula, dobila ljepu boju u listove i sve je nakako nabujalo. Sad gledam, supstrat je opet suh tako da kad primim vrh listova, sve mi ostane u ruci, a tegla ispadne, pa sad neznam dal da zalijem ili jos ne. Bojim se da ga ne utopim jer sa kaktusima i sukulentima mi nikako neide.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2020 u 22:10
normalno da moras zalijevati ako je suh supstrat, jer je biljka u fazi rasta. Cvijet tesko da je otpao od zlice vode. Vjerojatno je promjenom uvjeta doslo do odbacivanja cvijeta. Imam dosta sukulenata;  zimi, u cijelom periodu od unosenja u kucu, neke jednom zalijem, neke nikako jer su u fazi mirovanja, a ljeti, kad su velike vrucine jednom, dvaput tjedno. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2020 u 22:27
Uhh... Hvala ti
Sad mi je lakse. Htio bi bas malo po lovit ritam sa tom vrstom biljaka jer su mi neke bas fora, a sve mi propadne pa ni nemam volje kupovat da ih ne mucim.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2020 u 06:35
Originalno poslano od člana Aco Aco napisao:

Uhh... Hvala ti
Sad mi je lakse. Htio bi bas malo po lovit ritam sa tom vrstom biljaka jer su mi neke bas fora, a sve mi propadne pa ni nemam volje kupovat da ih ne mucim.


Nisa ti  je sve dobro rekla , ja bih samo dodala da bi bilo dobro da joj promjenis kupovni supstrat, sukulentne biljke trebaju propusan supstrat, pomijesas zemlju i dodas mljevene ciglice, krupnijeg pijeska, perlita, kamenčića...pomice, što ti je već dostupno. Kod njih je najbitnije da ne stoje "u vodi", namočeni duže vrijeme, nego da voda prođe kroz supstrat, inače dolazi do truljenja.


Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2020 u 08:48
Budem promjenio. Mozda bi bilo dobro da i odvojim odma koji, neznam koliko se vidi, na prvoj slici je bas moj, da ima onako manje sa strane koji bi se mogli zasebno stavit u svoju teglu.
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2020 u 06:52
Ako misliš da su dovoljno veliki, odvoji ih, ali obavezno ih ostavi par dana da im se rez zasuši, pripazi i matičnu biljku - da joj se ne smoči mjesto s kojeg si skinuo mlade biljke.


Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2020 u 07:39
Jel mogu stavit vocarski vosak na te rane?
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2020 u 20:18
Evo ovako to izgleda sada:
S obzirom na obzir, da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir na dolazi u obzir.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2020 u 08:17
ne, vosak nije potreban, treba samo pustiti da rana zaraste, tj. da se napravi kožica, da ne može ući vlaga ili trulež u biljku

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.