Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 37383940>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 21:08
Danas je bilo na redu sađenje jagoda, posadila sam svaku u svoju posudicu jer one idu u vikendicu. Jučer sam kupila još dvije terakota tegle po 9 kn - te su mi dosta velike, a lijepe su i zbilja jeftine, pa sam odmah iskoristila da ih napunim. u jednu sam stavila ricinus - kom 1, a sada vidim da svi izviruju, pa će biti i za vikendicu.
U drugu sam teglu stavila neku trajnicu koju sam još u jesen dobila od Andree, no ne zna što je to točno. Malo sam rasporedila biljke, koje su ocvale u pozadinu, na mirovanje, a napred stavila one koje će tek početi.
Iznijela sam van sve kaktuse,  za sada na balkon, da se malo prilagode vanjskim uvjetima.
Malo sam pošišala travu na stazici, jer je već velika.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 22:46
Izgleda da si se i danas opet naradilaSmile sigurno se osjećaš super zadovoljno kad si toliko toga uspjela napravitiClap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 23:12
Sretna sam što cjeli dan, ili gotovo cjeli mogu provesti u svom dvorištu, pa je i danas bilo tako.
Nikako da uspijem sve kaktuse i sukulente smjestiti kako treba - nisam zadovoljna, pa je mm izmislio dvije uske police, koje idu na zid kako bi ih lakše rasporedila.
Presadila sam sve jaglace u jednu skupnu posudu. Kameliji našla mjesto u hladu, jer "ona je biljka sjene"- naučila me Jagoda.
Posijala sam lila slak i šareni slak.
Iskopala zemlje u predjelu gdje je lovor višnja i prosijala dvije kante, odlična je za mješanje s kupovnom.
Otišla u vrtni centar po jednu dugačku žardinjeru, a vratila se doma sa bijelim hibiskusom, jednim kaktusom i dvije maćuhice - ne mogu si pomoć!
 
Skoro je doma došla i bijela kamelija, ali sam ustanovila da je jeftinije čekat rođendan u maju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 23:37
I ti ćeš Triška uskoro učiti saksije levitaciji, kao i jaLOLLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 08:58
kako je divno sto ti TM pomaze
a to sto kuci ne mozes se vratiti praznih ruku shvatam,jer i ja nisam drugacija
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:10
Evo me opet u dnevniku, pa evo i kratkog opisa proteklih nekoliko dana.
Dobila sam od korijenka jednu preslatku agavicu, koju sam posadila u subotu po noći, kao i mahoniju, isto i plavi, ustvari ljubičasti Hoyin jastučac.
Cvjetni stup obogaćen još nekim zvončićima i potočnicama izgleda zamamno.
Dva dana se nije ništa radilo, a danas sam prosijala nešto zemlje, očistila ocvale tulipane, narcise, zumbule, te sve druge lukovice i stavila ih na jedno mjesto koje baš nije vidljivo neka miruju. Presadila suhe ruže, nešto turskih karanfila, dva gomolja dalia, koje su se negdje sakrile.
Ruže pošpricala jer imaju "male zelene" i navečer sve zalila, jer je suho, kao usred ljeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 10:09
Neko vrijeme se zabavljam u Trišinom dvorištu, vikendici i u vrtu, pa niti ne pišem što se događa. No kako bi poslije mogla crpiti neke informacije o svojim radovima, red je da malo vremena posvetim i dnevniku.
Dakle moja stalna meta je rasadnik u Viškovu, kojeg redovno posjećujem radi najpovoljnije cijene zemlje i terakota tekli, koje su jeftine,a  super.
Dakle kupila sam opet 5 tegli po 9,00 kuna i sve sam već napunila.
Vidim sva su sjemenja napredna, pa tako niknule
 
bijele dature, ljubičaste još čekam
suhe-slamnate ruže
ukrasni slak raznih boja
kadifice
cosmosi
cinije
noćne frajle
pupavica
crno
carsko oko
lepi dečki
cleome
i još puno toga, ali ne znam čega. Čekat ćemo da naraste veliko, iako bi sad već nešto trebalo razrijediti.
Ruže su počele cvjetati, a velika žuta i crvena penjačica imaju stotine pupoljaka i cvjetova.
Od bake bee kupljene biljke trajnice, slike su u mom dvorištu.
U dekolri Buet kupljene biljke -slike ću staviti danas u dvorište, a nešto u kaktuse i sukulente, jer ima i toga.
Jučer sam posadila hostu, ali danas zbog preobilne kiše vidim da joj ne valja mjesto, čim prestane padat, moram je presaditi.
Danas se sigurno neće ništa raditi, pa ću staviti nešto slika u svoje teme.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 19:59
Zujalica, baš si prava zujalica, samo prozujiš korz stotinu mjesta, tko bi te ulovio...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 20:33
Ajme meni Triša ti imaš rasadnik i mislim da bi mogla na Viškovu dogovoriti trampu koliko si toga posijala LOL. Dobro veli Franjica, ti penzićka samo prozujiš, a onda mi radni narod dobijemo komplekse, jer u odnosu na  tebe ispada da ništ ne radimo Embarrassed...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:26
Franjice, kad ćeš ti prozujati malo mojom vikendicom, a i kat.rea bi mogla doći vidjeti svoje tayberie kako napreduju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:33
Danas sam ustanovila da više ne smijem kupovati cvijeće, jer nemam mjesta ni za iglu, a imam još posijanih cvjećki koš i još.
Danas sam bila opet u vrtnom centru i kupila nekoliko malo većih tegli, pa ću ih nekamo smjestiti, makar pred vrata, ili oko ambulante, pa valjda ih neće nitko popalit.
 Posadila sam koraljne zvončike bake bee u vaze boje antracit i baš su mi predivne. Pokosila sam malo travu, opljevila oko kosmosa, noćnih frajli i cinija, te oko rudbekija. Dohranila kaktuse, presadila male dature.
Sutra bi presadila lavande, neke oleandre, a moram male klijance svakojakog cvijeća staviti u neke lončanice da imaju više mjesta.
Sutra ću o tome više.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 21:56
Triša curice, ti si na turbo pogon zadnjih dana! Bit će svega lijepog za vidjeti u tvom dnevniku!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:00
E da mi je vidjeti to da više nebuš nikaj novog od cvijeća kupila smile156
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:04
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

E da mi je vidjeti to da više nebuš nikaj novog od cvijeća kupila smile156
nemora kupovati..bude dobilaLOLLOLLOL
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:29
Joj neeeeee - nema više mjesta, ali imam ja vikendicu u kojoj još ima puno mjesta he-he.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:09
Ti si meni živa provala. Prvo piše da nema mjesta , pa je posadila ovo pa ono, a na vikendicu će sada da sadi. Kad to posadiš ustupam ti moj teren, pa sadi do mile volje smile161
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 08:16
Baš si me nasmijala, tako i sama mislim. Doći ćeš na kavu k meni da vidiš koja je tu gužva, a svaki put kad  negdje vidim cvijet, moram okrenut glavu, jer bi ga najrađe uzela doma.
No viseće police su zakon, pa ćemo napraviti još koju.
 
Ustvari volim tako divlji vrt, natrpan svim i svačim, šarenilo boja i oblika, inače ne volim ni doma simetriju, kod mene je sve van nekih normi, valjda zato što sam i sama takva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 10:54
Znala sam! Kupit ćeš ti još toga!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 11:15
A tek kad se vrati od Nihe.............. Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 13:48
mogu misliti kad se vrati od nihe pa ponijeće ona tamo sigurno dosta da bi napravila mjesta za nihine biljke,snaći će se te male ručice vrijedne
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 37383940>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.