Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - "božićne lukovice"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


"božićne lukovice"

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: "božićne lukovice"
    Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 19:40
Dakle kaj da napravim s tim tretiranim lukovicama sad kad su odcvjetale ,radi se o šafranima i zumbulima.Uglavnom oni su odcvali,pustila sam stabljike da se osuše i odrezala ih i spremila lukovice u papirne vrečice na hladnije.Sad me zanima kaj s njima,jel ima šanse da opstanu do iduće jeseni pa ih posadim ponovo?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 16:04
naravno da mogu opstati!!! Samo ih malo drzi na hladnom i mracnom.
Ja sam ih prije sadio i opstale su!! Sada vise lukovice ni ne vadim i zemlje nego su stalno u vrtu!!!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 21:10
Mihaela, jesi li ostavila da se list osusi, prije nego si ih izvadila i spremila?

Nije dovoljno samo odseci cvetnu stapku. Ona se reze da se lukovica dodatno ne trosi, a listovi se moraju ostaviti da se sami od sebe osuse i uvenu. Lukovica se preko listova hrani i zrije, kako bi bila sposobna dati cvet i sledece sezone.
Aglaja
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 05:28
bas sam i ja htjela napisati da svim tim lukovicama tj. biljkama koje iz njih izrastu moras odsjeci samo cvijet da se ne stvara sjeme koje samo iscrpi lukovicu
a list se mora ostaviti da sam pozuti i uvene
cak je preporucljivo u to vrijeme nastaviti porihranjivati biljku tako da  lukovica bude jaca za cvatnju iduce sezone

no, sto je tu je, steta ne mora biti velika, lipo ti stavi te lukovice u vrt ili teglu sa zemljom za dogodine
ne zaboravi drenazni sloj i nemoj je (puno) zalijevati da ne istrune
vjerujem da ima  sanse da opet procvjeta

ove godine nisam nista kupovala, ali prijasnjih jesam i nakon cvatnje samo bi biljke preselila u vrt, zajednom sa zemljom iz teglice u kojoj su kupljene i svaku godinu redovno cvjetaju
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:03
Slazem se sa Natalijom u tome da ih je bolje posaditi, nego spremiti do sledece jeseni.
Aglaja
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.