Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 40>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 19:20
Da, smješno je to, kad odem u vikendicu kraj Josipdola, moraš kamen tražit sa svijećom, a ovdje cjele godine vodim borbu s njim. Evo danas sam opet prosijavala zemlju, pa sam malo dodala biljkama i posadila sam dvije hortenzije, koje mi je dala sestra. Tek danas smo iz vrta sasjekli dva bora od N.godine i odnijeli ih u smeće. Ne znam tko je rekao, ali meni se dopalo:
"Vrijeme tako brzo prolazi kad se čovjek zabavlja"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:30
Danas sam nastavila s prosijavanjem zemlje i odnošenjem viška kamenja.MM odvezo 5 kariola, pa s prikolicom na odlagalište kamenja.
MM bio isto vrijedan, napravio mi je police za dodatno cvijeće u hodniku, ali zaljepljene su , pa se suše u podrumu, sutra montaža i slikanje.
Dalje, danas sam posadila 10 oraha, po dva u svaku teglu, dosta je velika  i sada ćemo čekati.
Vani smo bili do škura, jer je bilo predivno. Sutra nastavak, valjda neće kiša.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:07
Nije baš lijepo vrijeme, pa smo MM i ja čistili podrum, da napravimo mjesta za  moje klijalište.
MM mi je napravio polici i namontirao ih u hodnik, jedino mjesto u stanu od 30 kvadrata, koje je potpuno ostakljeno , pa tu imam manje više sve cvijeće u stanu.
 
 
 
Police su drvene i prelakirane, jedna je kupljena gotova ova dupla, a ostale je napravio MM. Malo imamo prostora, ali se trudimo urediti ga.
Ustvari sasvim nam je dosta mjesta, a manje za čišćenje , pa mogu više vremena biti u dvorištu i vani.
 
 
                          
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 21:57
Triša gdje si kupila biljku kave.Ja sam dobila sjeme kave za posaditi od mog frizer ali mi još nije niklo?Bojim se da ću morati negdje kupiti tu biljčicu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 19:41
Danas nije bilo vrijeme za nešto raditi u vrtu, ali sam ipak u kućui nešto sitno radila, pa sam  kćeri, koje nema doma cjeli tjedan iščupala jednu grančicu voštanog cvijeta s korjenom i posadila ga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 18:16
Pa mislim da moj dvnenik zaslužuje moju 500-tu poruku.
Danas posijane noćne frajle, osteospermum i neko sjeme, koje nemam pojma što je. Vidjeti ćemo što će se događati. Uglavnom to sam sve stavila u topli i jako svjetli hodnik, jer ono što sam posijala prije 15, a stavila u podrum, te po suncu iznosim van, nije niklo i čini mi se i neće. Inače trajno skupljam kamenje i nosim ga na odlagališta. Danas MM odnio 5 kanti od jupola. Vratio prazne, te me sutra čeka novo punjenje.smile159
Napravila sam okrugli vrtić od kamenja, koga imam puno, pa biram one najveće, te ću ga napuniti zemljom. Mislim da ću u njega staviti noćne frajle ako niknu ?!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 20:25

Dobiti ćeš biljčice kad izrastu.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 20:28
Danas sam nastavila s odvozom kamenja, ajme koliko ga ima, ali sam radi la i  kameni okrugli vrtić, koji je rezerviran za noćne frajle, ako izniknu naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 08:15
Triša ti si me totalno sludila i ja sam se prekjučer raspametila kada sam vidjela u Kauflandu vrećice sa cvijećem.Naravno da sam toga nakupovala kao da se spremam sijati plantažu i veselim se ovom vikendu za koji su rekli da će biti stabilan tako da se MM i ja bacamo u vrt.Potaknuta ovim forumom krećem u preuređenje jednog dijela vrta koji će biti samo cvijećnjak.Bit će ludo,unaprijed se veselim.Stoga već dva dana perem i čistim po kuće samo da mi vikend bude slobodan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 17:51
Već sam bila u panici, da neće izniknut, ali danas vidim - dalije iznikle i prkos iznikao.
Slikat ću sutra, jer sam do sada bila vani u dvorištu, a sada je već mrak.
Opet prosijavala zemlju, MM nosio kamenje i toliko ima posla oko tog kamenja da nećemo do ljeta završiti. Vrt ionako još osjeća posljedice gradnje kuće, koja usput rečeno još uvijek nije dovršena, ali sam dovršila vrtić i sad ga moram napuniti zemljom.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 22:34
Gdje si zasijala dalije i prkos,tu vani u vrtu ili negdje unutra?Daj reci mi molim te  jer ja sutra krećem u akciju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 22:37
Dalije i prkos sam zasijala u plastične kontejneriće (one od voća, ili gljiva iz dućana) probušila nekoliko rupica . Sad su mi vani, a kad je bilo hladnije nosim ih u kuću u hodnik, koji je dobro osvjetljen.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 17:52
Danas smo nastavili s odvozom kamenja (pirmidu bi mogli izgraditi koliko ga ima. Onda pauza, pa s prijateljicama na kavu(subotnja tradicija već 35 godina). Poslije ručka šetali gradom i malo fotkali, jer je bio predivan dan.
Popodne od 16 sati nastavak u vrtu, čišćenje, presađivanje nekih azaleja, prosijavanje zemlje za novi vrtić, orezivanja bršljana i lovor višnje.
U 17, 30 škuro MM zove skuhao jesmile142
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:23
I danas si uspjela u vrtu bitismile141
Mogu ti nešto predložiti?
Ovo di si kamenje složila,to misliš samo zemlju navoziti u sredinu?
Malo je više posla no kasnije je puno lakše.Makni to kamenje i dobro ili očisti od trave i korova ili stavi neki najlon,foliju pa na to kamenje. Kad u proljeće počne trava rasti biti će ti jako teško čupati.U stvari nikad ni nećeš moći iščupati travu nego samo gornji sloj.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:39
Bravo Shasha prije sam to tako radila, ali sad je bilo micanje kamenja, pa sam požurila, ali nije mi problem to ispraviti, jer ionako neću sada saditi ništa. Hvala ti, poslušati ću savjet svakako. Zato volim ove naše dnevnike, uvijek saznam nešto korisno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:41
I ja sam tako prije sadila i onda je bilo zlo preko ljeta.Trava je rasla između kamenja i svakakav korov,ma užas za čistiti.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 20:56
Zaista su ovi dnevnici korisni.Evo i ja želim kopirati Trišu i napraviti čak jedno dva takva  okrugla vrtića i eto dobrog savjeta!!Super. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 18:47
Poslušala savjeti danas se naradila oko mog okruglog vrtića, stavila najlon, sad nasipavam zemlju, a podjeliti ću ga na tri djela onako kao znak od mercedesa, da mi stanu tre vrst cvjeća: Svakako u jedan ide noćurak,   u drugi možda stavim dalije, a u treći dio nešto nisko- vidjeti ću još što će mi izniknuti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 19:08
Zadnji zapis je bio 10.2. ali ja stalno nešto čačkam. Eto kamenja hrpa se smanjuje, zemlje je prosijane sve više, pa se kameni vrtić pomalo puni.
Presadila sa m i jedan sekulent mislim da ga zovu "kameni cvjet" i neke  osteosmermume od lani.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 18:08
Danas se nastavilo prosijavanje zemlje, a kupila sam jednu novu ružu penjačicu "colectia classica" - piše na kutiji , pa joj je valjda to ime i jedan clematis plavi - to ću posaditi sutra.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.