Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 40>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 18:25
Manje više cjeli dan bila sam u dvorištu, pa sam presadila Clematis u jednu veliku dugačku vazu, ako se razljutim i kupim još jednog, da se mogu međusobno ispreplitati.
Osim toga postavila sam mrežu za zaštitu od sunca na balkonska, koja su ujedno i ulazna vrata u stan, jer mi sve biljke po zimi pate od prejakog sunca, pa sam to morala nekako riješiti. Evo kako
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 17:33
Hvala vam cure, još uvijek se borim s kamenjem i odvozom. Mislim da imam bar još jedan kubik, ali neka to je rekreacija. E danas dam našla malu sadnicu oleandra, pa onda još jedu (susdjeda ga ima u vrtu, pa pretpostavljam da je taj) E da vidiš čuda u toj gomili kamenja, koja je ispod mendula isklijale i dvije mendule, koje sam također posadila. Prosijavenje zemlje je ful dosadno, pa o tome ništa, ali s radovima nastavljam.
Sad čekam da MM i zet  odvezu s prikolicom to kamenje na odlagalište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 20:55
Danas me zet razveselio i odvezo dvije prikolice kamenja, sad me čeka novi posato - vratio je vreće i kante i sada jedva čekam da opet počne otkopavanje, prosijavanje i odvoz-
Danas sam samo spremila sve biljke u kantama u podrum, a clematis zamotala u neke katrtone, jer najvaljuju za sutre niske temperature, pa se bojim da nebi smrznuo. Neveni i osteospermum i kaktusi su ostali vani, a i pelargonije - valjda će preživjeti - ne mogu cijeli vrt spremiti iako je malen.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 21:58
 
Jako lijepe ideje.  Clap
Jesam li dobro shvatila da je kamenje koje se nalazi u akvariju  na vrhu, s plaže?Confused Čime si ga uglačala da tako sjaji i prekrasnih je boja.
 
Imam jednu flašu, "medicinku" s uskim grlom (stavit ću fotku ovih dana). Rado bih vrt u flaši, ali ne znam kako i koje bilje.  Je li to Triša pokraj vrta u boci? Prekrasna jeStar
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 16:48
Letitia u vrt u boci možeš staviti bilo šta: spatifil, fitoniu, marantu, ustvari mislim da je tu dosta vlage, ja gauopće ne zaljevam, a ipak napreduje, doduše polako, ali tek ga imam kratko vrijeme, pa ćemo vidjeti na dulje razdoblje.
Da kraj boce j moja Triša, 13-godišnja slatkica.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 22:16
Stavi slikicu u Kućne ljubimce da ga vidimo - to ti je u brbljaonici.
Inače kamenje s plaže je fantazija, čučneš i isčačkaš svih mogućih boja i da sjajno je, samo nije baš u redu nosit ga doma, ali uzmem samo malo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 20:33
Dok traje lijepo vrijem cjeli dan bi bila u dvorištu, ali moram i nešto drugo raditi, a i zaraditi, a i mm voli kad skuham, a ja bi najradije sve pustila i cjeli dan čučala u dvorištu i razgovarala s biljkama i mojoj Trišom.
Danas se borba s kamenjem nastavlja, ali hrpa je sve manja, kante i vreće sve punije, a ja sve veselija. No da ne bude monotono, danas sam obnovila jedan stari kameni vrtić, ošišala bršljan i podšišala malo passifloru, pa sada izgleda ovako:
 
 
Presadila sam i jedan kaktus - ne znam mu ni ime, ali jako mi je zgodan.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:09
Ovaj kamenjar je super,još kad posadiš cvijeće,ajme koje ljepoteeeesmile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 18:41
Danas nije bilo sunca, ali radovi u dvorištu su nastavljeni. Hrpa kamenja i zemlje vidno se smanjuje,a a vreće i kante opet su pune, pa čekam da se MM i zet smiluju i odvezu.
Danas sam u jedna mali kameni vrtić presadila grmić, koji ne znam kako se zove,a li je jako dekorativan.
 
Zatim sam presadila kozjak u jednu veliku kamenu vazu, kakve imam dvije, ali su mi u jednoj karanfili.
 
Zemlju sada stavljam u vreće, pa kad očistim   ostalo, trebat će mi, a i kad padne kiša ova će se slegnuti, pa ću imati zadodavanje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:32
smile141majstorice.Ovo prvo ni ja ne znam kako se zove ali je krasno,dekorativno.Ti baš svaki dan moraš čeprkati po vrtu,de se malo odmorismile198
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:34
to srebrno imam i ja. ja ga zovem pelin jer mi je tako mama rekla amda mislim da nosi drugi naziv
Life is like box of chocolate...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 20:34
Srebrni grmić zove se kostriš (senecio cineraria) poučila me Donata i hvala joj, jer i ja sam ga zvala pelin.ž
Danas sam nastavila s radovima odvoza, pa još imam dvije kariole i konačno ću do ponedjeljka biti gotova, jer mislim da će ponedjeljak kiša.
 
Evo dan sam nbapravila je kameni vrtić i u njega stavila sve sekulente - kaktuse koje sam imala i to izgleda ovako:
 
 
Osim toga posadila sam anđeoske trublje, koje sam dobila poštom iz Petrinje od TeeK, zovem ih moji anđelići i već im se veselim, jer mi je Tea rekla da će ove godine izrasti bar 1 m.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 20:36
presladak jesmile79Ja ću malecke kaktusiće i sukulente isto tako staviti no tu je malo hladno još pa ću njih tek krajem 3mj.Kad budem sigurna da neće više biti temp.u minusu.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 20:58
Triša, koliko god sam bila pod temperaturom bacila sam svaki dan oko da vidim što si uradila!!!

Svaka čast!!! smile141
Ideje su za +5! Baš si mi dala ideju kako da istaknem svoj cotoneaster!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:07
Triša ovo je GENIJALNO, pogotovo ova ideja sa bodljikavcima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 23:15
Hvala vam puno, sretna sam što vam se sviđa i ja svih pratim i uživam
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 21:56
Slatkisu ti kaktusići.Taman lijepa ideja za moje.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 18:44
Triša - prvooptužena si za moj bankrot. Jučer sam se divila tvojim kaktusićima i kamenjaru a danas dok sam po Konzumu tražila grijač vode nabola sam  se ni manje ni više nego na 5 kaktusića pa onda se još zaljepila na mene jedna čuvarkuća i iiii sva sreća da su djeca otišla u Biograd pa nisam morala kupovati ništa za ručak - inače bi bilo svega smile155. Sin od sveg bilja najviše voli karmenadle a za cvijeće ionako vei da je šalata pa si ti zamisli što bi bilo da su doma.
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 18:48
koji divan vrtićć s pikavcima. svaka čast!smile211
Life is like box of chocolate...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 20:39
Cure, pa vi ste i meni najveći poticaj za sve što kupim ili nabavim. Mislim da sam malo "prolupala", a potrošila hrpu love, ali koga briga, kaže moj unuk:
"pa nona novci su zato da se troše".
Bila u Konzumu (subotom s prijateljicama kafenišem) i naravno vidjela jedno čudo kojem nisam mogla odoljeti, a zove se Jasminum Polyanthum.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.